Διακοπές μόνη/μόνος μου

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Γειά σας!

Θα ήθελα φέτος να πάω κάπου μόνη μου διακοπές για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω λιγάκι.
Εργάζομαι πολύ και λίγη ξεκούραση μακριά από όλους και από όλα μου χρειάζεται. Θα προτιμούσα να είναι σε κάποιο ελληνικό νησι.
Περιμένω τις προτάσεις σας!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Γειά σας!

Θα ήθελα φέτος να πάω κάπου μόνη μου διακοπές για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω λιγάκι.
Εργάζομαι πολύ και λίγη ξεκούραση μακριά από όλους και από όλα μου χρειάζεται. Θα προτιμούσα να είναι σε κάποιο ελληνικό νησι.
Περιμένω τις προτάσεις σας!
Περίοδος, ηλικία, μέρες, λιμανι αναχώρησης και μπάτζετ παρακαλώ?
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Σαν το φρι κάμπιγκ δεν έχει.Άντε και χόστελ.Τα δωμάτια μου φαίνονται λίγο σαν "αποστειρωμένες" διακοπές.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Κ
Γειά σας!

Θα ήθελα φέτος να πάω κάπου μόνη μου διακοπές για να χαλαρώσω και να ηρεμήσω λιγάκι.
Εργάζομαι πολύ και λίγη ξεκούραση μακριά από όλους και από όλα μου χρειάζεται. Θα προτιμούσα να είναι σε κάποιο ελληνικό νησι.
Περιμένω τις προτάσεις σας!
Και επίσης θα μας βοηθούσες αν μας έλεγες σε ποια νησιά έχεις πάει ήδη...
 

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Περίοδος, ηλικία, μέρες, λιμανι αναχώρησης και μπάτζετ παρακαλώ?
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!
Λοιπον:
Περιοδος: αρχες Αυγουστου- για περιπου 5 μερες
Ηλικια: 26
Λιμανι αναχωρισης: Πειραιας
Μπατζετ: οχι κατι υπερβολικο-δεν ψαχνω υπερ-λουξ ξενοδοχειο-, ενα απλο δωματιο, και δεν θα προτιμουσα καμπινγκ
Ολες οι προτασεις δεκτες!
Ευχαριστω!
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!
Λοιπον:
Περιοδος: αρχες Αυγουστου- για περιπου 5 μερες
Ηλικια: 26
Λιμανι αναχωρισης: Πειραιας
Μπατζετ: οχι κατι υπερβολικο-δεν ψαχνω υπερ-λουξ ξενοδοχειο-, ενα απλο δωματιο, και δεν θα προτιμουσα καμπινγκ
Ολες οι προτασεις δεκτες!
Ευχαριστω!
Πάρος, Σύρος, Σίφνος....
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!
Λοιπον:
Περιοδος: αρχες Αυγουστου- για περιπου 5 μερες
Ηλικια: 26
Λιμανι αναχωρισης: Πειραιας
Μπατζετ: οχι κατι υπερβολικο-δεν ψαχνω υπερ-λουξ ξενοδοχειο-, ενα απλο δωματιο, και δεν θα προτιμουσα καμπινγκ
Ολες οι προτασεις δεκτες!
Ευχαριστω!
Ξέχασα να σε ρωτήσω αν θα έχεις μεταφορικό μέσο! Είναι σημαντικό! Μόλις μου απαντήσεις θα σου έχω πάρα πολλές προτάσεις για κάθε σου διάθεση, έχω πάει στο 80% των Κυκλάδων....
 

Action

Member
Μηνύματα
117
Likes
411
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Σκιάθος, προσωπική εμπειρία! Πέρυσι ήμουν κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα. Πολύ κουρασμένη από τη δουλειά μου, σωματικά ψυχολογικά πνευματικά. Μικρό νησί με πολύ ''εύκολες'' συγκοινωνίες με τακτικά δρομολόγια (κάθε 10'). Εγώ βέβαια είχα και το αυτοκίνητό μου μαζί γιατί ξεκίνησα από το Αγρίνιο για ένα σεμινάριο στη Καρδίτσα και μετά απλά πέρασα απέναντι, αλλά και χωρίς αυτό πίστεψέ με μια χαρά θα τα καταφέρεις. Η Σκιάθος είναι ένας μικρός παράδεισος. Όλες οι παραλίες σε μία ευθεία γραμμή, παντού κάνει στάση το αστικό λεωφορείο. Νοίκιασε μέσα στη πόλη για να βγαίνεις το βράδι, δε χρειάζεσαι παρέα, περπατάς και χάνεσαι στα σοκάκια της και αν θελήσεις φασαρία την έχεις σε κάποιο από τα μπαράκια στο λιμάνι, αν πάλι όχι ανεβαίνεις στο κάστρο και απολαμβάνεις lounge ή jazz μουσική με θέα τα φώτα που καθρεπτίζονται στη θάλασσα. Μη παραλείψεις να πάρεις την ημερήσια εκδρομή με το βαρκάκι που σε πηγαίνει σε παραλίες που δε ''φτάνονται'' αλλιώς (τα Λαλάρια, απίστευτη), εξαιρετική εμπειρία και όλες οι παραλίες που σταματάει είναι φανταστικές, οι δε βαρκάρηδες ευγενέστατοι. Φόρτωσε το κινητό σου με τη μουσική που σου αρέσει, πάρε μαζί σου ένα βιβλίο επίσης από αυτά που διαβάζεις ευχάριστα και φύγε. Εγώ παρότι μόνη μου, πολύ κουρασμένη και με ένα κριθαράκι στο μάτι μου που με ζόρισε πολύ η αλήθεια είναι, πέρασα τέλεια, εντελώς μόνη μου. Το είχα ανάγκη εξάλλου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!
 

Xloh_Pella

Member
Μηνύματα
9
Likes
4
Ξέχασα να σε ρωτήσω αν θα έχεις μεταφορικό μέσο! Είναι σημαντικό! Μόλις μου απαντήσεις θα σου έχω πάρα πολλές προτάσεις για κάθε σου διάθεση, έχω πάει στο 80% των Κυκλάδων....
Δυστυχως οχι δεν θα εχω οχημα, θα προτιμουσα καπου που να ειναι ολα σε κοντινες αποστασεις η να εχει συγκοινωνια. Ανυπομονω για τις προτασεις σου!!

Σκιάθος, προσωπική εμπειρία! Πέρυσι ήμουν κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα. Πολύ κουρασμένη από τη δουλειά μου, σωματικά ψυχολογικά πνευματικά. Μικρό νησί με πολύ ''εύκολες'' συγκοινωνίες με τακτικά δρομολόγια (κάθε 10'). Εγώ βέβαια είχα και το αυτοκίνητό μου μαζί γιατί ξεκίνησα από το Αγρίνιο για ένα σεμινάριο στη Καρδίτσα και μετά απλά πέρασα απέναντι, αλλά και χωρίς αυτό πίστεψέ με μια χαρά θα τα καταφέρεις. Η Σκιάθος είναι ένας μικρός παράδεισος. Όλες οι παραλίες σε μία ευθεία γραμμή, παντού κάνει στάση το αστικό λεωφορείο. Νοίκιασε μέσα στη πόλη για να βγαίνεις το βράδι, δε χρειάζεσαι παρέα, περπατάς και χάνεσαι στα σοκάκια της και αν θελήσεις φασαρία την έχεις σε κάποιο από τα μπαράκια στο λιμάνι, αν πάλι όχι ανεβαίνεις στο κάστρο και απολαμβάνεις lounge ή jazz μουσική με θέα τα φώτα που καθρεπτίζονται στη θάλασσα. Μη παραλείψεις να πάρεις την ημερήσια εκδρομή με το βαρκάκι που σε πηγαίνει σε παραλίες που δε ''φτάνονται'' αλλιώς (τα Λαλάρια, απίστευτη), εξαιρετική εμπειρία και όλες οι παραλίες που σταματάει είναι φανταστικές, οι δε βαρκάρηδες ευγενέστατοι. Φόρτωσε το κινητό σου με τη μουσική που σου αρέσει, πάρε μαζί σου ένα βιβλίο επίσης από αυτά που διαβάζεις ευχάριστα και φύγε. Εγώ παρότι μόνη μου, πολύ κουρασμένη και με ένα κριθαράκι στο μάτι μου που με ζόρισε πολύ η αλήθεια είναι, πέρασα τέλεια, εντελώς μόνη μου. Το είχα ανάγκη εξάλλου. Σου εύχομαι τα καλύτερα!
Action σ'ευχαριστω παρα πολυ!!θα αρχισω να ψαχνω για το νησι, μου αρεσε πολυ η προταση σου- ακουγεται οτι πρεπει οπως το περιγραφεις! Να εισαι καλα και καλο καλοκαιρι σου ευχομαι!!

Κ

Και επίσης θα μας βοηθούσες αν μας έλεγες σε ποια νησιά έχεις πάει ήδη...
Οποια προταση εχει δεκτη! ωραιες παραλιες να εχει και οποιο νησι κι ας ειναι!
 
Last edited by a moderator:

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Δυστυχως οχι δεν θα εχω οχημα, θα προτιμουσα καπου που να ειναι ολα σε κοντινες αποστασεις η να εχει συγκοινωνια. Ανυπομονω για τις προτασεις σου!!
Οπότε ο προορισμός σου πρέπει να είναι ένα σχετικά μεγάλο νησάκι των Κυκλάδων ή των Σποράδων έτσι ώστε να κινείσε με άνεση μετο ΚΤΕΛ και να έχει πολλά καταλύματα έτσι ώστε να μπορείς να πετύχεις την καλύτερη τιμή στο δωμάτιο λόγω μεγάλης προσφοράς.....

Έχεις πολλές επιλογές μεταξύ των οποίων είναι και η Σκιάθος που σου ανέφερε ο φίλος με μόνο μειονέκτημα ότι έχεις το ταξίδι για να πάρεις το καράβι.

Εγώ θα σου πρότεινα την Πάρο, την Νάξο και την Ίο και πιο πολύ την Ίο όπου όλα είναι δίπλα μεταξύ τους. Αποφασίζεις και σου στέλνω λεπτομέρειες.
 

demimp82

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλημέρα!θα ήθελα την γνώμη σας και τη συμβουλή σας!
Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να πάω διακοπές μόνη μου...έτυχαν έτσι τα πράγματα που οι άδειες της παρέας είναι διαφορετικές!
Η αλήθεια είναι ότι διστάζω αλλά δε θέλω να μείνω Ιούλιο στη Αθήνα !
Θα μου άρεσε νησάκι ήρεμο,όχι για ξεφαντωμα και έχω σκεφτεί να βρω ένα δωμάτιο κοντά σε παραλία για να μη χρειάζομαι και πολλές μετακινήσεις!
Δε ξέρω αν έχετε πάει μόνοι διακοπές αλλά θα ήθελα τις προτάσεις σας!
Ευχαριστωωωωω
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
οποιοδήποτε μικρό νησί από Φολέγανδρο μέχρι δονούσα, σχοινούσα και κουφονήσια έως και Αστυπάλαια. Ακόμα και Αντίπαρος θα είναι ωραία, απλά έχει πιο μικρές ηλικίες.

Μια χαρά θα περάσεις, το πρωί χαλάρωμα φραπεδάρα, πρωταθλητή και ξαπλώστρα. Μετά μοχίτος και κοκτείλς στην παραλία. Και το βράδυ χαλαρά ουζάκια και σε κα΄ποια μπαράκια θα γνωρίσεις πολύ κόσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.762
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom