Διακοπές στην Κρήτη -Εστιατόρια

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πες κι`αλλα.!!!:xalara:
Χαιρομαι που περασες καλα.
Παρολο που πρεπει να εχει πολυ τουρισμο αυτην την εποχη το νησι ειναι τοσο μεγαλο
που σιγουρα θα βρεις αυτο που ψαχνεις.
Ευχομαι να ξαναπας και να περασης το ιδιο καλα.
 

androu

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Για κάποιον που ρώτησε τα Λινοπεράματα είναι εκεί που είναι η ΔΕΗ και είναι λίγο έξω απο το Ηράκλειο.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Αιμιλιε καλημερα!!
χαιρομαι που σου αρεσε η Κρητη!!! μου κανει εντυπωση που καταφερατε
και πηγατε απο Ελαφονησι μεχρι Βαι... πως τα καταφερατε?
φαντασου εγω που ζω εδω ακομα δεν εχω καταφερει να παω Ελαφονησι (καλο,ε?)!!
:cool:
σου ευχομαι το επομενο ταξιδι σου να ειναι σε ακομα πιο εντυπωσιακα μερη!!!
 

hemilios

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αιμιλιε καλημερα!!
χαιρομαι που σου αρεσε η Κρητη!!! μου κανει εντυπωση που καταφερατε
και πηγατε απο Ελαφονησι μεχρι Βαι... πως τα καταφερατε?
φαντασου εγω που ζω εδω ακομα δεν εχω καταφερει να παω Ελαφονησι (καλο,ε?)!!
:cool:
σου ευχομαι το επομενο ταξιδι σου να ειναι σε ακομα πιο εντυπωσιακα μερη!!!
Παιδιά για μια φορά ακόμη ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Το πρόγραμμα που ακολουθήσαμε ήταν:
1η μέρα φθάσαμε στο Ηρακλείο. Δείπνο στο "Λίγο Κρασί , Λίγο Θάλασσα"......τρελλές καταστάσεις
2η μέρα Εκδρομή στην Πρέβελη και στο φοινικοδάσος.Περάσαμε απο Αγίους Δέκα και Σπήλι και Αγία Γαλήνη. Μακρινή εκδρομή αλλά η παραλία.....ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ. Νύκτα δείπνο στην Ρογδιά.
3η μέρα Άγιος Νικόλαος- Ελούντα και ψαράκι στην Πλάκα και πάθαμε την πλάκα μας όταν νύχτωσε
4η μέρα Σητεία-Μονή Τόπλου και Βάι. Αυτή και αν ήταν παραλία. Η γυναίκα μου δεν εφεύγε με τίποτα......μέχρι που νύκτωσε και έπρεπε να γυρίσουμε πίσω στο Ηράκλειο
5η μέρα Ηράκλειο - Ρέθυμνο ( για στάση ) και φθάσαμε στα Χανιά......Η ΠΟΛΗ. Δείπνο στον Αντάρτη στο Θέρισσο ( να πάτε την ώρα που έχει ακόμη φως γιατί το φαράγγι είναι καταπληκτικό)
6η μέρα Χανιά - Τάφοι Βενιζέλων -Χώρα Σφακιών-Αγιά Ρούμελη- Φαράγγι Σαμαριάς (lazy way) μέχρι τις πόρτες.........το ΠΑΝΟΡΑΜΑ. Νύκτα δείπνο στο ΤΑΜΑΜ.
7η μέρα Χανιά - Πόλη Χανιών .....Το απογευματάκι εκδρομούλα Μάλεμε και για ψάρι στα Φαλασάρνα
8η μέρα - Αγίά Σοφία - Μηλιά - Ελαφονήσι . Νύκτα ψαράκι λίγο πριν το Καστέλλι,
9η μέρα - Χανιά - Κνωσσός - Κύπρο.

Περάσαμε από φοβερά μέρη.........γευτήκαμε φοβερά φαγητά ( καλτσούνια, μπουγάτσα στον Ιορδάνη στα Χανιά , παγωτό με τις πιο τρελές γεύσεις, τυριά , κατσίκι............ΚΑΙ ΆΛΛΑ ΠΟΥ ΘΈΛΩ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ) .

Να προσέχετε το νησί σας. Εμας στην Κύπρο μας γέμισαν τις καλύτερες παραλίες με ξενοδοχεία και τώρα δεν έμεινε τίποτα. Μην την πάθετε σαν και εμάς.

Θα ξαναρθούμε σίγουρα.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Στο "Λιγο κρασι' ημουν κι εγω την προηγουμενη Κυριακη..
αυτοι οι λουκουμαδες στο τελος.. οταν ηδη εχεις σκασει, ειναι το αποκορυφωμα!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
aimilios .
χαίρομαι πολύ ,που τίμησες τον τόπο μου ,και το χαρηκες ..!!
καλώς να ξαναέρθετε ..
 

marakixin

Member
Μηνύματα
148
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
αγια-πετρουπολη
χαιρομαι που ο τοπος μου σε μαγεψε. η αληθεια ειναι πως το νησι αποκτα φανατικους φιλους και φανατικος εχθρους ποτε ποτε με τις αντιθεσεις του... χαιρομαι που ειδες τοσα πραγματα αν εχεις σκοπο να ξαναρθεις ζητα να σου αποκαλυψουμε και αλλα μικρα κρυμμενα μυστικα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
maraxin δεν λές κανένα να το εκμεταλευτώ και εγώ που ζώ στην κρήτη???????
εμείς δεν έχομε ψυχούλα ????
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Γειά σας από την πανέμορφη Κρήτη και συγκεκριμένα από τη Σητεία ένα από τα ομορφότερα μέρη εδώ στο νησί. Μερικά από τ΄αγαπημένα μου μέρη στο νομό Λασιθίου που πρέπει οπωσδήποτε να δει όποιος έρθει εδώ, είναι η παραλία της Ερμούπολης δίπλα ακριβώς από το Βάι και λίγο πιο νότια ο Ξερόκαμπος, με θέα το Λυβικό πέλαγος και τα ωραιότερα και καθαρότερα γαλάζια νερά που θα συναντήσετε εδώ. Μόλις γυρίσω σπίτι θα ανεβάσω φωτογραφίες να πάρετε μία γεύση. Φιλιά από Κρήτη.
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Χαίρετε
Μόλις ανακάλυψα αυτό το φοβερό forum :)

Θα κάνω διακοπές στην Κρήτη για 8 ημέρες με αυτοκίνητο.

Από ότι διαβάζω και βλέπω από το ιντερνετ η Κρήτη είναι φοβερός τόπος για διακοπές.

Βρήκα τις διαδρομές που θα κάνω ( θα μένω 4 νύκτες Ηράκλειο και 4 Χανιά ) και τώρα γυρευώ ταβέρνες -ψαροταβέρνες με καλό φαγητό ( όχι τις κλασσικές που είναι για τουρίστες ..........αυτό το "προβλημα" το έχουμε και στην Κύπρο.)

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας είμαι ευγνώμων.

Ευχαριστώ
Αιμίλιος
Aπ'οτι διαπιστώνω Αιμίλιε,είσαι αποφασισμένος να γνωρίσεις την Κρήτη μεσα απο..λουκούλεια γεύματα:)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ειδατε τώρα ???ήρθατε αρκετοί στην κρήτη και τα χανιά !!!!! αν ειχαμε τώρα το σηματάκι του travellstories κολημένο κάπου ,θα συναντιόμαστε έστω κατά τύχη κάπου !!!! εγώ πάντως κοιτάζω τα νούμερα αυτοκινήτων μήπως δώ κανένα σημάδι ....μένω και στην παλιά πόλη.....
 

giorgos_o

Member
Μηνύματα
46
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Χριστούγεννα στην Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες..
μηπως θα μπορουσαν να γινουν αναλογες προτασεις για συγκεκριμενα εστιατορια στην Ελουντα, τον Αγιο Νικολαο, το Βαι κ αλλες περιοχες του Λασιθιου για να αποφυγουμε τα τουριστικα;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom