Γερμανία Διαμονή κ tips για Μόναχο

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Εξαρτάται τι προτιμάτε, πόλη η χωριό :)... 3 βράδια στο Μόναχο δεν είναι πολλά, πάντως, είναι ό,τι πρέπει για να το δείτε χωρίς άγχος. Zell am See όχι, μην πάτε. Γενικά όντως η Βαυαριά έχει ομορφιές, τι προτιμάτε, κάστρα, λίμνες, τοπία, μεσαιωνικές πόλεις; Απ' όλα διαθέτουμε. Υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ, τα είδες; Κι εγώ έχω ανοίξει ένα θέμα με προτάσεις για το Μόναχο, ρίξε μια ματιά και μετά εδώ είμαστε.

Καλώς να μας έρθεις!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Εξαρτάται τι προτιμάτε, πόλη η χωριό :)... 3 βράδια στο Μόναχο δεν είναι πολλά, πάντως, είναι ό,τι πρέπει για να το δείτε χωρίς άγχος. Zell am See όχι, μην πάτε. Γενικά όντως η Βαυαριά έχει ομορφιές, τι προτιμάτε, κάστρα, λίμνες, τοπία, μεσαιωνικές πόλεις; Απ' όλα διαθέτουμε. Υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ, τα είδες; Κι εγώ έχω ανοίξει ένα θέμα με προτάσεις για το Μόναχο, ρίξε μια ματιά και μετά εδώ είμαστε.

Καλώς να μας έρθεις!
Έχω διαβάσει το θέμα σου και κάποιες ιστορίες στο φόρουμ, όμως επειδη μας αρέσουν όλα όσα αναφέρεις (κάστρα, λίμνες κλπ) έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να πρωτοβάλω στο πρόγραμμα!:rolleyes-80:
Ξέρω, ξέρω, βαθιά αναπνοή και φτου και πάλι απ' την αρχή!:p
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Παιδιά, μια βοήθεια! Από αυτό το ξενοδοχείο (Mercure München City Center), με ποια συγκοινωνία κατεβαίνω στη Marienplatz? Επίσης, από το αεροδρόμιο φτάνω μέχρι εκεί με το τρένο, έτσι δεν είναι? Και μετά το περπατάω? Ευχαριστώ!

http://www.booking.com/hotel/de/mer...kin=2014-12-04;checkout=2014-12-07#map_closed
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
από το αεροδρόμιο φτάνω μέχρι εκεί με το τρένο, έτσι δεν είναι? Και μετά το περπατάω? Ευχαριστώ!
Παιρνεις το S8 η το S1 απο αεροδρομιο για τον κεντρικο σταθμο(hauptbahnhof) και απο εκει ειναι κοντα.
http://www.munich-airport.com/en/consumer/anab/bahn/index.jsp
Με το εισιτηριο του αεροδρομιου,μπορεις να κυκλοφορησεις ολη την ημερα στο Μοναχο.Ειναι εισιτηριο με διαρκεια ολοκληρη την ημερα.
Από αυτό το ξενοδοχείο (Mercure München City Center), με ποια συγκοινωνία κατεβαίνω στη Marienplatz?
Περπατωντας ειναι γυρω στα 15 λεπτα και νομιζω οτι ειναι 2 σταθμοι,παλι με S-bahn.Χαρτες του μετρο και της πολης μπορεις να βρεις και στο αεροδρομιο και στον σταθμο των τρενων(γραφεια πληροφοριων)
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ευχαριστώ πολύ! Το S-bahn είναι μετρό??? Είναι εύκολο το ανέβα-κατέβα με παιδικό καροτσάκι?
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Ευχαριστώ πολύ! Το S-bahn είναι μετρό??? Είναι εύκολο το ανέβα-κατέβα με παιδικό καροτσάκι?
Το S-Bahn είναι ο ηλεκτρικός, το μετρό είναι το U-Bahn. Με παιδικό καροτσάκι δε θα έχεις πρόβλημα σε κανένα από τα δύο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ευχαριστώ πολύ! Το S-bahn είναι μετρό??? Είναι εύκολο το ανέβα-κατέβα με παιδικό καροτσάκι?
Εγω,θα σου ελεγα,οταν πας στο ξενοδοχειο,να ρωτησεις ποιο λεωφορειο η τραμ,πηγαινει εκει,ωστε να πηγαινοερχεστε ετσι.Απειρως,καλυτερες εικονες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αλλαγή πλώρης! Τελικά έκλεισα σε αυτό: Angelo Hotel Munich Leuchtenbergring
Οι λογοι ειναι οικονομικοι;Ειναι μακρια απο το κεντρο.
Ναι,μπορεις να χρησιμοποιεις το τρενο,αλλα,ειδικα με το μωρακι,μπορει να χρειαστεις κατι απο το δωματιο εκτακτως και αυτο θελει χρονο.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ναι, ό,τι έβρισκα κοντά στον Hauptbahnhof ή μέσα στον δακτύλιο του κέντρου ξεπερνούσε τα 200 ευρώ τη βραδιά... Μάλλον άργησα να κλείσω και έχει μεγάλη πληρότητα στις ημερομηνίες μου. Ελπίζω σε καμία ακύρωση της τελευταίας στιγμής! Στις κριτικές διάβασα ότι είναι δίπλα σε στάση SBahn και θέλεις 3-4 στάσεις μέχρι το κέντρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom