Μαυριτανία Διασχίζοντας τη Σαχάρα με το μεγαλύτερο εμπορικό τρένο του κόσμου

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ωραίο το κουτσομπολιό για το ποιός άλλος ανέβηκε στο τρένο (αστειεύομαι), αλλά μιας και ένα πουλάκι που αρχίζει από Σ. μου σφύριξε ότι είχες πάει πρόσφατα Συρία, και μιας και θα πάω κι εγώ σύντομα, να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια για κει; Τα πρακτικά δηλαδή, τι παίζει με μέτρα προστασίας, συναλλάγματα κλπ. Πιθανώς βέβαια όχι εδώ, για να μη χαλάμε το θέμα.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δυτική Αφρική
Ωραίο το κουτσομπολιό για το ποιός άλλος ανέβηκε στο τρένο (αστειεύομαι), αλλά μιας και ένα πουλάκι που αρχίζει από Σ. μου σφύριξε ότι είχες πάει πρόσφατα Συρία, και μιας και θα πάω κι εγώ σύντομα, να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια για κει; Τα πρακτικά δηλαδή, τι παίζει με μέτρα προστασίας, συναλλάγματα κλπ. Πιθανώς βέβαια όχι εδώ, για να μη χαλάμε το θέμα.
😄😄😄😄😄😄
Βεβαίως, αλλά σίγουρα όχι εδώ. Στείλε μου μνμ όπου θες, εδώ, στο φβ, όπου σε βολεύει.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ωραίο το κουτσομπολιό για το ποιός άλλος ανέβηκε στο τρένο (αστειεύομαι), αλλά μιας και ένα πουλάκι που αρχίζει από Σ. μου σφύριξε ότι είχες πάει πρόσφατα Συρία, και μιας και θα πάω κι εγώ σύντομα, να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια για κει; Τα πρακτικά δηλαδή, τι παίζει με μέτρα προστασίας, συναλλάγματα κλπ. Πιθανώς βέβαια όχι εδώ, για να μη χαλάμε το θέμα.
😄😄😄😄😄😄
Βεβαίως, αλλά σίγουρα όχι εδώ. Στείλε μου μνμ όπου θες, εδώ, στο φβ, όπου σε βολεύει.
Ανοίξτε καλέ ένα θέμα εδώ Ασία
ν' "ακούσουμε" κι εμείς :) .
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δυτική Αφρική
Ανοίξτε καλέ ένα θέμα εδώ Ασία
ν' "ακούσουμε" κι εμείς :) .
Μόλις βρω χρόνο, θα γράψω και για Συρία, γιατί με ρωτάνε πολλοί. Απλά θέλει προετοιμασία και πρέπει να φτιάξω και φωτογραφίες.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Κοίτα: έχει βαγόνι για επιβάτες, κι εσύ επιλέγεις το βαγόνι με το σιδηρομετάλλευμα, ξέροντας ότι θα περάσεις μια δύσκολη νύχτα. ΟΚ. Το έχει κάνει κανένας άλλος εδώ; Δε νομίζω, αν και δεν είναι απίθανο. Αυτό θέλω να πω και δε θεωρώ ότι είναι κακό, αφού όπως λες κι εσύ, δεν έτυχε κάτι ανεπανόρθωτο.
Μάλλον είναι και θέμα, πρώτον: άποψης για τα ταξίδια, αλλά και δεύτερον: θέμα ηλικίας.
Χαίρομαι που μοιράζεσαι μαζί μας το ταξίδι σου. Ελπίζουμε να μη μείνεις μόνο στο τρένο, αλλά να μας πεις και για το πριν και το μετά.
τοχει κάνει και ο vitto..
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Είμαστε μαζί σε φωτογραφία στην οαση, 2 σελιδες πριν νομίζω. Τον έχω αναφέρει σε προηγούμενο σχολιο.
Ναι σε ξέρω μέσω των αφηγήσεων του vitto ....τολμηροί και οι δύο..
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.728
Likes
14.325
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
τοχει κάνει και ο vitto..
Εγώ λέω να πούμε ποιοί δεν το έχουμε κάνει, να δούμε αν είμαστε πάνω από δέκα. Μήπως κάνουμε ένα γκρουπ και πάμε παρέα.
 

MarieAries

Member
Μηνύματα
214
Likes
1.462
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δυτική Αφρική
Εγώ λέω να πούμε ποιοί δεν το έχουμε κάνει, να δούμε αν είμαστε πάνω από δέκα.
Εμείς ειμαστε 5 παντως. Οι 2 τελευταίοι ήταν ήδη στο μετρημα, χαχααα
 

PtK

Member
Μηνύματα
231
Likes
1.584
Επόμενο Ταξίδι
τα παντα ρει
Πάμε λοιπόν μια βόλτα στη Μαυριτανία με το πιο μακρύ ( :p έτσι λέγεται, τι να κάνω) εμπορικό τρένο του κόσμου:
Το "φίδι της ερήμου", όπως το αποκαλούν οι Αφρικανοί, είναι γνωστό παγκοσμίως ως το μεγαλύτερο εμπορικό τρένο του κόσμου.
συνεχίζεται....
πηγες σαυτη τη μερια της γης μονο για να χαζεψεις τον εναστρο ουρανο ξαπλωνοντας σε σιδηρομεταλευμα ? σε ζηλεψα πολυ... ..και μου κεντρισες το ενδιαφερον οπως η τσικνα του προβατου σε μερες νηστειας ..

λατρεψα τα γυαλια σου.. εφερναν κατι απο ... Λωρενς της Αραβιας ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom