Διακοπές μόνη/μόνος μου

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες.
Ναι και στα δύο νησιά, ενδείκνυνται γι' αυτό που περιγράφεις κι εφόσον θα έχεις μέσο ακόμα καλύτερα.
Δεν έχω μείνει στα κάμπινγκ των νησιών, αλλά έχω πάει και στα δύο με θετικές εντυπώσεις.
Συμφωνώ ακόμα περισσότερο δε στο μεμονωμένο ταξίδι!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εχω μεινει στο καμπινγκ της Αμοργου, στην Αιγιαλη. Το θεωρω καλυτερο απο τα Καταπολα αν θελεις να κανεις γνωριμιες. Πολυ ευκολο να γνωρισεις κοσμο και το Cue απο διπλα το κανει ακομη ευκολοτερο. Χωρις.να εχω παει Σεριφο, θεωρω την Αμοργο ιδανικη επιλογη μιας και εχεις αμαξι.
 

Spiros_pat

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές!
Επισης ξέχασα να αναφέρω οτι απο 26 μεχρι 32 πηγαίναμε παρέα στον αρμενιστη στη Χαλκιδική και θεωρώ οτι δεν υπάρχει καλύτερο camping που να τα συνδυάζει όλα...
Βάση αυτου θα ηθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κάποιος κάποιο άλλο τόσο τέλειο Camping (αν έχετε παει φυσικά) που να ειναι οδικώς και οχι σε νησί και αν αξίζει;;
Μιλαω πάντα για μόνος..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επισης ξέχασα να αναφέρω οτι απο 26 μεχρι 32 πηγαίναμε παρέα στον αρμενιστη στη Χαλκιδική και θεωρώ οτι δεν υπάρχει καλύτερο camping που να τα συνδυάζει όλα...
Βάση αυτου θα ηθελα να ρωτήσω εαν ξέρει κάποιος κάποιο άλλο τόσο τέλειο Camping (αν έχετε παει φυσικά) που να ειναι οδικώς και οχι σε νησί και αν αξίζει;;
Μιλαω πάντα για μόνος..
Το Καλαμίτσι επίσης στο δεύτερο πόδι, αν και νομίζω θα το γνωρίζεις ήδη αυτό. Πάντα είχε τη φήμη του καλύτερου, ακόμα κι από τον Αρμενιστή.
Βασικά τα συγκεκριμένα έχουν ξεφύγει από την έννοια του κάμπινγκ, είναι πλέον μικρά χωριά με τρομερές παροχές. Πήγα στον Αρμενιστή φέτος μετά από αρκετά χρόνια και έπαθα πλάκα, αν και πάει πολύς καιρός που δε μου αρέσει αυτό το στυλ διακοπών όπως και η Χαλκιδική.
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να κάνω ένα ταξίδι μόνη μου φέτος σε κάποιο ελληνικό νησί. Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση και γενικότερα είμαι ανοιχτή σε προτάσεις. Υπάρχει κάποιο μέρος όπου θα μπορούσα να επισκεφθώ για λίγες μέρες και α)να νιώθω (και να είμαι) ασφαλής, β)να έχω πράγματα να κάνω, γ)να είναι εύκολες οι μετακινήσεις χωρίς μεταφορικό μέσο και δ) να μην ξοδέψω πολλά χρήματα;

Ευχαριστώ πολύ!
Τελικά που πήγες διακοπές? Θέλω να πάω και εγώ σε κάποιο ελληνικό νησί μόνος μου με όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά που αναφέρεις
 

maddie96

Member
Μηνύματα
14
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Τελικά που πήγες διακοπές? Θέλω να πάω και εγώ σε κάποιο ελληνικό νησί μόνος μου με όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά που αναφέρεις
Καλημέρα!
Εν τέλει δεν πήγα κάπου μόνη. Τώρα είμαι Κεφαλονιά και τέλη του μήνα πάω Ύδρα!
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Καλημέρα!
Εν τέλει δεν πήγα κάπου μόνη. Τώρα είμαι Κεφαλονιά και τέλη του μήνα πάω Ύδρα!
Καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Μαζί με κάποιους από τους προορισμούς που αναφέρονται εδώ στο ''Διακοπές/μόνη/μόνος μου'' είναι και η Ύδρα μαζί με τις Σπέτσες που σκέφτομαι να πάω. Αρκετά μικρά νησάκια με αρκετά μουσεία για να δεις κάτι...δεν ξέρω από παραλίες τι παίζει...και πάνω από 3 με 4 ημέρες ίσως βαρεθείς μόνος σου... Τέλη Αυγούστου και εγώ θα πάω αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλα νησιά για διακοπές μόνος....??
 

maddie96

Member
Μηνύματα
14
Likes
94
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Καλημέρα. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Μαζί με κάποιους από τους προορισμούς που αναφέρονται εδώ στο ''Διακοπές/μόνη/μόνος μου'' είναι και η Ύδρα μαζί με τις Σπέτσες που σκέφτομαι να πάω. Αρκετά μικρά νησάκια με αρκετά μουσεία για να δεις κάτι...δεν ξέρω από παραλίες τι παίζει...και πάνω από 3 με 4 ημέρες ίσως βαρεθείς μόνος σου... Τέλη Αυγούστου και εγώ θα πάω αλλά δεν ξέρω αν είναι κατάλληλα νησιά για διακοπές μόνος....??
Στην Ύδρα θα πάω μόνο για διήμερο οπότε θα "τρέχουμε" λίγο να δούμε κάποια βασικά πράγματα. Ίσως να μην πάμε καν σε μουσεία, θέλουμε πιο πολύ να χαλαρώσουμε.
Ίσως αν έκανες μία μέρα Ύδρα και μία Σπέτσες; Ή 2 και 2;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
δεν ξέρω αν είναι κατάλληλα νησιά για διακοπές μόνος....??
Όλα τα νησιά είναι κατάλληλα για διακοπές μόνος, ακόμα καλύτερα τα πιο μικρά.
Όχι οτι δεν υπάρχουν κάποια περισσότερο "παρεΐστικα" αλλα και πάλι, μια χαρά βγαίνει άκρη αν είσαι εντάξει με τον εαυτό σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom