Διακοπές all inclusive

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Με τη μόνη διαφορά ότι εμένα το γέννησε η γυναίκα μου:haha::haha::haha:
ο άντρας γεννάει, η γυναίκα τίκτει :roll:


Υ.Γ.
(ουπς λάθος το "ευχαριστώ"....
το κουμπί "παράθεση" ήθελα να πατήσω....)
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Συμφωνω με τον Dim, εννοειται ότι δεν θα δωσεις 300?!! Θα κλεισεις πακετακι απο καποιο τουριστικο γραφειο και θα σου βγει περιπου 600? το ατομο για 7 διανυκτερευσεις. Επισης συμφωνω και για Κρητη, εχουμε πολλα καλα ξενοδοχεια και ξερω ότι το Grecotel Club marine εχει και δωματια με κουζινάκι. Ισως λοιπον εχουν και τα αλλα Grecotel αλλα θα πρεπει να το ψαξεις. Στην Κερκυρα ειχα μεινει στο Holiday Palace αλλα πανε πολλα χρονια και δεν μπορω να σου το προτεινω γιατι εχει αλλαξει και διευθυνση το εχει παρει η Aquis. Θα κοιταξω για αλλα και θα σου πω.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Για 50λεπτες πτήσεις μη φοβάσαι. Πιο πολύ άγχος έχουμε εμείς ως γονείς μην κλάψει, μην γκρινιάξει κλπ, τα μωρά μια χαρά αντεπεξέρχονται. Και είναι πολυ καλύτερα απ' ό,τι το ταξίδι με το αυτοκίνητο!

Dik-7, παρόμοια περίοδο γεννήσαμε βλέπω. Να μας συστήσεις την κόρη σου...
Nera και Dim ποσο ειναι τα μικρα σας? Εμενα η μικρη μου ειναι τωρα 18 μηνων. Πρεπει να ειναι κοντα στην ηλικία!:)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Nera και Dim ποσο ειναι τα μικρα σας? Εμενα η μικρη μου ειναι τωρα 18 μηνων. Πρεπει να ειναι κοντα στην ηλικία!:)

Η δικια μου είναι σχεδόν 17 μηνών.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Παιδια να τα χαιρεστε τα μωρα σας. Εγω τρελαινομαι για παιδακια, τα αγαπω παρα πολυ! Στεναχωριεμαι πολυ που θα αφησω τον μεγαλο στον μπαμπα του τον Ιουνιο και θα παρω τη μικρη αλλα δεν γινεται διαφορετικα. Θα ειναι η πρωτη φορα που θα τον αποχωριστω εκτος απο τις 4 μερες που γεννησα την μικρη...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Κι εμένα 18 μηνών είναι! Βλέπω ο χειμώνας του '08-'09 ήταν πολύ παραγωγικός! :)
Κι εσείς να χαίρεστε τους δικούς σας μικρούς ταξιδιώτες.
 

zeppelin

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
γεια σου Κικα,μια καλη λυση ειναι και η Λευκαδα νησι αλλα με ανοιχτο δρομο...διαφυγης..οσο για τα ολ ινκλουσιβ,κατα τη γνωμη μου σε περιοριζουν πολυ δεν απομακρυνεσαι δεν γνωριζεις το μερος,κι αν κατι παει και στραβα,το φεσωνεσαι αφου το εχεις πληρωσει.οσο για το αεροπορικο ταξιδι, ε συντομο θα ειναι, υπολογιστε χρονους αναμονης ,πτησης,αφιξης οργανωθειτε καλα και οπου και να πατε, η Ελλαδα ειναι πανεμορφη!
 
Μηνύματα
773
Likes
616
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Κατά τη γνώμη μου, το All Inclusive είναι "ότι πληρώσεις, παίρνεις", οπότε να αποφύγεις τα πολύ μαζικά ξενοδοχεία 3*-4* με τις πολύ χαμηλές τιμές. Οι προτάσεις των προηγουμένων είναι καλές.
Από την άλλη, πιστεύω ότι το All Inclusive αξίζει όταν έχεις παιδιά κάπως μεγαλύτερα για να γλιτώσεις το συνεχές "θέλω" παγωτό, αναψυκτικό, πατάτες και τα σχετικά. Για την ηλικία του παιδιού σου θα έλεγα ότι είναι περιττό έξοδο, πιο καλά μπορείς να τη βγάλεις σε κάποιο κεντρικό σημεία σε απλό ξενοδοχείο (άντε και καμιά ημιδιατροφή) ή σε ενοικιαζόμενο με κουζινάκι.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Από την άλλη, πιστεύω ότι το All Inclusive αξίζει όταν έχεις παιδιά κάπως μεγαλύτερα για να γλιτώσεις το συνεχές "θέλω" παγωτό, αναψυκτικό, πατάτες και τα σχετικά. Για την ηλικία του παιδιού σου θα έλεγα ότι είναι περιττό έξοδο, πιο καλά μπορείς να τη βγάλεις σε κάποιο κεντρικό σημεία σε απλό ξενοδοχείο (άντε και καμιά ημιδιατροφή) ή σε ενοικιαζόμενο με κουζινάκι.
Συμφωνώ απολύτως.
Αν οπωσδήποτε θέλετε να τρώτε εσείς στο ξενοδοχείο ακόμα και η ημιδιατροφή θα ήταν καλύτερη. Μπορεί να πάτε μια βόλτα και να βρείτε ένα ωραίο ταβερνάκι αλλά να τσιγγουνευτείτε, επειδή έχετε το all inc, ή ακόμα χειρότερα να τρέχετε να προλάβετε την ώρα του φαγητού.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
κοιτα τα AI ειναι πολυ καλα γιατι τα εχεις ολα χωρις να τρεξεις και προσαρμωζεις το προγραμμα σου οπως θελεις και υπαρχουν και μερικα και με κουζινα που θα σου ερθει κουτι.

Αλλα αν δεν εχει δεν πηραζει αρκει να τρωει βαζακια.
Εμεις εχουμε παει μαζι με το πιτσιρικα στο πλαταμωνα οταν ηταν 6 μηνων,Συρο οταν ηταν 1 ετους και Μαλτα οταν ηταν 20 μηνων. Στο πλαταμωνα του ειχαμε παρει βαζακια,φρουτα παλι σε βαζακια,κρεμα και το γαλα του.
Γενικα τα πιτσιρικια ειναι πιο ανθεκτικα απο οτι πιστευουμε.
Στα υπολοιπα ετρωγε οτι και εμεις + γαλα και κρεμα.
Οσο για το αεροπλανο περισοτερο θα φρικαρεις εσυ για να μην ενοχλησεις αν τυχον και κλαψει παρα οι επιβατες.

Τα προβληματα τα δημιουργουμε μονοι μας,με το μυαλο μας!!
Αρα,και μονοι μας πρεπει να τα λυσουμε και παλι με το μυαλο μας!!
Καλα να περασετε!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Για Κέρκυρα έχω μείνει εδώ
Κουζίνα πάρα πολύ καλή και σε ποιότητα και γεύσεις ( έμεινα 12 μέρες πριν 2 καλοκαίρια )Αν είναι ακόμα ο ίδιος Κερκυραίος Σεφ θα ενθουσιαστείτε

Mareblue Hotels & Resorts - destinations

επίσης Κερκυρα έχω μείνει και εδώ

Eva Palace Resort Hotel Corfu: Our Romantic Luxury Resort Hotel In Corfu

ενα απο τα καλύτερα ξενοδοχεία που έχω μείνει εντός Ελλάδος .
καταπληκτική θέση και παροχές.

Για Ρόδο σε all inclusive που έχω μείνει δεν στο προτείνω λόγω χαμηλής ποιότητας παροχών όπως αποδείχτηκε σε εμάς.Αλλά είναι τόσα τα ξενοδοχεία στο νησί που θα βρείς εύκολα .

Πάντως όπως ανεφερε και ο tripdreamer1975 θεωρώ οτι δεν σας είναι απαραίτητο με μωρό σε αυτήν την ηλικία να πάτε σε all .
Πιστεύω οτι ενα με ημιδιατροφή είναι ιδανικό για σας αν δεν θέλετε να είστε συνέχεια εκτός ξενοδοχείου .
εξάλου ενα μωρό σε αυτήν την ηλικία δεν θα κάτσει να φαει μαζί σας ,και εχει τους ρυθμούς του και τα ωράρια του !!!

Θεμα με αεροπλάνο και ταξίδι δεν υπάρχει ,είναι μικρές οι αποστάσεις για να σας κανει την ζωή δύσκολη .

Κατεληξε σε νησί και εδω είμαστε πάλι !!!!!!!!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Η δικιά μου πάντως μια χαρά είναι στο αυτοκίνητο. Δεν παραπονιέται ποτέ.
Τώρα την ετοιμάζω για Λίμνη Πλαστήρα αμέσως μετά το Πάσχα.
Γνήσιο παιδί ταξιδευτών:haha::haha::haha:
Καλά υπάρχουν και εξαιρέσεις παιδιά ταξιδευτών που το αυτοκίνητο δεν το θέλουν ούτε ζωγραφιστό... πονεμένη ιστορία!
Στο θέμα τώρα, θα συμφωνήσω πώς στην ηλικία που είναι τώρα το μωρό καλύτερο είναι ένα ενοικιαζομένο με κουζίνα... στο all-inclusive ούτε όλα τα φαγητά θα μπορεί να φάει, ούτε η ύπαρξη τυχόν Kids Club θα έχει νόημα για τόσο μωρό... αυτά μετά από 1,5-2 ετών...

Υ.Γ. Yorgo γιατί δείχνεις τόσο ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο τόπικ??? :bleh::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom