Είναι ασφαλής προορισμός η Βαρκελώνη;

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Μια χαρα ασφαλης μου φανηκε !!!! εαν προσεχετε τα πραγματα σας κανενα προβλημα !!!
 

RED ROSE

Member
Μηνύματα
31
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Περιμενω την στιγμη για
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Εχω επισκεφθεί την Βαρκελώνη δυο φορές!περασαμε μαγικά!Ειναι μια πόλη που περπατώντας την,πρεπει να εισαι προσεκτικός!Χωρις να χάσεις την ουσία και την μαγεία του ταξιδιού!γιατι αν σε κυριεύσει ο φόβος,το ταξιδι γίνεται εφιάλτης!εχω ταξιδέψει σε απίστευτα μέρη πάντοτε με τον σύζυγο μου!Οι δυο μασ!εχουμε απίστευτες εμπειρίες απο αυτα!δεν μας έχει συμβεί το παραμικρό!!!
Καλο ταξιδι!και με την απαραίτητη προσοχή!θα σουεινει αξέχαστη η Βαρκελώνη!
 

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
πηγαμε κι εμεις τελος αυγουστου '12. δεν αισθανθηκα φοβο. ειδα βεβαια και σκληρες εικονες (κυριως στο bari gotik), αλλα κατι αναλογο με οσα βλεπεις στο κεντρο της αθηνας...
δεν ειχε κοσμοπλημυρα (εκτος απο rampla) και δεν κουβαλουσα και το κλασικο τσαντακι - μπανανα, κι ετσι δεν εγινε τιποτα. θελει βεβαια οπως παντου να εχεις το νου σου!
αντιθετα περσι στη λισαβωνα... ειχαν προσπαθησει να μου ανοιξουν το σακιδιο πλατης οπου ειχα μεσα νερο, χαρτη, μπλουζες και πεδικα παιχνιδακια!
 

xristoforos89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα, σκέφτομαι να κλείσω για βαρκελωνη το 15αυγουστο για 11 μερες με αυτά που διάβασα περί πορτοφολαδων με αγχωσατε! Εχω 2 ξενοδοχεία στα υπόψιν μου το andante και το cram hotel, απο πλευρας ασφαλειας ποιο μου προτείνετε
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
με αυτά που διάβασα περί πορτοφολαδων με αγχωσατε!
Καλως ηρθες στη παρεα μας :)Ναι,υπαρχουν περιστατικα λιγοτερα η περισσοτερα απο αλλες χωρες.Αυτο,θα πρεπει να σε απασχολει το λιγοτερο και πιστευω με ενα εσωτερικο τσαντακι θα το λυσεις.Αυτο που θα με προβληματιζε εμενα περισσοτερο,ειναι αν σε μια χωρα θα κινδυνευε η σωματικη μου ακεραιοτητα και η πολη ειναι ασφαλης.
Κανονισε το ταξιδι σου...η Βαρκελωνη ειναι πανεμορφη.
Να περασεις καλα:)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή ενότητα, σκέφτομαι να κλείσω για βαρκελωνη το 15αυγουστο για 11 μερες με αυτά που διάβασα περί πορτοφολαδων με αγχωσατε! Εχω 2 ξενοδοχεία στα υπόψιν μου το andante και το cram hotel, απο πλευρας ασφαλειας ποιο μου προτείνετε
Αν έχεις την στοιχειώδη προσοχή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Για τα ξενοδοχεία υπάρχει ξεχωριστή ενότητα,πάντως και τα δυο είναι κεντρικά και
εγώ θα διάλεγα το δεύτερο.
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
 

xristoforos89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Αν έχεις την στοιχειώδη προσοχή δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Για τα ξενοδοχεία υπάρχει ξεχωριστή ενότητα,πάντως και τα δυο είναι κεντρικά και
εγώ θα διάλεγα το δεύτερο.
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.
Ευχαριστώ θα συνεχίσω το θέμα με τα ξενοδοχεία στη σωστη ενότητα
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.664
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
αυτά που διάβασα περί πορτοφολαδων με αγχωσατε
Να προσέχετε πολύ. Ένα από τα κόλπα των πορτοφολάδων είναι να σταματάει κάποιος απότομα μπροστά σου στις κυλιόμενες σκάλες του Μετρό να "πέφτεις" εσύ επάνω του και από πίσω σου να έρχεται ο συνεργός του και "πέφτοντας" κι αυτός επάνω σου κάνει τη "δουλεία του".
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

katerinouk

Member
Μηνύματα
11
Likes
73
Ταξιδεύω στη Βαρκελώνη σε 15 μέρες και ψάχνωντας πληροφορίες για το ταξίδι, έπεσα στην ενότητα με τους πορτοφολάδες και έχω πάθει κοκομπλόκο καθώς το 2018 στο μετρό της Ρώμης μου εκλεψαν όλα μας τα χρήματα και τα ταξιδιωτικά μας έγγραφα. Από τότε όποτε πάω σε μερη με πολυ κόσμο και αναπόφευκτα με αγγίξει κάποιος,με λούζει κρύος ιδρώτας.
Με τι είδους τσαντάκι πιστεύετε ότι θα έχω καλύτερο έλεγχο; Μέσης ίσως; Ή χιαστι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Ταξιδεύω στη Βαρκελώνη σε 15 μέρες και ψάχνωντας πληροφορίες για το ταξίδι, έπεσα στην ενότητα με τους πορτοφολάδες και έχω πάθει κοκομπλόκο καθώς το 2018 στο μετρό της Ρώμης μου εκλεψαν όλα μας τα χρήματα και τα ταξιδιωτικά μας έγγραφα. Από τότε όποτε πάω σε μερη με πολυ κόσμο και αναπόφευκτα με αγγίξει κάποιος,με λούζει κρύος ιδρώτας.
Με τι είδους τσαντάκι πιστεύετε ότι θα έχω καλύτερο έλεγχο; Μέσης ίσως; Ή χιαστι;
Μεσα απο τα ρουχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom