ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

afroxilanthi

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Βοηθεια για εστα!!!εκει που λεει αν ειμαστε μελη του cbp global entry τι βαζουμε;Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.996
Likes
12.066
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Βοηθεια για εστα!!!εκει που λεει αν ειμαστε μελη του cbp global entry τι βαζουμε;Δεν ξερω καν τι ειναι αυτο!!!
Αν εχεις ελληνικο διαβατηριο, οχι θα βαλεις. Ειναι λιγες οι χωρες που εχουν συμφωνια με το CBP και η Ελλαδα ισως να μην αποκτησει ποτε.
 

tsikoulismou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα,
έχω να σας κάνω μια ερώτηση. Έκανα αίτηση για έστα αλλά δεν πρόσεξα και στην τοποθεσία γέννησης έβαλα ATHENS αντί για ATHINA που γράφει το διαβατήριο μου. Πιστεύετε ότι θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο αεροδρόμιο; Να κάνω καινούρια αίτηση; Ζητώ τα φώτα σας!
 

Tropics2008

Member
Μηνύματα
17
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παντού.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα καλή η ερώτηση σου αλλά αν έχεις ήδη την Esta στα χέρια πως θα ξαναβγάλεις καινούργια; :D Από εμπειρία μου δεν μου ζητήθηκε σε χαρτί απλά έλεγξαν μέσω του διαβατηρίου μου ότι όντως έχω άδεια.Λογικα δεν υπάρχει θέμα αλλά δεν βάζουμε και το χέρι μας στη φωτιά.Καλυτερα επικοινωνία με πρεσβεία ΗΠΑ.
 

tsikoulismou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Σύμφωνα με τις συχνές ερωτήσεις για εστα που έψαξα μπορείς να βγάλεις νεο εστα απλά πληρώνεις ξανά τα 14$. Το ξέρω ότι είναι κάτι που αν θέλουν το προσέχουν αλλά με κυνηγά μια γκαντεμια και δεν θέλω να το διακινδυνεψω. Θα πάρω τηλ την Πρεσβεία την Τρίτη!
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
καλησπερα εκανα αιτηση για esta σημερα και ειμαι στην αναμονη για 72 ωρες!δεν εγκριθηκε αμεσα?ξερουμε γιατι?
ειμαι ιατρος 49 ετων με ιδιωτικο ιατρειο . μηπως εχει καποιο ρολο αυτο?
επισης πρωτη φορα θελω να παω αμερικη.
πρεπει να περιμενω στο email απαντηση η μπορει να ξαναμπω στη αιτηση?
εαν κανω αιτηση για βιζα κανονικη σε ποσες μερες ειναι η συνεντευξη περιπου ?
ευχαριστω παρα πολυ !
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
καλησπερα εκανα αιτηση για esta σημερα και ειμαι στην αναμονη για 72 ωρες!δεν εγκριθηκε αμεσα?ξερουμε γιατι?
ειμαι ιατρος 49 ετων με ιδιωτικο ιατρειο . μηπως εχει καποιο ρολο αυτο?
επισης πρωτη φορα θελω να παω αμερικη.
πρεπει να περιμενω στο email απαντηση η μπορει να ξαναμπω στη αιτηση?
εαν κανω αιτηση για βιζα κανονικη σε ποσες μερες ειναι η συνεντευξη περιπου ?
ευχαριστω παρα πολυ !
Και σε εμένα σε 72 ώρες ήρθε η απάντηση..Νομίζω σε όλους έτσι..Μπαίνεις στο official site και βλέπεις την πορεία της αίτησης ..Όλα καλά..Καλό μας ταξιδι
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
Και σε εμένα σε 72 ώρες ήρθε η απάντηση..Νομίζω σε όλους έτσι..Μπαίνεις στο official site και βλέπεις την πορεία της αίτησης ..Όλα καλά..Καλό μας ταξιδι
σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.
μηπως θυμασαι περιπου μετα απο ποσες ωρες περιπου ξανα μπηκες στο site?
εγω την εκανα σημερα σαββατο .......
και εαν δεν εγκριθει θελω να προλαβω για την αιτηση για visa για να μην χανω χρονο!
σε ευχαριστω και παλι
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
θα ηθελα να ρωτησω σε οσους εχουν κανει αιτηση για esta τα 2 τελευταια χρονια εαν ειχαν αμεσες απαντησεις οι περιμεναν 2-3 μερες?
μηπως λογο των οικονομικων προβληματων στην πατριδα μας αργουν περισσοτερο?
ευχαριστω
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
θα ηθελα να ρωτησω σε οσους εχουν κανει αιτηση για esta τα 2 τελευταια χρονια εαν ειχαν αμεσες απαντησεις οι περιμεναν 2-3 μερες?
μηπως λογο των οικονομικων προβληματων στην πατριδα μας αργουν περισσοτερο?
ευχαριστω
Απλά το σάιτ έγραφε ότι δεν μπορεί να βγει άμεση απάντηση γιατί πρέπει να ελεγχθούν τα στοιχεία κ γι αυτό πρέπει να περιμένουμε ως 72 ώρες. Αυτό γράφει δεν αποτελεί αρνητική απάντηση η ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα..Το λέει ξεκαθαρα
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
θα ηθελα να ρωτησω σε οσους εχουν κανει αιτηση για esta τα 2 τελευταια χρονια εαν ειχαν αμεσες απαντησεις οι περιμεναν 2-3 μερες?
μηπως λογο των οικονομικων προβληματων στην πατριδα μας αργουν περισσοτερο?
ευχαριστω
Περυσι που έκανα ήταν άμεση η απάντηση! Μολις τελειωσα με την αιτηση και την πληρωμή αμέσως βγήκε στην οθόνη μου η επιβεβαίωση που την τύπωσα κιολας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom