ΕΞΩΤΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΟΧΗ

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.484
Likes
7.962
Το ποιο είναι πιο ωραίο είναι τελείως υποκειμενικό....Πες μας τι τύπος είσαι (αν είσαι των δραστηριότητων ή θες να λιώσεις στην ξαπλώστρα), τι budget διαθέτεις και γενικά τι περιμένεις από ένα μέρος... αλλιώς θα λέμε ο καθένας τα δικά του και άκρη δεν θα βγάλεις...:)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ με τη varioAthens, πες μας τι ψάχνεις ακριβώς για να σου προτείνουμε συγκεκριμένα. Σας ενδιαφέρουν κυρίως οι παραλίες, οι ναοί, οι παρθένες κοινωνίες, τα σαφάρι η ωραία αρχιτεκτονική, πόσο σημαντικό είναι το service ή το κόστος στην απόφασή σας, θέλετε να γυρίσετε τι χώρα κι αν ναι πόσες μέρες διαθέτετε κλπ.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
διαβασε και τη δικη μου ιστορια για σευχελλες που πηγα το πασχα και δες και φοτος να παρεις μια ιδεα απο το αλμπουμ μου!οτι θελησεις πες μας!!
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Στο Κο Σαμουι θα ηθελα μια παραλια ησυχη να μην εχει πολυ κοσμο και να εχει ωραιο τοπιο.Βασικα ποια παραλια θεωρητε η ποιο ομορφη , ποια εχει τα ποιο ωραια νερα.
Ειμαι βασικα των δραστηριοτητων αλλα θελω να λιωσω και λιγο στην ξαπλωτρα να ειναι τοσο ωραι η παραλια που να λιωσω κιολας.
Τι αλλα πραγμαγτα εχεις να κανεις στο Κο Σαμουι εκτος απο το να λιωσεις στην παραλια.
Α κανενας σας ακομα δεν μου ειπε ναν εχει πολλες κατσαριδες στο δρομο......περιμενω να μου πειτε.....
Πιστευετε που εχει πιο ωραιες παραλιες στο Κο Σαμουι η στις Σευχελλες?Τα νερα που ειναι πιο μαγευτικά?Και που εχεις να κανεις και να δεις πιο πολλα πραγματα, γιατι ειναι το πρςτο μου ταξιδι σε καποιο εξωτικο μερος.
Να σας πω την αληθεια με φοβιζει λιγο η περιοδος που ειναι να παω,ο Αυγουστος δηλαδη.
Και οχι δεν ειναι γαμηλιο ταξιδι.
Οι μερες που θα παω ειναι 7 νυχτες.
Περιμενω να με βοηθησετε γιατι πρεπει να κλεισω ηδη το εχω αργησει!!!!
Ευχαριστω ολου σας
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Και να απαντησω και στην ερωτηση που μου κανατε τι περιμενω απο ενα μερος έ?
Λοιπον θελω να ειναι τοσο εχωτικο το μερος που θα μου μεινει αξεχαστο!!!τελειες παραλιες,ωραιο φαγητο(ψαρι),αρκετα πραγματα να κανεις και να δεις που δεν εχεις ξαναδει.Βασικα θελω την τελεια παραλια με τα τελεια νερα.Πως ηταν η παραλια στο Koh Phi Phi η Maya απο την ταινια παραλια.
 

MARIA28

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επισης θελω κανενας αν εχει πληροφοριες για μαγαδασκαρη εκτος απο ολα τα αλλα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στο Κο Σαμουι θα ηθελα μια παραλια ησυχη να μην εχει πολυ κοσμο και να εχει ωραιο τοπιο.Βασικα ποια παραλια θεωρητε η ποιο ομορφη , ποια εχει τα ποιο ωραια νερα.
Ειμαι βασικα των δραστηριοτητων αλλα θελω να λιωσω και λιγο στην ξαπλωτρα να ειναι τοσο ωραι η παραλια που να λιωσω κιολας.
.
Πιστευετε που εχει πιο ωραιες παραλιες στο Κο Σαμουι η στις Σευχελλες?Τα νερα που ειναι πιο μαγευτικά?Και που εχεις να κανεις και να δεις πιο πολλα πραγματα, γιατι ειναι το πρςτο
δεν πάς καλύτερα στην γαύδο να σου έρθει και τσάμπα??? all these you want inclusived!!:bleh:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ακόμη και οι παραλίες είναι θέμα γούστου. Προσωπικά πιστευω πως νερά σαν αυτά των ελληνικών είναι δύσκολο να βρεις, οπότε καλύτερα πήγαινε με μειωμένες απαιτήσεις για να μην απογοητευτείς, δεν έχω δει παραλία σε Καραϊβική ή Ασία που (από πλευράς νερών) να μπάινει στο τοπ-5 μου. Αυτό δε σημαίνει ότι είναι άσχημες ή ότι δεν έχουν εξωτικό στοιχείο. Γνώμη μου πως στο Πι-Πι και στο Κράμπι οι παραλίες ήταν καλύτερες του Σαμούι. Κατσαρίδες μπορεί να δεις, μπορεί και όχι. Μάλλον έχει περισσότερες σε κοινή θέα από την Ελλάδα, αλλά αμφιβάλλω αν έχει κάνει κανείς επίσημη καταμέτρηση, αν δεις κάποια μην της μιλήσεις, αγνόησέ την.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Κατσαρίδες μπορεί να δεις, μπορεί και όχι. Μάλλον έχει περισσότερες σε κοινή θέα από την Ελλάδα, αλλά αμφιβάλλω αν έχει κάνει κανείς επίσημη καταμέτρηση, αν δεις κάποια μην της μιλήσεις, αγνόησέ την.
:haha::haha::haha:

χμμ... τώρα που το θυμήθηκα, φίδια έχει??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

...ή περιορίζονται μόνο σε μαλαισία-βόρνεο??? :bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom