Είμαι αρχηγός - συνοδός γκρουπ...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
και γω δεν συμφωνω με το να εχουν οι εργαζομενοι της ολυμπιακης δωρεαν εισητηρια ,εφοσον κατι τετοιο επιβαρυνει την τσεπη μου,αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορω να κατηγορησω την melinina γι αυτο.αλλοι ειναι αυτοι που αποφασισαν την δωρεαν διανομη εισητηριων.αυτη καλα εκανε και τα επαιρνε αφου τα δικαιουταν.μην στρεφομαστε κατα ανθρωπων που δεν φερουν καμια ευθυνη.τελος συμφωνω με τον yorgo στο οτι σε καμια περιπτωση οι πληροφοριες που μας δινει η melinina δεν ειναι μυστικα πρακτορων.γι αυτο και δεν υπαρχει τιποτα παρανομο .ουτε αντιδεοντολογικο και φυσικα δεν προκειται ουτε για αθεμιτο ανταγωνισμο.ακομα και αν τα κινητρα της ειναι αλλα,ουτε γι αυτο μπορει να κατηγορηθει, αφου τα κινητρα δεν στοιχειοθετουν αδικοπραξια ή αδικημα ή οτιδηποτε αλλο
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Στη δουλειά μου, τόσο ως οργανωτής συνεδρίων και εκθέσεων, όσο και σαν αρχηγός
traveladdict μια και γίνεται λόγος για free εισιτήρια έχε με στο νου σου αν βρεις τίποτα για drupa αργεί ακόμα αλλά στο λέω από νωρίς. :haha: ;)

(τα δωρεάν εισιτήρια της Ολυμπιακής ήταν όντως μια πληγή που πρόσφατα ένας πελάτης μου ομογενής απο Αυστραλία μου έλεγε οτι πηγαίνανε τσάμπα οι συγγενεις και οι φίλοι υπαλληλων της Ολυμπιακής σε διακεκριμένες θέσεις και αυτοί ήταν σε λίστα για μήνες.)
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μάλιστα.....σήμερα μάθαμε δηλ. ότι η κοπέλα είναι υπεύθυνη:

1) Για τη πτώση στο τουρισμό

2) Για τα χάλια της Ολυμπιακής και κατ'επέκταση του ελληνικού "κράτους"

Μισό λεπτό, μήπως της φορτώσουμε και την εξαφάνιση του Τζων Αυλακιώτη.

Χαλαρώστε λίγο....εδώ είμαστε για να δίνουμε πληροφορίες ο ένας στον άλλο, μερικοί δε δίνουν υπέρ του δέοντος, λόγω δουλειάς-εμπειρίας και πολύ καλά κάνουν.

Και έχει η κοπέλα 3-4 μηχανές αναζήτησης πτήσεων στο blog της....σιγά τα ωά, αποκαλύφθηκαν τα μυστικά των αλχημιστών τώρα :haha: Έλεος.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.991
traveladdict μια και γίνεται λόγος για free εισιτήρια έχε με στο νου σου αν βρεις τίποτα για drupa αργεί ακόμα αλλά στο λέω από νωρίς. :haha: ;)

(τα δωρεάν εισιτήρια της Ολυμπιακής ήταν όντως μια πληγή που πρόσφατα ένας πελάτης μου ομογενής απο Αυστραλία μου έλεγε οτι πηγαίνανε τσάμπα οι συγγενεις και οι φίλοι υπαλληλων της Ολυμπιακής σε διακεκριμένες θέσεις και αυτοί ήταν σε λίστα για μήνες.)
Αυτό δεν ισχύει! Συγγενικό μου πρόσωπο αλλά και φίλοι που δουλεύουν στην Ολυμπιακή μου έχουν πει ότι οι υπάλληλοι μπαίνουν μεν δωρεάν στις πτήσεις αλλά εάν και εφόσον δεν υπάρχει πληρότητα στις πτήσεις (ειδικά σε τόσο μακρινούς προορισμούς). Ειδικά η συγγενής μου, έχει πάει Καναδά τζάμπα με Ολυμπιακή και επειδή κατά την επιστροφή υπήρχε πληρότητα στις πτήσεις 2 συνεχόμενων ημερών, πήρε πτήση άλλης εταιρείας στην οποία πλήρωσε!
Ωστόσο, θα πώ κι εγώ ότι και η δική μου τσέπη "πονάει" με τα δωρεάν εισητήρια των υπαλλήλων της Ολυμπιακής.....:(
 

Fenia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Μου αρέσει το travelstoris και παρακολουθώ πάντα τις συζητήσεις σας. Με όλο το θάρρος και μια και είμαι καινούργια εδώ, θα συμφωνήσω με τον traveladict και τον traveler. Οι αντιρρήσεις τους δεν σχετίζονται με το αν πρέπει κανείς να έχει μπλογκ και να δίνει πληροφορίες, αλλά με το αν κάποιος που αυτοδιαφημίζεται σαν αρχηγός - συνοδός προσπαθεί να διαφημίσει το μπλογκ του. Και νομίζω ότι άσχετα αν η κοπέλα δεν ευθύνεται για τα χάλια της ολυμπιακής, δεν θα πρέπει να προσβάλει κάποιον έτσι. Είτε φταίει είτε δεν φταίει ανήκει στην μικρή και προνομιούχα ομάδα που χρεοκόπησαν την Ολυμπιακή, άρα θα έπρεπε να προσέχει το πως να αποδώσει τα λεγόμενα της. Και εγώ είμαι καινούργια, έχω κάποια πείρα, αλλά όταν μπήκα πρώτη φορά εδώ, έγραψα ένα καλώς σας βρήκα. Συγνώμη αν πρόσβαλα κανέναν, αλλά είπα τη γνώμη μου.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Αγαπητη fenia δεν προσβαλεις κανεναν, οπως βεβαια ουτε και η melinina που μας χαιρετισε και μας ειπε για το blog της, ζητησε απλα απο εμας να το επισκεφθουμε, οσοι θελουμε, να τις πουμε τα σχολια μας και τιποτα αλλο.Νομιζω οτι μερικες φορες-αν οχι ολες- το "τα ξερω ολα" ειναι λαθος.Αλλωστε οπως διαβασα σε καποιο μηνυμα εδω ειμαστε για εντελως διαφορετικα πραγματα και οχι για να πυροβολουμε καποιον που δεν συμφωνουμε μαζι του.
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
Μου αρέσει το travelstoris και παρακολουθώ πάντα τις συζητήσεις σας. Με όλο το θάρρος και μια και είμαι καινούργια εδώ, θα συμφωνήσω με τον traveladict και τον traveler. Οι αντιρρήσεις τους δεν σχετίζονται με το αν πρέπει κανείς να έχει μπλογκ και να δίνει πληροφορίες, αλλά με το αν κάποιος που αυτοδιαφημίζεται σαν αρχηγός - συνοδός προσπαθεί να διαφημίσει το μπλογκ του. Και νομίζω ότι άσχετα αν η κοπέλα δεν ευθύνεται για τα χάλια της ολυμπιακής, δεν θα πρέπει να προσβάλει κάποιον έτσι. Είτε φταίει είτε δεν φταίει ανήκει στην μικρή και προνομιούχα ομάδα που χρεοκόπησαν την Ολυμπιακή, άρα θα έπρεπε να προσέχει το πως να αποδώσει τα λεγόμενα της. Και εγώ είμαι καινούργια, έχω κάποια πείρα, αλλά όταν μπήκα πρώτη φορά εδώ, έγραψα ένα καλώς σας βρήκα. Συγνώμη αν πρόσβαλα κανέναν, αλλά είπα τη γνώμη μου.
για ποια διαφημιση μιλατε?εγω δεν ειδα να κανει καμια διαφημιση.ουτε ειδα να κομπαζεται και να προκαλει λεγοντας μας οτι αυτη παιρνει δωρεαν εισητηρια,ενω εμεις οχι.δεν καταλαβαινω γιατι στοχοποιουμε την συγκεκριμενη κυρια ισχυριζομενοι οτι εκεινη χρεοκοπησε την ολυμπιακη.δηλαδη εμεις αν δικαιουμασταν δωρεαν εισητηρια γιατι δουλευαμε στην ολυμπιακη θα τα αρνουμασταν και δεν θα καναμε χρηση τους?θα σκεφτομασταν δηλ το κοινο καλο?(παρεπιπτοντος για να μην παρεξηγουμαι ουτε εγω ουτε κανεις απο την οικογενεια μου δουλευουμε στην ολυμπιακη και ποτε δεν μου εχουν δωσει δωρεαν εισητηρια).εξαλλου αν δεν κανω λαθος απ οσο γνωριζω και αλλες αεροπορικες εταιριες δινουν δωρεαν ή με μικρο αντιτιμο εισητηρια στους υπαλληλους τους.δεν προκειται για καινοτομια της ολυμπιακης.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
...και αλλοι δημοσιοι υπάλληλοι εχουν φτηνο η τζαμπα ρευμα, τηλεφωνο κοκ.! επισης και στον ιδιωτικο τομέα εχουν εκπτωση σε αγορες απο την επιχειρηση απο 5% και άνω!
Για να μην ξεχνιομαστε!

σορι για το οφ τοπικ!
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλώς ήρθες melinina!
Παιδιά προς τι όλο αυτό; Δε βλέπω να υπάρχει κανένα ασυμβίβαστο για τον απλό λόγο ότι υπάρχουν κατηγορίες ανθρώπων (πχ μεγαλύτεροι σε ηλικία, άνθρωποι που δεν εχουν το χρόνο να κάνουν έρευνα και να οργανώσουν μόνοι τους ταξίδια, άλλοι που δε θέλουν να μπουν στον κόπο να ασχολήθυν, άνθρωποι που δε γνωρίζουν ξένες γλώσσες, άνθρωποι που θέλουν να είναι μέλη σε group για να κάνουν γνωριμίες, άνθρωποι μόνοι κλπ) οι οποίοι πάντα θα επιλέγουν τα οργανωμένα ταξίδια. Δε νομίζω ότι η melinina σαμποτάρει τη δουλειά κανενός. Το διαδίκτυο διακινεί ελέυθερα ιδέες και πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται. Υπάρχουν sites με ιατρικές και νομικές πληροφορίες τις οποίες μπορούμε να συμβουλευόμαστε , υπάρχουν και γιατροί ή δικηγόροι οι οποίοι υποστηρίζουν αυτούς τους δικτυακούς τόπους αλλά υπάρχουν και τα ιατρεία ή τα δικηγορικά γραφεία που επισκεπτόμαστε.
Από πότε η παροχή πληροφοριών ή συμβουλών (καλοπροαίρετων) είναι κάτι για το οποίο κάποιος πρέπει να ντρέπεται ή να απολογείται;
 

PASCAL

Member
Μηνύματα
60
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Morocco
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδήποτε
Xαλαρά παιδία. Μια προσπάθεια ενημέρωσης προσπαθεί να κάνει η κοπέλα. Δεν βλέπω κάτι κακό η αθέμιτο. Ο καθένας ότι μπορεί το μοιράζεται
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Προφανώς να το είδαν κάποιοι με καχυποψία μια και υπήρξε το ίδιο ποστ για 2 ή περισσότερες φορές σε νέο θέμα.

Αλλά...οκ, νομίζω ότι παρατράβηξε στην πορεία το θέμα και γίνεται πολύς λόγος για κάτι τόσο μικρό!

Να πούμε...τέλος καλό, όλα καλά;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom