Ιταλία Δυο ζωντοχήρες στη Ρώμη !

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.419
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
"Οι δύο ζωντοχήρες στη Ρώμη"......και μια στιγμιαία παρόρμηση ταξιδιωτικής φρενίτιδας .....είχαν ως αποτέλεσμα να κλείσουμε με την κολλητή μου(αν και είμαστε εν ενεργεία νυμφευμένες:haha:) ενα ταξιδάκι στη Ρώμη το Δεκέμβρη.

Δυστυχώς η φίλη μου δεν μπορεί να ταξιδέψει.
Το ερώτημα είναι: χάνω έτσι απλά τη dolce vita στην αιώνια πόλη ή πάω μόνη στη Ρώμη?
eat pray love
Δες την ταινία και ετοίμασε βαλίτσα. Τέτοιες ευκαιρίες δε χάνονται.
Πόσο μάλλον που είσαι και εν ενεργεία παντρεμένη. Θα βρεις πολλές ευκαιρίες να μείνεις μόνη με τον εαυτό σου να τα βρείτε και να κάνεις αυτό που πραγματικά θες; Ακόμα κι αν αυτό είναι να φας ένα κομμάτι πίτσα ή να χουζουρέψεις μέχρι τις 12 το μεσημέρι.
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
"Οι δύο ζωντοχήρες στη Ρώμη"......και μια στιγμιαία παρόρμηση ταξιδιωτικής φρενίτιδας .....είχαν ως αποτέλεσμα να κλείσουμε με την κολλητή μου(αν και είμαστε εν ενεργεία νυμφευμένες:haha:) ενα ταξιδάκι στη Ρώμη το Δεκέμβρη.

Δυστυχώς η φίλη μου δεν μπορεί να ταξιδέψει.
Το ερώτημα είναι: χάνω έτσι απλά τη dolce vita στην αιώνια πόλη ή πάω μόνη στη Ρώμη?
γεια και από εμένα!
επειδή πέρασα απο μια παρόμοια αναζήτηση...θα συμφωνήσω με τους/τις προλαλήσαντες!
πήγαινε!εχει τόσα πολλα πράγματα να δεις που πιστεύω ότι θα είναι γεμάτη η μέρα σου!!!και γενικά στο εξωτερικό εγώ αισθάνομαι άνετα να φαω και να πιω καφέ μόνη μου..
δεν ξέρω πόσες μέρες έχεις κανονίσει αλλά θα είναι ωραία πιστεύω!!!!
όσον αφορά στην ασφάλεια νομίζω ότι θέλει απλώς αίσθηση λογικής όπως θα ήταν και στην αθήνα πχ.
Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις :clap::clap:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να συμφωνησω με παπι ...το ιδιο εκανα και γω στη Μαδριτη ...δε νιωθεις ουτε στιγμη μοναξια ..γιατι εχεις να βγαλεις ενα φουλ προγραμμα .
Εκτος αν καποιος θελει να παει αποκλειστικα για ψωνια +διασκεδαση.Εκει ναι μπορει να εχεις προβλημα μονη σου.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
κορίτσια σας ευχαριστώ!!!!
είμαι έτοιμη να το τολμήσω (εχω κάποιες αμφιβολίες ακόμη) για όλους τους λόγους που έχετε αναφέρει.

η αλήθεια είναι πως σκοπός του ταξιδιού ήταν η διασκέδαση (μια και εχω παει αλλες 2 φορες στη Ρώμη)
το τρομερό είναι πως ο άντρας μου με "πιέζει" να πάω έστω και μόνη(ανησυχητικό?) και οι γιοι μου θέλουν να έρθουν μαζί μου:haha::haha::haha:

πρέπει όμως να μείνω στο κέντρο??????
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ε φανταζομαι ναι ....ειδικα μονη να εισαι κοντα σε ολα ...μην γυρνας με μετρο ή ταξι ή ο,τι αλλο στου διαολου τη μανα..ιδιως βραδυ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
κορίτσια σας ευχαριστώ!!!!
είμαι έτοιμη να το τολμήσω (εχω κάποιες αμφιβολίες ακόμη) για όλους τους λόγους που έχετε αναφέρει.

η αλήθεια είναι πως σκοπός του ταξιδιού ήταν η διασκέδαση (μια και εχω παει αλλες 2 φορες στη Ρώμη)
το τρομερό είναι πως ο άντρας μου με "πιέζει" να πάω έστω και μόνη(ανησυχητικό?) και οι γιοι μου θέλουν να έρθουν μαζί μου:haha::haha::haha:

πρέπει όμως να μείνω στο κέντρο??????

μήπως έχει αδερφο διαθέσιμο?????:haha: γιατί ειμαστε και ελευθερα κοριτσια!! τους γιους να τους αφήσεις στον μπαμπά τους!!!
αφου έχεις την συμπαράστασή του (και την πιστωτική του) have fun shopping! μιας που εχεις ξαναπαει και εχεις δει τα αξιοθέατα!!!!!!!
αυτή όμως ίσως να είναι η ευκαιρία να δεις με καινούργιο μάτι πραγματα που έχεις δει ή ΄να κανεις αυτά που ήθελες αλλα δεν ήθελε η υπολοιπή παρεα.
και αφού εχεις ξαναπαει είναι και πιο οικεία!!
για να μείνεις και εγω θα ψηφιζα κεντρο για να μην έχεις μετακινήσεις αφού θα είσαι και μονη σου..προταση δεν μπορώ να κάνω αλλά νομίζω οτι άλλοι πιο ειδικοί θα σου απαντήσουν
 
Last edited by a moderator:

DianaKarolos

Banned
Μηνύματα
20
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Μαλτα
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
τελεια ιστορια Φενια! χαιρομαι που σας αρεσε η αιωνια πολη!!
ανυπομονω περισσοτερο για το ταξιδι μου προς τα εκει τωρα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.296
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom