Κουφονήσια Διαμονή Κουφονήσια

Marnik

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σεβαστή διαφορα αν βρηκες με 45€. Καλα να περασεις!:clap:
Εγω το 2008 είχα μείνει σε κάτι ενοικιαζόμενα στο χωριο μέσα και έδινα 40Ε τέλος Ιουνίου (πολύ απλά βέβαια αλλά καθαρα), από 1 Ιουλίου μου είχαν πει 60Ε τότε, τα υπόλοιπα θυμάμαι από τότε ήταν αρκετά πιο τσιμπημένα. Εαν ενδιαφέρεσαι να ψάξω να σου στείλω.
Στον Φοίνικα και στον Φανό έχει κάτι να φας, αλλά μη φανταστείς και κάτι σπουδαίο...Αν θυμάμαι, στον Φανό είχε ουσιαστικά ένα beach bar..
Γιατί να προτιμήσεις όμως να είσαι μακριά από τη Χώρα και να τρέχεις εκεί τα βράδια (που όσο να' ναι οι δρόμοι δεν είναι και σούπερ φωτισμένοι); Στη Χώρα έχεις πολλές επιλογές για φαγητό και συνάμα πούλμαν/καραβάκι για παραλίες σε περίπτωση που θες να τις γυρίσεις όλες.
Αν μείνεις σε μια παραλία, θα πρέπει να κάνεις κάθε μέρα την απόσταση για τις άλλες παραλίες με τα πόδια (όχι ότι είναι μακριά, απλά στη Χώρα έχεις και την εναλλακτική του λεωφορείου ή του καικιού)..
Καλησπέρα ετοιμαζω διακοπές για αμοργο και λεω να επισκεφτω τ Κουφονήσια!! Προτινεις 1 η 2 διανυκτερεύσεις???
 
Last edited by a moderator:

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλησπέρα ετοιμαζω διακοπές για αμοργο και λεω να επισκεφτω τ Κουφονήσια!! Προτινεις 1 η 2 διανυκτερεύσεις???
Αν μείνεις αμοργο τουλάχιστον 5 ημέρες και σου περισσεύουν 2 ημέρες εννοείται πηγαίνεις. Αλλιώς μείνε αμοργο μην πασαλιβεις τα νησιά και λες θα ξανάρθω μπορεί να μην πας πότε ξανά
 

SchumiGr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπέρα στην παρέα, αποφάσισα και εγώ φέτος να πάω Κουφονήσια και μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα κατάλυμα στα ενοικιαζόμενα δωμάτια της Σοφίας Ψαρρού (στην Χώρα, όχι τα παραλιακά). Δυστυχώς δεν έχω βρει κριτικές ή φωτογραφίες απο το κατάλυμα, υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει μείνει και να μπορεί να δώσει feedback ?
 

SchumiGr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ναι αυτό το βρήκα και εγώ, αυτά όμως είναι τα δωμάτια στην παραλία. Το δικό μου θα είναι μέσα στη χώρα και δεν βλέπει θάλασσα. Πέρα απο τις φωτογραφίες, θα μ ενδιέφερε περισσότερο η προσωπική εμπειρία κάποιου που έχει μείνει στα δωμάτια της Σοφίας καθώς οι μόνες δυο κριτικές που βρήκα στο net είναι αρνητικές και παλιές (απο το 2012). Υπάρχει κάποιο μέλος που έχει μείνει και μπορεί να με διαφωτίσει ;
 

basel

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ναι αυτό το βρήκα και εγώ, αυτά όμως είναι τα δωμάτια στην παραλία. Το δικό μου θα είναι μέσα στη χώρα και δεν βλέπει θάλασσα. Πέρα απο τις φωτογραφίες, θα μ ενδιέφερε περισσότερο η προσωπική εμπειρία κάποιου που έχει μείνει στα δωμάτια της Σοφίας καθώς οι μόνες δυο κριτικές που βρήκα στο net είναι αρνητικές και παλιές (απο το 2012). Υπάρχει κάποιο μέλος που έχει μείνει και μπορεί να με διαφωτίσει ;

Καλησπέρα κι από εμένα!
Το ίδιο ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγώ! Έχω κλείσει στα δωμάτια της Σοφίας στη χώρα! Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι η συνεννόηση μας δεν ήταν και πάρα πολύ καλή! Ποιες ημερομηνίες θα πας; Αν κάποιος γνωρίζει κάτι για τα συγκεκριμένα δωμάτια θα μας βοηθούσε αν μπορούσε να μας δώσει τα "φώτα" του!:xalara: :welcome:
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
628€ για 5 βράδια τον Αυγούστου είναι λογική τιμή ή εμένα μου φαίνεται ότι βάζουν λίγο χέρι?

Το πιο φτηνό δωμάτιο τόσο έχει στο Booking.
 
Last edited:

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
628€ για 5 βράδια τον Αυγούστου είναι λογική τιμή ή εμένα μου φαίνεται ότι βάλουν λίγο χέρι?

Το πιο φτηνό δωμάτιο τόσο έχει στο Booking.
Μπες στο www.koufonisia.gr και πάρε τηλέφωνο ένα ένα τα δωματια που έχει και θα βρεις καλύτερες τιμές !
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπες στο www.koufonisia.gr και πάρε τηλέφωνο ένα ένα τα δωματια που έχει και θα βρεις καλύτερες τιμές !
Καλά ναι σίγουρα καθε καλοκαίρι το ίδιο κάνουμε αλλά μου κάνει εντύπωση που έχει τόσο το φθηνότερο.
 

myrto-ig

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα,
τελικά τα δωματία της Σοφίας πως ήταν; πήγε κάποιος;;
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
169
Θα με ενδιέφερε και μένα μια εντύπωση από τα ενοικιαζόμενα της Σοφίας Ψαρρούς. Δυστυχώς δε βρίσκω να κλείσω αλλού για 15Αύγουστο (παρά μόνο με 150€/βραδιά που τα θεωρώ πολλά).
Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom