ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

Kostas10

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα ερώτηση για ESTA
Στην ερώτηση για την δουλεια και προηγούμενος εργαζόμενος , εγώ που είμαι ποδοσφαιριστής να βάλω ...soccer player και την προηγούμενη ομάδα μου ως προηγούμενος εργοδότης ;

Ευχαριστώ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν είσαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής με δελτίο κλπ, ναι.
 

jkboxer

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Έχω κλείσει airbnb για 9 ημέρες και ξενοδοχείο για άλλες 2.Το ξενοδοχείο παίζει να το αλλάξω αν βρω κάτι καλύτερο μιας και έχει δωρεάν ακύρωση.Στην αίτηση για esta θέλει να δηλώσω που θα μείνω.Τί κάνω με τις 2 ημέρες ?
 

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Παιδιά!

Θέλω να πάω Los Angeles 4 μέρες και μετά στο Portland για 2-3 μέρες (round trip)Πως θα το γράψω αυτό στην esta? Επειδή θα αλλάξω ξενοδοχείο από LA για Portland
Θα πετάξω από δω Ελλάδα για LA και μετά θα πάω στο portland και από κει πίσω Ελλάδα
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Γραψε μόνο το ξενοδοχειο του Λος αντζελες
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στην ESTA όταν είχαμε πάει (2015) και είχαμε ρωτήσει τον υπάλληλο στο immigration, μας είχε πει να συμπληρώσουμε τα στοιχεία του ξενοδοχείου που θα μέναμε στην αρχή, φεύγοντας από το αεροδρόμιο. Θα μέναμε μόνο 1 βράδυ στο Λος Άντζελες και θα ξαναφεύγαμε το επόμενο πρωί. Το ξενοδοχείο του Λος Άντζελες είχαμε γράψει, παρότι κάναμε μόνο 1 διανυκτέρευση.

Στις πτήσεις εσωτερικού δεν ζητάνε την ESTA.
 

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Στην ESTA όταν είχαμε πάει (2015) και είχαμε ρωτήσει τον υπάλληλο στο immigration, μας είχε πει να συμπληρώσουμε τα στοιχεία του ξενοδοχείου που θα μέναμε στην αρχή, φεύγοντας από το αεροδρόμιο. Θα μέναμε μόνο 1 βράδυ στο Λος Άντζελες και θα ξαναφεύγαμε το επόμενο πρωί. Το ξενοδοχείο του Λος Άντζελες είχαμε γράψει, παρότι κάναμε μόνο 1 διανυκτέρευση.

Στις πτήσεις εσωτερικού δεν ζητάνε την ESTA.


Σε ευχαριστώ πολύ!
Να σε ρωτήσω,
Θα δουν οιτ έχω κλείσει εισιτήρια από Ελλάδα για Los Angeles, και portland για Ελλάδα.Πιστευεις θα με ρωτήσουν κατι?
Επίσης, LA για Portland θα κλείσω ξεχωριστά.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Σε ευχαριστώ πολύ!
Να σε ρωτήσω,
Θα δουν οιτ έχω κλείσει εισιτήρια από Ελλάδα για Los Angeles, και portland για Ελλάδα.Πιστευεις θα με ρωτήσουν κατι?
Επίσης, LA για Portland θα κλείσω ξεχωριστά.
Μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο να έχεις πρόβλημα που πας σε Καλιφόρνια και επιστρέφεις από Όρεγκον. Για καλό και για κακό όμως έχε και τα άλλα εισιτήρια μαζί σου. Την ESTA θα την χρειαστείς στο LAX όταν φτάσεις ΗΠΑ. Δεν νομίζω να στη ζητήσουν ούτε στο σκέλος Λος Άντζελες - Πόρτλαντ ούτε στο σκέλος Πόρτλαντ - Ελλάδα (τουλάχιστον έτσι είχε γίνει με εμάς).
Δεν έχει σημασία που κλείνεις ξεχωριστά Λος Άντζελες - Πόρτλαντ. Κι εμείς είχαμε κλείσει ξεχωριστά τις πτήσεις εσωτερικού γιατί ερχόταν πιο φθηνά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.266
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom