Κουφονήσια Διαμονή Κουφονήσια

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Για αρχές Ιουλίου κοιτάω η καημένη!! Όταν στα περισσότερα νησιά θεωρούν την περίοδο έως τα μέσα Ιουλίου medium season και στα Κουφονήσια βάζουν μία ενιαία τιμή Ιούλιο-Αύγουστο, νομίζω ότι τα σχόλια περιττεύουν..
Εγω το 2008 είχα μείνει σε κάτι ενοικιαζόμενα στο χωριο μέσα και έδινα 40Ε τέλος Ιουνίου (πολύ απλά βέβαια αλλά καθαρα), από 1 Ιουλίου μου είχαν πει 60Ε τότε, τα υπόλοιπα θυμάμαι από τότε ήταν αρκετά πιο τσιμπημένα. Εαν ενδιαφέρεσαι να ψάξω να σου στείλω.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
μπορείς να τους πάρεις βέβαια και ένα τηλέφωνο γιατί πάντα κάνουν καλύτερη προσφορά. Εμάς πέρσι μας έδωσαν 3κλινο στα ίδια λεφτά με το 2κλινο μαζί με πρωινό..
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας! Είμαι ακόμα στο ψάξιμο, καθώς δεν μπορώ να κλείσω ακόμα ακριβείς ημερομηνίες.. Η μόνη λύση τελικά είναι να συνεννοηθείς απευθείας με τον εκάστοτε ξενοδόχο, για να παζαρέψεις λίγο την τιμή..
 

Polly

Member
Μηνύματα
62
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ/ Γουατεμάλα
Διαμονη λιγο πιο μακρια απο λιμανι

Γεια σας,

Σκεφτομαι για καλοκαιρινες διακοπες φετος Ναχο-Κουφονησια.
Και μιας και το forum της Ναχου αποδειχτηκε αρκετα βοηθητικο ειπα να απευθυνθω και σε αυτο το Forum.

Σχετικα με διαμονη- Γνωριζει καπιος πληροφοριες για το Iliovasilema Studios?
Φενεται αρκετα καλα και σε καλη τιμη 50 ευρω ειναι βεβαια 500 μετρα απο λιμανι αλλα εμενα δεν μου φανηκε μακρια..ξερω εγω κανενα δεκαλεπτο με τα ποδια. Λετε το βραδυ να μην εχει και φωτα και να ειναι ερημικα? Μηπως καλυτερα να προτιμησω κατι στο λιμανι αν και πιο ακριβο!
Ευχαριστω!
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να πάω Κουφονήσια αρχές Ιουλίου.. Έχω δει τα δωμάτια veggera (60 ευρω το δίκλινο)και μου άρεσαν. Έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι άλλο? Θα ήθελα κάτι πιο οικονομικό
 

pantelis_k

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ - ΜΠΑΛΙ - GILI
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Γεια σου Κατερίνα

είχα μείνει μια χρονιά στα δωματια Πόπη Κορωνέλου και ήταν οικονομικά (ζήτησε δωμάτιο στον πάνω όροφο για να βλέπει θάλασσα). Παρέ ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις. Για μένα είναι στο κεντρικότερο σημείο του νησιού, ακριβώς πάνω στο δρομάκι που είναι το σουβλατζίδικο.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Γεια σας. Ενδιαφέρομαι να πάω Κουφονήσια αρχές Ιουλίου.. Έχω δει τα δωμάτια veggera (60 ευρω το δίκλινο)και μου άρεσαν. Έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι άλλο? Θα ήθελα κάτι πιο οικονομικό
Γεια σου Κατερίνα & καλως ήρθες! Αυτο που θα σου προτείνω ειναι ακριβως στα ίδια χρηματα 60€ αλλα πραγματικα αξιζει καθε ευρω... σκεψου το! Είχα μεινει περυσι. Δασκαλιό λεγεται και είναι στη χώρα.
Πολυ ζεστοι και φιλοξενοι ανθρωποι. Μας πήραν απο το λιμανι, μας υποδεχτηκαν με αγκαλιες και μας κερασαν σαν να ήμασταν φιλοι τους! Μου εκανε πραγματικα εντυπωση!
Όσο για το δωματιο, κρεβάτι με ουρανό, πεντακαθαρο, μπροστα στη θαλασσα και με απιστευτη θέα το πέλαγος και το νησι της Κερου (το οποιο το βράδυ - οταν εχει φεγγάρι -μοιαζει με γυναικείο ξαπλωμένο σώμα!) Σου στέλνω το λινκ http://www.e-kyklades.gr/showroom/tourism/DASKALIO?lang=el Ζήτησε το δωματιο Ορχιδέα!
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Γεια σου Κατερίνα

είχα μείνει μια χρονιά στα δωματια Πόπη Κορωνέλου και ήταν οικονομικά (ζήτησε δωμάτιο στον πάνω όροφο για να βλέπει θάλασσα). Παρέ ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις. Για μένα είναι στο κεντρικότερο σημείο του νησιού, ακριβώς πάνω στο δρομάκι που είναι το σουβλατζίδικο.
Σ'ευχαριστώ πολύ! Τα δωμάτια είναι καθαρά και έχουν ιδιωτικό μπάνιο?

Γεια σου Κατερίνα & καλως ήρθες! Αυτο που θα σου προτείνω ειναι ακριβως στα ίδια χρηματα 60€ αλλα πραγματικα αξιζει καθε ευρω... σκεψου το! Είχα μεινει περυσι. Δασκαλιό λεγεται και είναι στη χώρα.
Πολυ ζεστοι και φιλοξενοι ανθρωποι. Μας πήραν απο το λιμανι, μας υποδεχτηκαν με αγκαλιες και μας κερασαν σαν να ήμασταν φιλοι τους! Μου εκανε πραγματικα εντυπωση!
Όσο για το δωματιο, κρεβάτι με ουρανό, πεντακαθαρο, μπροστα στη θαλασσα και με απιστευτη θέα το πέλαγος και το νησι της Κερου (το οποιο το βράδυ - οταν εχει φεγγάρι -μοιαζει με γυναικείο ξαπλωμένο σώμα!) Σου στέλνω το λινκ http://www.e-kyklades.gr/showroom/tourism/DASKALIO?lang=el Ζήτησε το δωματιο Ορχιδέα!
Καλώς σας βρήκα!! Δυστυχώς δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στο Δασκαλιό !
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Εννοείται εχουν μπανιο! Ηταν τελεια! Τουλαχιστον το δωματιο (ορχιδεα) που μειναμε εμεις ήταν φοβερο! Οι φωτογραφιες που εχουν στο site που σου εστειλα, ειναι απο αυτο το δωματιο! Αν τελικα αποφασίσεις να διαθέσεις 60€ μεινε εκει! Δε νομιζω βεβαια να βρεις κ πολυ πιο κατω! Οταν εψαχνω περυσι θυμαμαι οι τιμες επαιζαν 60-80€. Ειχαμε παει τελη Ιουλιου. Παρε ενα τηλ. μπορει να είναι πιο φτηνα για αρχες Ιουλιου... Η φωτο ειναι η θέα απο το δωματιο μας!
DSC01900.JPG
 
Last edited:

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Εννοείται εχουν μπανιο! Ηταν τελεια! Τουλαχιστον το δωματιο (ορχιδεα) που μειναμε εμεις ήταν φοβερο! Οι φωτογραφιες που εχουν στο site που σου εστειλα, ειναι απο αυτο το δωματιο! Αν τελικα αποφασίσεις να διαθέσεις 60€ μεινε εκει! Δε νομιζω βεβαια να βρεις κ πολυ πιο κατω! Οταν εψαχνω περυσι θυμαμαι οι τιμες επαιζαν 60-80€.
Σ'ευχαριστώ αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στο Δασκαλιό. Έκλεισα στην Πόπη Κορωνελλου με 45 ευρώ :)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Σ'ευχαριστώ αλλά δεν υπήρχε διαθεσιμότητα στο Δασκαλιό. Έκλεισα στην Πόπη Κορωνελλου με 45 ευρώ :)
Σεβαστή διαφορα αν βρηκες με 45€. Καλα να περασεις!:clap:
 

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
Καλησπέρα, επαναφέρω το post μετά από μεγάλο διάστημα και ο λόγος γιατί σκέφτομαι να επισκεφθώ το κουφονήσι. Έχω κοιτάξει σε διάφορα ξενοδοχεία- δωμάτια , πήρα και διάφορα τηλέφωνα και έχω καταλήξει σε κάποια και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας όσοι έχετε πάει, ή αν έχετε κάτι να προτείνετε. Αυτά που εντόπισα είναι το "όστρια" (75 το βραδυ) και το "christina's house" (με 80 το βραδυ )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom