Διακοπές κοντά στην Αθήνα για έγκυο!!! Πού;;;;;

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Αγαπητή etoile
πρώτα πρέπει να ηρεμήσεις και να προσπαθείς να μην σε ''τρελαίνει ''
το άγχος της εγκυμοσύνης.
Ουτε γυναικολόγος είμαι ούτε εχω γεννήσει ο ίδιος παιδιά ,είμαι όμως πατέρας και σύζυγος μητέρας 2 παιδιών ,άρα τα έχουμε περάσει μαζί με την γυναίκα μου τέτοια θέματα .
Είσαι 4 μηνών μόνο σκέψου ότι έχεις μπροστάσου με το καλό άλλο τόσο και παραπάνω .Οταν θα είσαι στον 8ο τί θα κάνεις ????
Ηρεμία και πάλι Ηρεμία .
Εφόσον Ιατρικά έχεις το ΟΚ απο τον γιατρό σου μπορείς να πάς όπου θές .
Προτάσεις σου έγιναν ηδη πολλές και θα μπορούσαμε να γραφουμε όλοι για μέρες .
Ολα θα πάνε μια χαρά ,να πάς τις διακοπές σου οπουδήποτε και οταν με το καλό θα είσαι μανούλα θα τα θυμάσαι και θα γελάς :lol::lol::lol:.

Να σκεφτείς οτι στο 2ο παιδί ήταν 6μηνών και είμασταν στην Σύρο διακοπές και το βράδυ πρίν γεννήσει τρώγαμε παγαωτό στην Γλυφάδα

Να είσαι αισιόδοξη !!!!!!!!!!!!!
 
  • Like
Reactions: GTS

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο να κανετε .Προσφερεται και για ημερησια για να παρετε μια ιδεα .
Αν δεν καταληξεις εκει ,θα προτεινω και εγω Ναυπλιο και τα περιξ.
Αυτο το ποδι (μαλλον χερι ειναι:haha:) της Πελοποννησου που βλεπει προς Αιγαιο εχει ωραιες παραλιες -υποδομες κλπ
Τολο-Ερμιονη-Παραλια Υδρας-Κοστα -Επιδαυρος -Λουτρα Ωραιας Ελενης(κανω ολο τον κυκλο του ποδιου)
Και το Ναυπλιο βεβαια ...τι να λεμε ..ονειρεμενο!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Απλά να προσθέσω ότι στην κατάσταση σου το βασικό σου κριτήριαο πρέπει να είναι η καθαρή θάλασσα.
Οι παραλίες προς Κιάτο κλπ δεν είναι ό, τι καλύτερο, το ξερω καλά, καθώς μικρός τις έχω φάει με το κουτάλι
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αγαπητή etoile
πρώτα πρέπει να ηρεμήσεις και να προσπαθείς να μην σε ''τρελαίνει ''
το άγχος της εγκυμοσύνης.
Ουτε γυναικολόγος είμαι ούτε εχω γεννήσει ο ίδιος παιδιά ,είμαι όμως πατέρας και σύζυγος μητέρας 2 παιδιών ,άρα τα έχουμε περάσει μαζί με την γυναίκα μου τέτοια θέματα .
Είσαι 4 μηνών μόνο σκέψου ότι έχεις μπροστάσου με το καλό άλλο τόσο και παραπάνω .Οταν θα είσαι στον 8ο τί θα κάνεις ????
Ηρεμία και πάλι Ηρεμία .
Εφόσον Ιατρικά έχεις το ΟΚ απο τον γιατρό σου μπορείς να πάς όπου θές .
Προτάσεις σου έγιναν ηδη πολλές και θα μπορούσαμε να γραφουμε όλοι για μέρες .
Ολα θα πάνε μια χαρά ,να πάς τις διακοπές σου οπουδήποτε και οταν με το καλό θα είσαι μανούλα θα τα θυμάσαι και θα γελάς :lol::lol::lol:.

Να σκεφτείς οτι στο 2ο παιδί ήταν 6μηνών και είμασταν στην Σύρο διακοπές και το βράδυ πρίν γεννήσει τρώγαμε παγαωτό στην Γλυφάδα

Να είσαι αισιόδοξη !!!!!!!!!!!!!
Αχ αχ αχ εγω τι να πω που το ιδιο βραδυ δεν ετρωγα παγωτο ,αλλα το ειχα ριξει στο σιδερο:bleh::haha::haha::haha:
 

tub

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ταξίδι-Όνειρο
Φιλανδια
εγω θα προτεινα να πας μακρια απο την αθηνα για να εχει καθαρα νερα και να ξεπερασεις και την ανασφαλεια προτου τη μεταφερεις και στο παιδι ..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
εγω θα προτεινα να πας μακρια απο την αθηνα για να εχει καθαρα νερα και να ξεπερασεις και την ανασφαλεια προτου τη μεταφερεις και στο παιδι ..
Δηλαδη τι προτεινεις; Καραιβικη ή Ειρηνικο;
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Δε μπορω να κανω ταξιδι πανω απο 2-3 ωρες... Κουραζομαι πολυ...
Ε,τότε πάρε αεροπλάνο να πας κάπου...

Είναι λίγο πάνω από δύο ώρες, αλλά όλος ο δρόμος είναι σε εθνική χωρίς περίεργες στροφές και νομίζω ότι το ταξίδι βγαίνει άνετα με μια μικρή στάση.
Βάλε λίγο παραπάνω.Τώρα με τα έργα,έχει απομείνει μια λωρίδα σε κάθε ρεύμα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Βάλε λίγο παραπάνω.Τώρα με τα έργα,έχει απομείνει μια λωρίδα σε κάθε ρεύμα...
Πριν από ένα μήνα περίπου, το έκανα δύο ωρες και είκοσι λεπτά.
Αν έχει αλλάξει τώρα κάτι πάω πάσο.
Και σε κάθε πρίπτωση τα έργα θα κρατάνε μέχρι το καλοκαίρι;
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πριν από ένα μήνα περίπου, το έκανα δύο ωρες και είκοσι λεπτά.
Αν έχει αλλάξει τώρα κάτι πάω πάσο.
Και σε κάθε πρίπτωση τα έργα θα κρατάνε μέχρι το καλοκαίρι;
Δυστυχώς,από ότι φαίνεται θα πάρει πολύ!!! Σε πάρα πολλά σημεία,ο δρόμος γίνεται μία λωρίδα ανά ρεύμα,με περιοριστικές κορίνες.Αν πετύχεις κίνηση ή νταλίκα,την έβαψες...
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
Λοιπόν διαβάζοντας όλα τα παραπάνω δες και την δική μου εκδοχή μιας και στις 3 μου εγκυμοσύνες έκανα διακοπές.
1) Αγία Άννα – με τίποτα πολλές στροφές, πολύς κόσμος και όταν φυσάει γιατί είναι Αιγαίο σε παίρνει και ε σηκώνει
2) Μεσσηνία γενικά ψηφίζω με τρέλα στις 2 μου εγκυμοσύνες την προτίμησα, και τώρα με τον νέο δρόμο 2 ½ ώρες αλλά αξίζουν τα εξής:
· Ακρογιάλι Άβιας 10 περίπου χιλιόμετρα έξω από την Καλαμάτα με ένα πολύ καλό Ξενοδοχείο το Ακτή Ταΰγετος (είχα μίνει στην πρώτη εγκυμοσύνη)
· Όλες οι ακτές από την Γιάλοβα και πάνω, οικονομικά και πεντακάθαρα νερά
3) Αργολίδα σίγουρα (στην Τρίτη εγκυμοσύνη). Όχι στο Τολό γιατί είναι χάλια. Υπάρχει ένα χωριό τα Ιρια με πολλά ενοικιαζόμενα αλλά και Ξενοδοχεία 2 ώρες σκάρτα (θα πάμε και εφέτος με το μωρό). Στα πολύ συν η παραλία Κονδίλη 2 χιλιόμετρα οργανωμένη παραλία με δωρεάν ξαπλώστρες τις καθημερινές και τρομερά νερά. Πολύ καλά είναι και οι παραλίες προς το Πόρτο Χέλι με πιο ωραία τον Άγιο Αιμιλιανό 2 ½ βέβαια.
Αυτά και από μένα και ελπίζω να βοήθησα και εγώ σαν μανούλα.
Αααα με το καλό!!!!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Επειδη ο Ταυγετος (το ξενοδοχειο)ειναι κοντα στο σπιτι μου και το γνωριζω,θα ηθελα να προσθεσω οτι για τη θαλασσα θα πρεπει να διασχισει το δρομο και να κατεβει _ανεβει σκαλια.Το γραφω επειδη ειναι ελαφρως ευαισθητη η μελλουσα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Α και δεν ειναι στο Ακρογιαλι αλλα στη Μικρα Μαντινεια,αν θελει να ψαξει.
Με το καλο και απο μενα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom