Διακοπες στη Θεσσαλονικη

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.302
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Όντως τώρα; παίζει οία ονομασία στην Θεσσαλονίκη;
Η περιοχή που βρίσκεται το εστιατόριο είναι γνωστή στους παλιούς (τους μπαγιάτηδες) ως οικισμός Αθηναίων.Λέγεται έτσι επειδή εκεί είχαν έρθει πρόσφυγες από την Κωνσταντινούπολη,που βρίσκονταν ήδη σε διάφορα μέρη της Αθήνας, αλλά καθώς δεν “χώρεσαν” σε όλα τα μέρη έστειλαν πολλούς εδώ στη Θεσσαλονίκη.Ενας άλλος λόγος για την ονομασία του,όπως έχει πει και ο Μανώλης που είναι ο τωρινός ιδιοκτήτης του,ήταν ότι το μαγαζί θύμιζε και λίγο την Πλάκα στην Αθήνα, όπως είναι υπόγειο με βαρέλια μέσα και ρετσίνα.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Από τα πιο οικονομικά είναι αυτό του λιμανιού Θεσσαλονίκης.
Το παρκινγκ στο λιμάνι είναι 24ωρου;. Είναι ασφαλές για να αφήσω το αμάξι και να κινηθώ με τα μέσα μεταφοράς ή με τα ποδια στο κέντρο;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Πιο οικονομικό είναι το πάρκινγκ στη ΔΕΘ αν θες να το αφήσεις πάνω από 4 ώρες αν θυμάμαι καλά ενώ μέχρι 4 νομίζω είναι το ίδιο. Επίσης, στη ΔΕΘ λειτουργεί και Κυριακή.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Πιο οικονομικό είναι το πάρκινγκ στη ΔΕΘ αν θες να το αφήσεις πάνω από 4 ώρες αν θυμάμαι καλά ενώ μέχρι 4 νομίζω είναι το ίδιο. Επίσης, στη ΔΕΘ λειτουργεί και Κυριακή.
Είναι το παρκινγκ του Δημαρχείου κοντά στο Λευκό Πυργο; Με ενδιαφέρει να το αφήσω για όλο το 24ωρο και να κινηθώ με τα ΜΜΜ ή με ταξί.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Είναι το παρκινγκ του Δημαρχείου κοντά στο Λευκό Πυργο; Με ενδιαφέρει να το αφήσω για όλο το 24ωρο και να κινηθώ με τα ΜΜΜ ή με ταξί.
Parking ΔΕΘ-HELEXPO | ''Αγγελάκη''
Σύγκρινε τιμές και δες ποιό σε βολεύει και από άποψη τοποθεσίας.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Είναι το παρκινγκ του Δημαρχείου κοντά στο Λευκό Πυργο; Με ενδιαφέρει να το αφήσω για όλο το 24ωρο και να κινηθώ με τα ΜΜΜ ή με ταξί.
5 λεπτά απέχει από το λευκό πύργο. Το αφήνεις εκεί κ κάνεις τα πάντα του κέντρου ποδαράτα
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Γειά σας! Η Ryan air μας αλλαξε την ώρα πτήσης και φτάνουμε Θεσσαλονίκη στις 1.30 το πρωί αντί στις 9.00 που θα φτάναμε πριν οπόταν πρέπει να διανυκτερευσουμε κάπου στη Θεσσαλονίκη. Τελικός προορισμός είναι το Μέτσοβο. Μπορείτε να μου εισηγήθητε κάποιο ξενοδοχείο ή περιοχή που βολεύει ώστε την επόμενη το πρωί να φύγουμε εύκολα για Μέτσοβο;
Σημειώστε ότι θα είναι Δευτέρα του Πάσχα οπόταν δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί η κίνηση ή οι δρόμοι μέσα στη πόλη θα είναι ήσυχοι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γειά σας! Η Ryan air μας αλλαξε την ώρα πτήσης και φτάνουμε Θεσσαλονίκη στις 1.30 το πρωί αντί στις 9.00 που θα φτάναμε πριν οπόταν πρέπει να διανυκτερευσουμε κάπου στη Θεσσαλονίκη. Τελικός προορισμός είναι το Μέτσοβο. Μπορείτε να μου εισηγήθητε κάποιο ξενοδοχείο ή περιοχή που βολεύει ώστε την επόμενη το πρωί να φύγουμε εύκολα για Μέτσοβο;
Σημειώστε ότι θα είναι Δευτέρα του Πάσχα οπόταν δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί η κίνηση ή οι δρόμοι μέσα στη πόλη θα είναι ήσυχοι.
Εξαρτάται με ποιο μέσο θα φύγετε το πρωί.
Σε κάθε περίπτωση θα έμενα σε κάποιο ξενοδοχείο στα πέριξ του σιδηροδρομικού σταθμού, οπότε στο ενδεχόμενο που είχα αυτοκίνητο να φύγω κατευθείαν αποφεύγοντας τον ανεκδιήγητο περιφερειακό που κλείνει κάθε πρωί, αλλά και στην περίπτωση που δεν είχα να είμαι κοντά στον σταθμό λεωφορείων. Αν από την άλλη μείνετε προς αεροδρόμιο μεριά για ευκολία ξεκινήστε νωρίς.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
Γειά σας! Η Ryan air μας αλλαξε την ώρα πτήσης και φτάνουμε Θεσσαλονίκη στις 1.30 το πρωί αντί στις 9.00 που θα φτάναμε πριν οπόταν πρέπει να διανυκτερευσουμε κάπου στη Θεσσαλονίκη. Τελικός προορισμός είναι το Μέτσοβο. Μπορείτε να μου εισηγήθητε κάποιο ξενοδοχείο ή περιοχή που βολεύει ώστε την επόμενη το πρωί να φύγουμε εύκολα για Μέτσοβο;
Σημειώστε ότι θα είναι Δευτέρα του Πάσχα οπόταν δεν ξέρω αν πρέπει να με ανησυχεί η κίνηση ή οι δρόμοι μέσα στη πόλη θα είναι ήσυχοι.
Kapsis hotel, ειναι κοντα στο σταθμο και ειναι καλο, εχω μεινει εκει, παρε τιμες...
Αρχικη Capsis Θεσσαλονικη - Capsis Hotel - Thessaloniki
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.556
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom