Ηνωμένο Βασίλειο Διαμονή με Παιδιά στο Λονδίνο

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Χαίρεται ενδιαφέρομαι για ξενοδοχεία στο λονδινο αρχές Δεκεμβρίου για 5μελης οικογενεια με παιδια ηλικιας 5, 11 και 16.Τα περισσότερα ξενοδοχεία δέχονται μονο 4 ατομα στα δωμάτια τους.
Γιατι δε ζητας να σου βαλουν ενα εξτρα κρεβατι με χρεωση;αλλιως με το 5χρονων στο διπλο μαζι σας και τ αλλα 2 στα κρεβατια...η επομενη λυση σου ειναι μονο τo airbnb οπου ειναι σπιτι κ μπορει να χει κρεβατια ή καναπεδες,οσα χρειαζονται για εσας!
 

antreasy

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία το δοκίμασα σε κάποια άλλα ξενοδοχεία και το αρνήθηκαν

Δοκιμασαμε τα premier inn αλλα ηταν αρνητικοι για να εχουμε 3 παιδακι μαζι μας. Θα δοκιμάσω κι αυτο. Το travelodge southwack εχει καλα δωμάτια ή ειναι παλιο? Το προτιμω επειδη ειναι πιο κοντα απο το action.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία το δοκίμασα σε κάποια άλλα ξενοδοχεία και το αρνήθηκαν

Δοκιμασαμε τα premier inn αλλα ηταν αρνητικοι για να εχουμε 3 παιδακι μαζι μας. Θα δοκιμάσω κι αυτο. Το travelodge southwack εχει καλα δωμάτια ή ειναι παλιο? Το προτιμω επειδη ειναι πιο κοντα απο το action.
Δε γνωριζω δεν εχω μεινει αλλα λογικα ναι!δες κριτικες και φωτογραφιες αν και πιστευω το airbnb θα σας βολεψει καλυτερα...
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή πολλοί είναι αυτοί που ψάχνουν για ξενοδοχείο στο Λονδίνο για ταξίδι με τα παιδιά τους. Μήπως θα ήταν καλό οποίος έχει πάει, να γράψει σε ποιο πήγε κ τι θετικό ή αρνητικό ειχε το ξενοδοχείο του; Δε νομίζω ότι πρέπει να αναφερθεί η τιμή αλλά η τοποθεσία, οι συγκοινωνίες, η καθαριότητα.
Πιστεύω θα ήταν χρήσιμο, κάνεις από εδώ μέσα δεν θα έλεγε όχι σε κάποια πρόταση. Έτσι κ αλλιώς η τελική απόφαση είναι κάτι προσωπικό.
Ευχαριστώ
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή πολλοί είναι αυτοί που ψάχνουν για ξενοδοχείο στο Λονδίνο για ταξίδι με τα παιδιά τους. Μήπως θα ήταν καλό οποίος έχει πάει, να γράψει σε ποιο πήγε κ τι θετικό ή αρνητικό ειχε το ξενοδοχείο του; Δε νομίζω ότι πρέπει να αναφερθεί η τιμή αλλά η τοποθεσία, οι συγκοινωνίες, η καθαριότητα.
Πιστεύω θα ήταν χρήσιμο, κάνεις από εδώ μέσα δεν θα έλεγε όχι σε κάποια πρόταση. Έτσι κ αλλιώς η τελική απόφαση είναι κάτι προσωπικό.
Ευχαριστώ
Καλησπερα. Με 2 παιδιά 3 ετών τότε, μείναμε στο Travelodge city road. Πολύ ωραίο αγγλικό πρωινό. Άνετο δωμάτιο με ένα διπλό κρεβάτι κ 2 μόνα που βγαίνουν κάτω από το διπλό. Αυτά λίγο άβολα όσον αφορά στο στρώμα. Πολύ ζέστη. Απόσταση 5 λεπτών από 2 σταθμούς του μέτρο, old street προς βόρεια κ moorgate προς νότια. Στάση λεωφορείου ακριβώς μπροστά κ με 15 λεπτά περπάτημα προς τον Τάμεση βρίσκεσαι στο Καθεδρικό του Αγ Παύλου. Εμάς μας βόλεψε παρά πολύ. Δεν θυμάμαι αν οι σταθμοί του μέτρο κοντά στο ξενοδοχείο είχαν ασανσέρ, αλλά δεν θυμάμαι να ζορίστηκαμε καθόλου με τα παιδικά καρότσια. Το προτείνω ανεπιφυλακτα
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλησπέρα και καλή Χρονιά σε όλους,

Στη προσπάθεια μας για ξενοδοχείο με δωμάτια για 4+ άτομα (5 στη δική μας περίπτωση, 2 ενήλικες και 3 παιδιά) βρήκαμε τα παρακάτω

BLADES HOTEL www.blades-hotel.co.uk/
THE DOVER HOTEL www.dover-hotel.co.uk
LORD KENSINGTON HOTEL (ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΙΝΟ) www.lordkensington.co.uk/
THE BALMORAL HOUSE www.balmoralhousehotel.co.uk/index.html

SABA HOTEL www.sabahotel.co.uk/

και τελικά το BARRY HOUSE HOTEL https://barryhouse.co.uk/ το οποίο και διαλέξαμε. Τις εντυπώσεις μας τις εγραψα στο αντιστοιχο section του site 'Ξενοδοχείο στο Λονδινο'

Καλά ταξίδια!
 
Last edited:

rivarisan

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Ψάχνω διαμονή για 2 ενήλικες κ 2 παιδια. Αλλα εχω "χαθεί" σχετικά με τις περιοχές. θελουμε να μπορουμε να κινηθούμε και με τα ποδια και με μετρό. Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Προτιμω ξενοδοχειο.
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Ψάχνω διαμονή για 2 ενήλικες κ 2 παιδια. Αλλα εχω "χαθεί" σχετικά με τις περιοχές. θελουμε να μπορουμε να κινηθούμε και με τα ποδια και με μετρό. Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Προτιμω ξενοδοχειο.
Τo Λονδίνο έχει ακριβά ξενοδοχεία με παρα πολύ μικρά δωμάτια . Περιοχές που βολεύουν είναι στο Marble Arch και Bayswater. Έχω μείνει σε παρα πολλά . Το καλύτερο με ωραιο πρωινό και μεγάλα δωμάτια ήταν το The Strand hotel στο Covent Garden . Τα πιο οικονομικά με μεγάλα δωμάτια είναι τα travelodges . Υπάρχουν σε διαφορά σημεία στο Λονδίνο . Εμεις 2 γονείς + 2παιδια μείναμε στο Travelodge Acton και περάσαμε υπέροχα. Ακόμα το θυμούνται αυτό το ταξίδι . Αν χρειαστείτε κάτι άλλο είμαι στη διάθεση σας.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Ψάχνω διαμονή για 2 ενήλικες κ 2 παιδια. Αλλα εχω "χαθεί" σχετικά με τις περιοχές. θελουμε να μπορουμε να κινηθούμε και με τα ποδια και με μετρό. Ποιες περιοχές να κοιτάξω? Προτιμω ξενοδοχειο.
Καλησπέρα. Έχουμε μείνει με παιδιά στο Travelodge London central city road κ ήταν πολύ βολικά. Ανάμεσα στους σταθμούς Moorgate κ old street. Κ στους 2 πας με τα πόδια σε 10’. Κάτω από το ξενοδοχείο έχει Sainsbury. Καθαρά δωμάτια κ καλό πρωινό. Καλά να περάσετε
 

rivarisan

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Τo Λονδίνο έχει ακριβά ξενοδοχεία με παρα πολύ μικρά δωμάτια . Περιοχές που βολεύουν είναι στο Marble Arch και Bayswater. Έχω μείνει σε παρα πολλά . Το καλύτερο με ωραιο πρωινό και μεγάλα δωμάτια ήταν το The Strand hotel στο Covent Garden . Τα πιο οικονομικά με μεγάλα δωμάτια είναι τα travelodges . Υπάρχουν σε διαφορά σημεία στο Λονδίνο . Εμεις 2 γονείς + 2παιδια μείναμε στο Travelodge Acton και περάσαμε υπέροχα. Ακόμα το θυμούνται αυτό το ταξίδι . Αν χρειαστείτε κάτι άλλο είμαι στη διάθεση σας.
Καλησπέρα. Έχουμε μείνει με παιδιά στο Travelodge London central city road κ ήταν πολύ βολικά. Ανάμεσα στους σταθμούς Moorgate κ old street. Κ στους 2 πας με τα πόδια σε 10’. Κάτω από το ξενοδοχείο έχει Sainsbury. Καθαρά δωμάτια κ καλό πρωινό. Καλά να περάσετε
ευχαριστώ πολύ και τους 2 για την άμεση απάντηση. Το site των travelodge ειναι ασφαλές για κράτηση? Να προσέξω κάτι? (συνήθως χρησιμοποιώ booking)
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
ευχαριστώ πολύ και τους 2 για την άμεση απάντηση. Το site των travelodge ειναι ασφαλές για κράτηση? Να προσέξω κάτι? (συνήθως χρησιμοποιώ booking)
Λυπάμαι. Δεν θυμάμαι αν είχα κλείσει από το site
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
ευχαριστώ πολύ και τους 2 για την άμεση απάντηση. Το site των travelodge ειναι ασφαλές για κράτηση? Να προσέξω κάτι? (συνήθως χρησιμοποιώ booking)
Ναι είναι ασφαλές . Από κει είχα κλείσει κι εγώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.488
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom