ΕΡΤ τέλος... ξαναρχίζει η ΥΕΝΕΔ;

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πόσες απόψεις βουλευτών της Ν.Δ. είχε στην εκπομπή της ΝΕΤ τις τελευταίες 3-4 ώρες;;

Θέλω να δω αν ξέρεις εσύ που μας γράφεις περί αποκλεισμού της αντίθετης άποψης.
Το μήνυμα αυτό το έγραψε ο δημοσιογράφος της ερτ χθες.. Σήμερα μπορεί να έφεραν και αντίλογο, δε το γνωρίζω.. Πάντως χθες και προχτές που έβλεπα και γω ερτ μέσω tsantiri.gr όση ώρα έβλεπα δεν άκουσα κανένα αντίλογο.. Αν το έκαναν στην πορεία έκαναν το σωστό.. Αλλά από τόσα που γράφει ο άνθρωπος που τα έζησε εκ των έσω μόνο αυτό σχολιάζεις..
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Το μήνυμα αυτό το έγραψε ο δημοσιογράφος της ερτ χθες.. Σήμερα μπορεί να έφεραν και αντίλογο, δε το γνωρίζω.. Πάντως χθες και προχτές που έβλεπα και γω ερτ μέσω tsantiri.gr όση ώρα έβλεπα δεν άκουσα κανένα αντίλογο.. Αν το έκαναν στην πορεία έκαναν το σωστό.. Αλλά από τόσα που γράφει ο άνθρωπος που τα έζησε εκ των έσω μόνο αυτό σχολιάζεις..
Αυτό έχεις σε bold, και αυτό ήταν το πιο εξόφθαλμο ψέμα.

Μάλιστα όχι μόνο βγήκαν άνθρωποι της Ν.Δ. και μίλησαν στην ΝΕΤ αλλά ειπώθηκε πολλές φορές (γιατί προφανώς μάθανε για την προπαγάνδα που κυκλοφορεί) πως όποιος της άλλης πλευράς θέλει μπορεί να πάρει τηλέφωνο ή και πάει εκεί στο στούντιο να μιλήσει αν θέλει, και συμφώνησαν οι βουλευτές της Ν.Δ.!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το μήνυμα αυτό το έγραψε ο δημοσιογράφος της ερτ χθες.. Σήμερα μπορεί να έφεραν και αντίλογο, δε το γνωρίζω.. Πάντως χθες και προχτές που έβλεπα και γω ερτ μέσω tsantiri.gr όση ώρα έβλεπα δεν άκουσα κανένα αντίλογο.. Αν το έκαναν στην πορεία έκαναν το σωστό.. Αλλά από τόσα που γράφει ο άνθρωπος που τα έζησε εκ των έσω μόνο αυτό σχολιάζεις..
αγαπητή echo χαλάς την ''πιάτσα '' με αυτά που ανεβάζεις ...............
Στην χώρα μας είμαστε ΟΛΟΙ υποχρεωμένοι να πληρώνουμε την ''κουλτούρα'' και τον ''πολιτισμό'' μερικές εκατοντάδες εκατ ευρώ ,δεν το γνωρίζεις ????

Οταν πρίν λίγα χρόνια ξεφορτώθηκε το δημόσιο την ΟΑ πάλι τα ίδια είχαμε , φωνές γκρίνια και μιζέρια .

ΥΓ.και για να προλάβω τους καλοθελητές , είμαι 100% αντίθετος με τον τρόπο που έκλεισαν τους διακόπτες στην ΕΡΤ αλλά στην ελλάδα ζούμε πως αλλιώς θα γινόταν .
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αυτό έχεις σε bold, και αυτό ήταν το πιο εξόφθαλμο ψέμα.

Μάλιστα όχι μόνο βγήκαν άνθρωποι της Ν.Δ. και μίλησαν στην ΝΕΤ αλλά ειπώθηκε πολλές φορές (γιατί προφανώς μάθανε για την προπαγάνδα που κυκλοφορεί) πως όποιος της άλλης πλευράς θέλει παίρνει τηλέφωνο ή και πάει εκεί στο στούντιο να μιλήσει αν θέλει, και συμφώνησαν οι βουλευτές της Ν.Δ.!
Έχω και άλλα bold στο προηγούμενο μήνυμα περι ΕΡΤ "πόρνης", επίσης θεωρώ πολύ σημαντικά αυτά που προτείνει ο δημοσιογράφος για τη δημιουργία της νέας δημόσιας τηλεόρασης και που η αντιπολίτευση και πασόκ-δημάρ δεν έκαναν ως απάντηση στην ΝΔ..
Πάντως αν πλέον ακούγεται και ο αντίλογος είναι πολύ σημαντικό..
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Μα είναι προφανές, όποιος θέλει μπορεί να πάει στο μέγαρο της ΕΡΤ, να πεί την αντίθετη άποψη για όσο θέλει και όπως θέλει και στη συνέχεια να περάσει μέσα απο την εξαγριωμένη μάζα των απολυθέντων και να πάει ήσυχα για καφέ λίγο παρακάτω στην Αγ. Ιωάννου
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
αγαπητή echo χαλάς την ''πιάτσα '' με αυτά που ανεβάζεις ...............
Στην χώρα μας είμαστε ΟΛΟΙ υποχρεωμένοι να πληρώνουμε την ''κουλτούρα'' και τον ''πολιτισμό'' μερικές εκατοντάδες εκατ ευρώ ,δεν το γνωρίζεις ????

Οταν πρίν λίγα χρόνια ξεφορτώθηκε το δημόσιο την ΟΑ πάλι τα ίδια είχαμε , φωνές γκρίνια και μιζέρια .

ΥΓ.και για να προλάβω τους καλοθελητές , είμαι 100% αντίθετος με τον τρόπο που έκλεισαν τους διακόπτες στην ΕΡΤ αλλά στην ελλάδα ζούμε πως αλλιώς θα γινόταν .
Πάντως και ουσιαστική εξυγίανση να γινόταν και όχι κλείσιμο, παρόμοιες αντιδράσεις θα είχαμε. Με το που θα ανακοινωνόταν απόλυση σε 2000 υπεράριθμους εργαζόμενους και αλλες καθοριστικές αλλαγές δε θα το δεχόντουσαν χωρίς αντιδράσεις (παρόλο που τώρα όλοι λένε πως οι αλλαγές ήταν απαραίτητες αλλά όχι το κλείσιμο)..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μα είναι προφανές, όποιος θέλει μπορεί να πάει στο μέγαρο της ΕΡΤ, να πεί την αντίθετη άποψη για όσο θέλει και όπως θέλει και στη συνέχεια να περάσει μέσα απο την εξαγριωμένη μάζα των απολυθέντων και να πάει ήσυχα για καφέ λίγο παρακάτω στην Αγ. Ιωάννου
Αφού τους επιτρέπουν τουλάχιστον να μιλήσουν στο τηλέφωνο είναι σημαντικό.. Γιατί για να πάνε εκεί είναι αστείο και να το αναφέρουμε..
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Στην χώρα μας είμαστε ΟΛΟΙ υποχρεωμένοι να πληρώνουμε την ''κουλτούρα'' και τον ''πολιτισμό''
"κουλτούρα" και "πολιτισμό" ε;; Δεν είχε κουλτούρα και πολιτισμό η ΕΡΤ δηλαδή, αυτό υποστηρίζεις εσύ. Τώρα νομίζω πως συμπληρώσαμε το καρέ των απόψεων περί κουλτούρας και πολιτισμού. Υπάρχουν αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει καν η κουλτούρα και ο πολιτισμός, υπάρχουν αυτοί που τους ενδιαφέρει αλλά όχι και να θυσιάσουν δύο πιτόγυρα τον μήνα για κάτι τέτοιο, και υπάρχεις και εσύ που δεν τον βλέπεις καν.

Μα είναι προφανές, όποιος θέλει μπορεί να πάει στο μέγαρο της ΕΡΤ, να πεί την αντίθετη άποψη για όσο θέλει και όπως θέλει και στη συνέχεια να περάσει μέσα απο την εξαγριωμένη μάζα των απολυθέντων και να πάει ήσυχα για καφέ λίγο παρακάτω στην Αγ. Ιωάννου
ή υπάρχει και το τηλέφωνο που ήταν και ο τρόπος που έγιναν και όλες οι επικοινωνίες με την αντίθετη άποψη μέχρι στιγμής.

Τέλος...

 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Δηλαδή εσύ μας λές τώρα ότι αν εγώ πάρω τηλέφωνο και ζητήσω να βγώ στον αέρα, χωρίς να είμαι βουλευτής ή κάτι άλλο, θα με βγάλουν? Μήπως σου βρίσκεται ο αριθμός του τηλεφώνου εύκαιρος? Γιατί φαντάζομαι θα τον λένε στον αέρα συνέχεια αφού θέλουν την αντίθετη άποψη να ακουστεί, και εσύ που βλέπεις ΕΡΤ επί ώρες θα τον ξέρεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
αγαπητή echo χαλάς την ''πιάτσα '' με αυτά που ανεβάζεις ...............
Στην χώρα μας είμαστε ΟΛΟΙ υποχρεωμένοι να πληρώνουμε την ''κουλτούρα'' και τον ''πολιτισμό'' μερικές εκατοντάδες εκατ ευρώ ,δεν το γνωρίζεις ????
Λέγεται πολιτιστικό κεφάλαιο ενός τόπου, κρίμα που δεν σας είναι γνωστό. Και αν κάποιοι προτιμούν τον πολιτισμό των μπουζουκιών, πιθανόν αυτό το πολιτισμικό κεφάλαιο να φανεί χρήσιμο στα παιδιά τους, αν είναι τόσο τυχεροί -και στα παιδια των άλλων.
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Δηλαδή εσύ μας λές τώρα ότι αν εγώ πάρω τηλέφωνο και ζητήσω να βγώ στον αέρα, χωρίς να είμαι βουλευτής ή κάτι άλλο, θα με βγάλουν? Μήπως σου βρίσκεται ο αριθμός του τηλεφώνου εύκαιρος? Γιατί φαντάζομαι θα τον λένε στον αέρα συνέχεια αφού θέλουν την αντίθετη άποψη να ακουστεί, και εσύ που βλέπεις ΕΡΤ επί ώρες θα τον ξέρεις.
Ένα τόσο σοβαρό post αξίζει μια σοβαρή απάντηση...

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom