Τουρκία Διαμονή στην Κωνσταντινούπολη

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδιά, σκεφτόμαστε για Ιανουάριο στην Κωνσταντινούπολη, και έχω βρει αυτό το ξενοδοχείο το οποίο το ερωτεύτηκα.
Θέλω να ρωτήσω αν το ξέρετε, αν είναι σε καλή περιοχή κτλ. ή αν έχει μείνει κάποιος εκεί να μου δώσει πληροφορίες. Η τιμή του είναι πολύ καλή,160 ευρώ με πρωινό το deluxe τρίκλινο.
Ευχαριστώ.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγιο Ορος
Η περιοχη ειναι μια χαρα....τωρα στο συγκεκριμενο δεν εχω μεινει αλλα αφου σε εχει συγκινησει γιατι οχι....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Κοντα ειναι στα Αγια Σοφια-Μπλε Τζαμι -Τοπ Καπι.
Ομορφο φαινεται ..εμενα μου αρεσει αυτο το βαρυ μπαροκ στυλ μεσα στα δωματια
Αν βεβαια θες Ιστικλαλ ,Πλατεια Ταξιμ..βαβουρα το βραδυ ,να βγειτε κλπ ..ειναι μακρυα ..πρεπει να παρετε συγκοινωνιες.
 

heraklion

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
Όχι δεν θέλουμε βαβούρα, αλλά δεν θέλουμε και άκρα του τάφου σιωπή...να μπορούμε να πάμε για φαγητό η για καφέ χωρίς συγκοινωνίες.
Η περιοχή αυτή καλύπτει καλό δίκτυο συγκοινωνιών ή να παίρνουμε ταξί για τις μετακινήσεις μας.
Και κάτι αλλο, σκέφτομαι ή 27/12-1/1/2012 ή 27/1/-31/1/2012, πότε είναι καλύτερα?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
http://wahyuinqatar.files.wordpress.com/2010/04/metro-tram-map-istanbul.jpg

Αυτος ειναι χαρτης του μετρο -τραμ.Νομιζω σας εξυπηρετει η σταση τραμ Σουλταναχμετ (εγω θυμαμαι οτι ειχε και σταση Aya Sofia )..ψαχτο και συ.
Η περιοχη γυρω απο την Αγια Σοφια-Μπλε τζαμι εχει μερη για φαγητο -καφε..δεν ειναι ερημια..απλα σε Ταξιμ,Ιστικλαλ εχει περισσοτερα.
Διαβασε τις 2 ιστοριες του XRISTOS71 ..λεει πολλα για φαγητο ,καφε στην Πολη.
Οσο για τις ημερομηνιες που λες ...η πρωτη ειναι μεσα στις γιορτες ..η αλλη σε ασχετη περιοδο...θελετε να πατε στις γιορτες ?Θα εχει παραπανω κοσμο τοτε.
Κρυο θα εχει κ στις 2
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
σε πολυ καλή θέση ειναι το ξενοδοχείο σου...εγω την πρωτη φορα εμεινα λιγο πιο πάνω στο rast hotel....όλα ειναι στα πόδια σου....αν διαθετεις τα χρηματα κλειστο!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το ξενοοδοχείο είναι super καλό απο θέμα location ειδικά αν πηγαίνει κάποιος για πρώτη φορά .ΟΛΑ τα κυριότερα αξιοθέατα σε απόσταση 10' με τα πόδια
Στην γωνία που βγαίνεις προς τον κεντρικό έχει και ενα πολύ ωραιο εστιατόριο για φαγητό .
Η τιμή του όμως είναι διπλάσια σε σχέση με άλλα ξενοδοχεία στην ίδια περιοχή και εποχή !!!!!!!!!!!!!
Αν τα διαθέτεις όπως σωστα σου έγραψε και η Ιωάννα να πάς .

ΚΛΕΟ : δεν υπάρχει στάση τραμ με το όνομα ( Αγιά Σοφιά = Αγία Σοφία του Θεού ).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Εγω γιατι θυμαμαι μεσα στο τραμ τη φωνη να λεει Άγια Σόφια?Τεσπα εσυ ξερεις καλυτερα διοτι εχεις εντρυφησει στο θεμα.Ποια σταση εξυπηρετει την ΑΣ-ΜΤ?Η Σουλταναχμετ?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
ναι...σουλταναχμετ...
το εστιατοριο που λεει ο χρηστος ειναι σουπερ...αν εννουμε το ιδιο...με μια μεγαλη βιτρινα που φαινονται ολα τα φαγητα...δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom