Τσεχική Δημοκρατία Διαμονή στην Πράγα

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
ποια είναι το καλύτερο σημείο να μείνει κάποιος στην Πραγα και να είναι κοντά στα περισσότερα αξιοθέατα;
Έχω μείνει σε αυτά τα ξενοδοχεία τα οποία είναι καταπλήκτικα απο άποψη τοποθεσίας αλλά και ποιότητας.
K+K Hotel Central
http://www.booking.com/hotel/cz/kkc...3202cb418e648477f2f644a6a91aX1;highlight_room=
Hotel Leonardo Prague
http://www.booking.com/hotel/cz/leo...4f19c8546316acb196a17da553c0X1;highlight_room=
Γενικά να έχεις στο μυαλό σου ότι η πόλη περπατιέται άνετα και οι αποστάσείς μικρές . Οι καλύτερες περιοχές για μένα είναι Malá Strana και Stare Mesto (Old Town). Στην ουσία δηλαδή στην Prague 1 .
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Καλημερα και απο εμενα!
Εμεις περσι τον Οκτωβρη που επισκεφθηκαμε για πρωτη φορα την Πραγα μειναμε στο ξενοδοχειο:
http://www.booking.com/hotel/cz/ven...26931702b961cb95ed224a22X1;type=total;ucfs=1&
και το ευχαριστηθηκαμε διοτι ηταν καθαρο, με σχετικα καλο πρωινο και μπορουσες να μετακινηθεις χωρις μεταφορικα με τα ποδαρακια ησουν το πολυ σε 10 λεπτα στο κεντρο.
Να επισημανω οτι επιλεξαμε το deluxe δωματιο.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπέρα ξανά
7 με 12 Δεκεμβρίου θα πάμε Πράγα 3 ζευγάρια και έχω κάνει κράτηση σε 4 ξενοδοχεία, έχει μείνει κανένας στα παρακάτω; ποιο πιστεύεται είναι ποιο βολικό;
Residence Bene
U Zlateho Stromu
Residence Leon D'Oro
Atlantic Hotel


 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
καλησπέρα ξανά
7 με 12 Δεκεμβρίου θα πάμε Πράγα 3 ζευγάρια και έχω κάνει κράτηση σε 4 ξενοδοχεία, έχει μείνει κανένας στα παρακάτω; ποιο πιστεύεται είναι ποιο βολικό;
Residence Bene
U Zlateho Stromu
Residence Leon D'Oro
Atlantic Hotel

Όλα πάνω-κάτω στο κέντρο είναι, θα έλεγα ίσως το δεύτερο γιατί είναι δίπλα στην γέφυρα του Καρόλου.
 

ulini

Member
Μηνύματα
57
Likes
20
Λογικά εκει γύρο εχει και καφε-μπαρ έτσι δεν ειναι;
Όλα τα ξενοδοχεία που διάλεξες είναι κεντρικά (ίσως όχι τόσο Atlantic). Όσο για τα καφέ μπαρ που ρωτάς ... το εκεί γύρω με μπερδεύει. Η Πράγα είναι μια τουριστική πολή γεμάτη με μαγαζία και την περπατάς άνετα.. Τώρα αν ρώτας αν έχει καφέ μπαρ στη γωνία του ξενοδοχείου δεν ξέρω να σου απαντήσω.
 

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
καλησπέρα ξανά
7 με 12 Δεκεμβρίου θα πάμε Πράγα 3 ζευγάρια και έχω κάνει κράτηση σε 4 ξενοδοχεία, έχει μείνει κανένας στα παρακάτω; ποιο πιστεύεται είναι ποιο βολικό;
Residence Bene
U Zlateho Stromu
Residence Leon D'Oro
Atlantic Hotel

Εχω μείνει στο δεύτερο U Zlateho Stromu το 2010, είναι δίπλα στην γέγυρα του καρόλου, πολύ κεντρικά. και στο ισόγειο έχει εστιατόριο - μπαρ στο δρομο έξω είχε και τραπεζάκια τότε με σόμπες και καθόμασταν για καφέ.
 

irokar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας!!!! τις τελευταιες μερες, εχω περασει ωρες, διαβαζοντας τις ιστοριες, προτασεις, πληροφοριες κτλ που εχετε γραψει!! εχω δει απειρα ξενοδοχεια, αλλα δε μπορω να αποφασισω!!! ολα που βλεπω ειναι στην παλια πολη, αλλα δε ξερω τι ειναι καλυτερο, ξενοδοχειο κοντα στην πλατεια της παλιας πολης, στην γεφυρα του καρολου, η στην πλατεια βενσεσλας;; οι αποστασεις ειναι μικρες το ξερω, αλλα που βολευει περισσοτερο;;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γεια σας!!!! τις τελευταιες μερες, εχω περασει ωρες, διαβαζοντας τις ιστοριες, προτασεις, πληροφοριες κτλ που εχετε γραψει!! εχω δει απειρα ξενοδοχεια, αλλα δε μπορω να αποφασισω!!! ολα που βλεπω ειναι στην παλια πολη, αλλα δε ξερω τι ειναι καλυτερο, ξενοδοχειο κοντα στην πλατεια της παλιας πολης, στην γεφυρα του καρολου, η στην πλατεια βενσεσλας;; οι αποστασεις ειναι μικρες το ξερω, αλλα που βολευει περισσοτερο;;
Από την μεριά της βενσεσλάς που είναι το Μουσείο και ο Σταθμός ξεφεύγεις λίγο από το κλασικό κέντρο και τα αξιοθέατα, αλλά πάλι είναι πολύ κοντά.
 

irokar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
σε ευχαριστω!!! εχει μεινει κανεις στα : 1) hotel rott, 2) perla hotel, 3) cloister inn hotel , 4) palac u kochu;;
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom