Διακοπές κοντά στην Αθήνα για έγκυο!!! Πού;;;;;

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Εντάξει, δεν είναι και Μαλδίβες!! :lol: Απλά, νομίζω ότι βολεύει μία έγκυο. Η θάλασσα ακριβώς δίπλα, δέντρα, πράσινο, ησυχία..
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
κατ αρχήν με το καλό!

εγώ είμαι τώρα 7 μηνών και όταν ήμουν τεσσάρων έλεγα με τίποτα δεν θα κάνω μπάνιο φέτος γιατί είμαι κ λίγο φοβιτσιάρα αλλά τώρα που πλακώσαν οι ζέστες αναθεωρώ, με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού μου βεβαίως. αυτός ότι σου πει! εγώ θα πηγαίνω για μπανάκια στην αμάρυνθο ευβοίας (εξοχικο), είναι κοντά (μιάμιση ώρα) κ εύκολη διαδρομή.
κάπου προς τα εκεί θα σου πρότεινα. αγ. άννα πολύς κόσμος νομίζω..
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Κοντά στην Αθήνα και χωρίς καμία ταλαιπωρία με αυτοκίνητο είναι επίσης και ο Αργοσαρωνικός. Βούτα ένα δελφίνι είτε για Ύδρα, Σπέτσες ή Πόρο. Σε μιάμιση ώρα είσαι εκεί, ούτε ζαλάδες από στροφές και με την "ασφάλεια" πως είσαι κοντά, αφού τα δρομολόγια ειδικώς το καλοκαίρι είναι συχνότατα από το πρωί ως το βράδυ.
Η Ύδρα είναι μοναδική, προτείνεται γι' αυτό που θέλεις, χαλάρωση, μπανάκι, φαγητό και ξεκούραση και είναι και κουκλίστικη.
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Αν και άντρας να καταθέσω και εγώ ότι γνωρίζω πολλές γυναίκες που μέχρι τελευταία στιγμή έκαναν μπάνιο και αλλες που λόγω διάφορων ιδιαιτεροτήτων δεν έκαναν κατόπιν συμβουλής ιατρού/

Ον τοπικ Αγία Αννα δεν έχω παέι, αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα.
Αλλη επιλογή είναι η Πελοπόννησος π.χ Κυλλήνη, Καλογρια Αχαιας κλπ.
Για ξενοδοχεία πόσα σκέφτεστε γιατί στην Αγία Αννα υπάρχει αυτό πάνω στη θάλασσα, αλλά είναι ακριβό

.:: Thalatta Seaside Hotel ::.

Αντε και με το καλό ο μπέμπης-α:clap::clap::clap:
Σ ευχαριστω για τις ευχες!!!
Θελω κατι λιγο πιο οικονομικο (50-60 ευρω το πολυ), πρεπει να μαζεψουμε και λεφτα για την προικα του μπεμπη φετος!!!!! Χαχαχα :haha:

Παιδια και εγω θα προτιμουσα να ειναι καμια ωρα απο εδω, αλλα δε νομιζω οτι υπαρχει μερος με καθαρη παραλια τοσο κοντα, αν κανω λαθος διορθωστε με. Γι αυτο ειπα λιγο πιο μακρυα...
Για την εγκυμοσυνη το λυσαμε, ο γιατρος δε μου απαγορευσε τα μπανια, οποτε ας ασχοληθουμε μονο με το θεμα του μερους!!! :bleh:
Για Ροβιες δεν εχω ακουσει και πολυ καλα λογια, γι αυτο δε το σκεφτομαι. Προς Δερβενι κτλ, παλι δεν ειναι κανενα 2ωρο;;; Και για Αγια Αννα ειναι τοσο χαλια ο δρομος;;; Με προβληματισατε, γιατι εχω και τις ανακατωσουρες μου!!!! :clap::clap::clap:
Ευχαριστω κ παλι!!! Ο μπεμπακος μου σας ευγνωμονει!!! :haha::haha::haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Είτε για Λίμνη Ευβοίας που είναι πανέμορφη, όπως είπε και ο Traveller, ειτε για Ροβιές που είναι παραδίπλα είτε για το Γρεγολίμανο, τίς ίδιες στροφές περίπου έχεις να φας όπως και με την Αγία Άννα. Εκτός αν αφεθείς να περάσεις απένταντι στο φερυ μποατ από Αρκίτσα. Αλλά και πάλι με την καμία δεν είσαι στην Αθήνα μέσα σε μιαμιση ωρα.
Διάλεξε κάτι γύρω στο Σούνιο. Και είσαι εντελώς δίπλα και εκεί η θάλασσα είναι πεντακάθαρη, γιατί βλέπει απευθείας πέλαγο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.792
Κοντά στην Αθήνα και χωρίς καμία ταλαιπωρία με αυτοκίνητο είναι επίσης και ο Αργοσαρωνικός. Βούτα ένα δελφίνι είτε για Ύδρα, Σπέτσες ή Πόρο. Σε μιάμιση ώρα είσαι εκεί, ούτε ζαλάδες από στροφές και με την "ασφάλεια" πως είσαι κοντά, αφού τα δρομολόγια ειδικώς το καλοκαίρι είναι συχνότατα από το πρωί ως το βράδυ.
Η Ύδρα είναι μοναδική, προτείνεται γι' αυτό που θέλεις, χαλάρωση, μπανάκι, φαγητό και ξεκούραση και είναι και κουκλίστικη.
+1 κι από μένα! Επίσης, τα μέρη της Αργολίδας απέναντι από Σπέτσες!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για το δρόμο για Αγία Άννα: Επειδή έχω και εγώ πρόβλημα με ανακατωσούρες στις στροφές (χωρίς να είμαι έγκυος) και έχω πάει πολλές φορές εκεί, πρέπει να σου πω ότι όλα είναι θέμα τρόπου οδήγησης. Αν ο οδηγός σου είναι ήρεμος δεν θα υπάρχει νομίζω πρόβλημα και θα απολαύσεις κιόλας μια πολύ ωραία διαδρομή μέσα στο πράσινο και στα νερά...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αν θέλεις απαραίτητα να είσαι σε μια ώρα και κάτι στην Αθήνα μπορείς να πας Λουτράκι Κορινθίας, που έχει καθαρή θάλασσα και σε πολύ κοντινή απόσταση την όμορφη Λίμνη Βουλιαγμένης (κανά εικοσάλεπτο αν δεν κάνω λάθος), ή να πας από την άλλη πλευρά προς Ξυλόκαστρο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Αν θέλεις απαραίτητα να είσαι σε μια ώρα και κάτι στην Αθήνα μπορείς να πας Λουτράκι Κορινθίας, που έχει καθαρή θάλασσα και σε πολύ κοντινή απόσταση την όμορφη Λίμνη Βουλιαγμένης (κανά εικοσάλεπτο αν δεν κάνω λάθος), ή να πας από την άλλη πλευρά προς Ξυλόκαστρο.

προς ξυλόκαστρο όμως, οι θάλασσες δεν λενε και πολλα!

δινω κεγω ψηφο σε ύδρα ή πορο..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
προς ξυλόκαστρο όμως, οι θάλασσες δεν λενε και πολλα!
δεν θα το λεγα ουτε και γω γιατι ειναι και κρυες θαλασσες και δεν νομιζω οτι ειναι καλο για την περιπτωση σου :D
απο μενα Πορος:D
Με το καλο το μπεμπακι:D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
δεν θα το λεγα ουτε και γω γιατι ειναι και κρυες θαλασσες και δεν νομιζω οτι ειναι καλο για την περιπτωση σου :D
σωστά!αυτό που το πας??που αν δεν μπει ιούλης, εγώ είναι αδύνατο να βουτήξω εκεί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom