Κουφονήσια Διαμονή Κουφονήσια

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Αυτοκίνητο δε θα έχουμε μαζι μας Κουφονήσια. (ερχόμαστε απο Θεσσαλονίκη και παμε Νάξο αεροπορικώς απο Αθήνα)
Εαν είναι 20 λεπτά περπάτημα απο τα δωμάτια της το κέντρο δε θα είναι λιγο κάπως μεσα στον Αύγουστο;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτοκίνητο δε θα έχουμε μαζι μας Κουφονήσια. (ερχόμαστε απο Θεσσαλονίκη και παμε Νάξο αεροπορικώς απο Αθήνα)
Εαν είναι 20 λεπτά περπάτημα απο τα δωμάτια της το κέντρο δε θα είναι λιγο κάπως μεσα στον Αύγουστο;
Δεν χρειάζεται αυτοκίνητο στα Κουφονήσια. Όλοι περπατάνε. Έμενα πιο πέρα στον Φανό και δεν είχα κανένα θέμα να πάω στη "Χώρα" με τα πόδια. Πολύ ευχάριστη διαδρομή, παραθαλάσσια. Την έκανα κάθε βράδυ. Το πρωί, παραλίες. Κανένας λόγος να πας στη "Χώρα" πριν το απόγευμα/βράδυ.
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Δεν χρειάζεται αυτοκίνητο στα Κουφονήσια. Όλοι περπατάνε. Έμενα πιο πέρα στον Φανό και δεν είχα κανένα θέμα να πάω στη "Χώρα" με τα πόδια. Πολύ ευχάριστη διαδρομή, παραθαλάσσια. Την έκανα κάθε βράδυ. Το πρωί, παραλίες. Κανένας λόγος να πας στη "Χώρα" πριν το απόγευμα/βράδυ.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου. Να είσαι καλά.
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Εντωμεταξύ εκανα λάθος δεν κλείσαμε στον ανεμόμυλο στο ηλιοβασίλεμα κλείσαμε. (αυτά παθαίνεις αμα παίρνεις 40 δωμάτια σε 1 Ώρα) ειναι αυτό:
Δείτε αυτό το κατάλυμα
http://www.booking.com/app_link/hot..._adults=2;app_hotel_id=728110&from_sn=android






--
Όλα γίνονται πιο γρήγορα με την εφαρμογή! Δείτε φωτογραφίες, διαβάστε σχόλια και λάβετε επιβεβαίωση χωρίς χαρτιά όταν κάνετε κράτηση με το κινητό σας
http://www.booking.com/apps.html?app_install=1&placement=AndroidShareHotel
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εντωμεταξύ εκανα λάθος δεν κλείσαμε στον ανεμόμυλο στο ηλιοβασίλεμα κλείσαμε. (αυτά παθαίνεις αμα παίρνεις 40 δωμάτια σε 1 Ώρα) ειναι αυτό:
Δείτε αυτό το κατάλυμα
http://www.booking.com/app_link/hot..._adults=2;app_hotel_id=728110&from_sn=android






--
Όλα γίνονται πιο γρήγορα με την εφαρμογή! Δείτε φωτογραφίες, διαβάστε σχόλια και λάβετε επιβεβαίωση χωρίς χαρτιά όταν κάνετε κράτηση με το κινητό σας
http://www.booking.com/apps.html?app_install=1&placement=AndroidShareHotel
Δεν ισχύουν τα ίδια που σου είπα πριν και για αυτό. Δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά από τη "Χώρα", όμως δεν ξέρω πως είναι ο δρόμος από εκεί (δεν πήγα ποτέ από εκείνη την πλευρά). Επίσης είναι μακριά από τις καλές παραλίες και αυτό είναι πρόβλημα γιατί θα έχετε πιο πολύ περπάτημα μέσα στον ήλιο.
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Έτσι εξηγούνται οι πολύ κακές κριτικές τότε.
Ειμαι σε απόγνωση. Συνεχίζω να παιρνω Τηλέφωνα έχοντας το ηλιοβασίλεμα standby αλλα τίποτα. Δεν εχει κανείς.
Τι να κανω να ακυρώσω τα Κουφονήσια και να μείνω μόνο Νάξο;




Δεν ισχύουν τα ίδια που σου είπα πριν και για αυτό. Δεν πρέπει να είναι πολύ μακριά από τη "Χώρα", όμως δεν ξέρω πως είναι ο δρόμος από εκεί (δεν πήγα ποτέ από εκείνη την πλευρά). Επίσης είναι μακριά από τις καλές παραλίες και αυτό είναι πρόβλημα γιατί θα έχετε πιο πολύ περπάτημα μέσα στον ήλιο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Έτσι εξηγούνται οι πολύ κακές κριτικές τότε.
Ειμαι σε απόγνωση. Συνεχίζω να παιρνω Τηλέφωνα έχοντας το ηλιοβασίλεμα standby αλλα τίποτα. Δεν εχει κανείς.
Τι να κανω να ακυρώσω τα Κουφονήσια και να μείνω μόνο Νάξο;
Η γνώμη μου είναι να μην ακυρώσεις τα Κουφονήσια και να συνεχίσεις να ψάχνεις.
Μιλάμε για μια απόσταση 1,5 χιλιόμετρα απο τη χώρα, και μπορεί να λέω και πολλά, σε ένα νησί που είναι μια σταλιά και όλοι κινούνται με τα πόδια ή βαριά με ποδήλατο.
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, κάθε άλλο...:)
Λεπτομέρειες λοιπόν, τις οποίες καλό είναι να τις ξέρεις από τώρα, αλλά δε χρειάζεται και να σαι σε απόγνωση όπως λές. Καμια σχέση!
Κι εγώ ενάμισι χιλιόμετρο έκανα κάθε βράδυ για να πάω στη χώρα, από την αντίθετη βέβαια κατεύθυνση, και τι έγινε; Το μέρος θα σε αποζημιώσει να το θυμάσαι!
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για το χρόνο που διαθεσατε.
Βρήκαμε για καλή μας τύχη στο Κερος . μεγάλη διαφορά τιμής βέβαια αλλά χαλαλι , ακυρωσα της Ναξου που είχε παραπάνω οικονομικές επιλογές και τα διεθεσα για κουφονησια.
Το λατρεψα το Κερος .
Τώρα θα αρχίσω να διαβάζω όσα έχουν γραφεί κατά καιρούς εδώ μέσα και υπόσχομαι να τα κάνουμε όλα.
Καλές διακοπές σε όλους από καρδιάς.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολύ ωραίο ξενοδοχείο το Κερος το θυμάμαι όπως περνούσα κάθε μέρα, αν και προσωπικά δε θα τα χαλάλιζα τα χρήμτατα μου για εκεί, πόσο μάλλον να ακυρώσω κιόλας ή να κόψω μέρες. Για ποιο λόγο; Για τη πισίνα; Να κάνεις μπάνιο σε πισίνα στα Κουφονήσια είναι σαν να ανοίγεις air condition στην Ισλανδια...:haha: Οξύμωρο τουλάχιστον.
Όπως και να χει τσέκαρε τις πληροφορίες προκειμένου να το γυρίσεις όλο το μέρος, καθώς να κάνεις και τη βόλτα σου στο κάτω Κουφονήσι που αξίζει. Γενικά το μέρος αξίζει πάρα πολύ!
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Πολύ ωραίο ξενοδοχείο το Κερος το θυμάμαι όπως περνούσα κάθε μέρα, αν και προσωπικά δε θα τα χαλάλιζα τα χρήμτατα μου για εκεί, πόσο μάλλον να ακυρώσω κιόλας ή να κόψω μέρες. Για ποιο λόγο; Για τη πισίνα; Να κάνεις μπάνιο σε πισίνα στα Κουφονήσια είναι σαν να ανοίγεις air condition στην Ισλανδια...:haha: Οξύμωρο τουλάχιστον.
Όπως και να χει τσέκαρε τις πληροφορίες προκειμένου να το γυρίσεις όλο το μέρος, καθώς να κάνεις και τη βόλτα σου στο κάτω Κουφονήσι που αξίζει. Γενικά το μέρος αξίζει πάρα πολύ!
Μα δεν εβρισκα πουθενά αλλού στα κουφονησια , αυτό είναι το θέμα.
Είχαμε κλείσει ένα σχετικά ακριβό ξενοδοχείο στη ναξο και ακυρωσα εκείνο , κλείνοντας φθηνότερο στη Ναξο που υπήρχαν πολλά.
Στα κουφονησια δεν είχα αυτή την επιλογή δυστυχώς θα έπρεπε να πάω σε εκείνο στις ερημιές και δε τα πάω καλά με τις ερημιές.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Έχω παει 2 φορες γενικα οι αποστασεις μην σε προβληματιζουν περπατιούνται ανετα .
Αλλα έτσι και αλλιως για τις 2 κυριες παραλιες εχει κ μινι βαν που σε πανε με 1ε και 2ε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom