Πορτογαλία Διαμονή στη Λισαβόνα

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.388
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Εμείς μείναμε σε 2 σημεία στη Λισαβόνα:
Αρχικά στο Bairro alto se ένα B&B που φαινόταν πολύ ελκυστικό, αλλά δεν είχαμε λάβει υπόψην τις ανηφόρες κ αποδείχθηκε κακή επιλογή (και ως δωμάτιο).
Στο επόμενο που μείναμε το προτείνω σίγουρα (Lx Rossio). Κεντρικότατο πάνω σε φλατ δρόμο, υπερανετα κρεβάτια κ μπάνιο.. Πολύ τίμιο γενικά κ δυσανάλογα καλό για την τιμή των 42 ευρώ τη νύχτα (Φλεβάρης).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Εμείς μείναμε σε 2 σημεία στη Λισαβόνα:
Αρχικά στο Bairro alto se ένα B&B που φαινόταν πολύ ελκυστικό, αλλά δεν είχαμε λάβει υπόψην τις ανηφόρες κ αποδείχθηκε κακή επιλογή (και ως δωμάτιο).
Στο επόμενο που μείναμε το προτείνω σίγουρα (Lx Rossio). Κεντρικότατο πάνω σε φλατ δρόμο, υπερανετα κρεβάτια κ μπάνιο.. Πολύ τίμιο γενικά κ δυσανάλογα καλό για την τιμή των 42 ευρώ τη νύχτα (Φλεβάρης).
Απλά φέτος οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση με αυτές του περσινού Φλεβάρη. Παντού, όχι μόνο στο συγκεκριμένο
 
D

Delmem38110

Guest
My Charm Lisbon Suites, Lisbon, Portugal

Ένα σχόλιο και για εδώ;
107 ευρώ τα 2 βράδια από hotels. com
είναι μακριά από το κέντρο. αλλά σε καλή περιοχή.
μετρό κοντά και χωρίς ανηφόρες κατηφόρες.
για πιο μεγάλη σιγουριά να βάζεις τη διεύθυνση του καταλύματος και να το βλέπεις στο Στρίτ βίου. είναι αξιόπιστο. πας και μερικούς δρόμους πάνω κάτω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
My Charm Lisbon Suites, Lisbon, Portugal

Ένα σχόλιο και για εδώ;
107 ευρώ τα 2 βράδια από hotels. com
Εχω μεινει ακριβως στον ιδιο δρομο στην περιοχη. Μην υποτιμας καθολου την ευκολια να φτανεις στο δωματιο χωρις να σκαρφαλωνεις σε κλιση μετα απο μια κουραστικη μερα σε συνθηκες μεγαλης ζεστης η κρυου.
Εγω δεν την αλλαζω αυτη την ευκολια κι ας μην ειναι κεντρο. Σε 10λ εισαι στο δωματιο απο οπου κι αν βρισκεσαι ξεκουραστα με το μετρο.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
είναι μακριά από το κέντρο. αλλά σε καλή περιοχή.
μετρό κοντά και χωρίς ανηφόρες κατηφόρες.
για πιο μεγάλη σιγουριά να βάζεις τη διεύθυνση του καταλύματος και να το βλέπεις στο Στρίτ βίου. είναι αξιόπιστο. πας και μερικούς δρόμους πάνω κάτω.
Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα. Εγώ που το έβαλα και εν τέλει εκανα κράτηση είναι επάνω σε κεντρικο ΦΛΑΤ δρόμο. Πολύ κοντα σε 2 στασεις του μετρό και με εύκολη πρόσβαση από και προς το αεροδρόμιο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.987
Likes
12.044
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα. Εγώ που το έβαλα και εν τέλει εκανα κράτηση είναι επάνω σε κεντρικο ΦΛΑΤ δρόμο. Πολύ κοντα σε 2 στασεις του μετρό και με εύκολη πρόσβαση από και προς το αεροδρόμιο.
Η περιοχή από Martim Moniz μέχρι Arroios θεωρείται η πλέον κακόφημη στη Λισαβόνα. Ειδικά γύρω από Martim Moniz μέχρι Anjos βρίθει από ντιλερς και πόρνες τα βράδια. Τη μέρα αν και έχει ιδιαίτερα έντονο νοτιοασιατικο και αφρικανικό χρώμα δεν θα έλεγα πως υπάρχει θέμα.

Το βράδυ όμως η χρήση συγκοινωνίας για την επιστροφή στο ξενοδοχείο καθίσταται σχεδόν επιβεβλημένη, σε μια πόλη που αξίζει να περπατάς κάθε τετράγωνο του κέντρου της.

Είχα κλείσει μια φορά ένα πολύ κοντινό ξενοδοχείο. Έφτασα βράδυ και η περιοχή δεν μου άρεσε καθόλου. Ευτυχώς είχαν κάνει λάθος στο ξενοδοχείο και μου πρότειναν να μείνω δωρεάν την πρώτη μέρα και την επόμενη θα με πήγαιναν στο δωμάτιο που είχα κλείσει. Αρνήθηκα λόγω περιοχής, μου επέστρεψαν τα χρήματα και βρήκα ένα ξενοδοχείο (αρκετά ακριβότερο) στην Avenida da Liberdade.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Θα συμφωνήσω με το προλαλήσαντα. Εγώ που το έβαλα και εν τέλει εκανα κράτηση είναι επάνω σε κεντρικο ΦΛΑΤ δρόμο. Πολύ κοντα σε 2 στασεις του μετρό και με εύκολη πρόσβαση από και προς το αεροδρόμιο.
Το ξενοδοχείο όπως φαίνεται στις εικόνες; Δελεαστική η τιμή 107 τα 2 βραδιά. Έκλεισα 2 ξενοδοχεία. Το πρώτο που θα μείνω θα είναι αυτό. Στην επιστροφή μου θα ρισκάρω με αλλη περιοχή.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το ξενοδοχείο όπως φαίνεται στις εικόνες; Δελεαστική η τιμή 107 τα 2 βραδιά. Έκλεισα 2 ξενοδοχεία. Το πρώτο που θα μείνω θα είναι αυτό. Στην επιστροφή μου θα ρισκάρω με αλλη περιοχή.
Δεν εχω παέι ακόμη. Από τα σχόλια πάντως δεν έχω δεί κάποιο ίδιαιτερο παράπονο για τον τύπο δωματίου που έχω επιλέξει (standar δικλινο με ιδιωτικό μπάνιο). Πότε θα πάτε εσείς?
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Δεν εχω παέι ακόμη. Από τα σχόλια πάντως δεν έχω δεί κάποιο ίδιαιτερο παράπονο για τον τύπο δωματίου που έχω επιλέξει (standar δικλινο με ιδιωτικό μπάνιο). Πότε θα πάτε εσείς?
Μεγάλη Εβδομάδα.
Αν πας πρώτη, ενημέρωσε!!
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Το My Story Stotel Tejo, που έχουν προτείνει αρκετοί εδώ και στο οποίο έμεινα τελικά, είναι ένα καταπληκτικό ξενοδοχείο. Είναι μοντέρνο, καινούργιο και ακριβώς στο κέντρο. Σχεδόν όλα είναι σε απόσταση που μπορείς να κάνεις με τα πόδια. Όλα εκτός από την Μπελέμ. Το πρωινό ήταν πλούσιο και πολύ νόστιμο. Για 4 βραδιά κόστισε 349€. Κατά την διαμονή μου είχα και τα γενέθλια μου και όταν γύρισα για την απογευματινή μου ξεκούραση, μου έφεραν σαμπάνια και ένα τιραμισού. Όταν ρώτησα, μα πως...μου είπαν από το διαβατήριο σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom