ΗΠΑ Εγγραφα και εισιτηρια για Νεα Υορκη

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Καλησπερα σε ολους.
Σχεδιαζω να κανω ενα ταξιδι στη Νεα Υορκη. Οταν παω να βγαλω εισητηρια στο airtickets μου ζηταει αριθμο esta.
Παω να κανω την διαδικασια για το esta και μου ζηταει αριθμο πτησης και εισιτηριων.
Πηρα τηλεφωνο στην Αμερικανικη πρεσβεια αλλα μου ειπαν δεν ξερουν τι πρεπει να κανω.
Γνωριζει κανεις ποια ειναι ακριβως η διαδικασια γιατι σκοπευω να οαω μονος μου, οχι με γραφειο.
Παρεπιπτοντως, υπαρχει κανενα αλλο site να κοιταξω για εισιτηρια για Αμερικη;
Ευχαριστω. ;)
 

tati*

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κλαημέρα georgekosta!

πήγα πέρυσι στην Νέα Υόρκη και είχα κλείσει τα εισιτήρια πολύ πριν το esta και μάλιστα από το airtickets. Νομίζω έχεις την επιλογή να βάλεις ή το esta ή τον αριθμό του διαβατηρίου σου.. οπότε ψάξε λίγο καλύτερα στο airtickets στην σελίδα που κάνεις την κράτηση κάπου θα λέει να καταχωρήσεις το διαβατήριό σου.

Να περάσεις τέλεια!!
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Κλαημέρα georgekosta!

πήγα πέρυσι στην Νέα Υόρκη και είχα κλείσει τα εισιτήρια πολύ πριν το esta και μάλιστα από το airtickets. Νομίζω έχεις την επιλογή να βάλεις ή το esta ή τον αριθμό του διαβατηρίου σου.. οπότε ψάξε λίγο καλύτερα στο airtickets στην σελίδα που κάνεις την κράτηση κάπου θα λέει να καταχωρήσεις το διαβατήριό σου.

Να περάσεις τέλεια!!
Σ'ευχαριστω tati, θα το κοιταξω. ;)
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλησπερα σε ολους.
Παρεπιπτοντως, υπαρχει κανενα αλλο site να κοιταξω για εισιτηρια για Αμερικη;
Ευχαριστω. ;)
Καλημέρα!
Κι εγώ ψάχνω για Νέα Υόρκη για το Μάιο και έχω βρεί 595 ευρώ με επιστροφή στο travelplanet24.com αλλά είναι με την Turkish Airlines και δεν ξέρω ακόμη... :roll:
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Εγω είχα κλείσει με AirFrance και περιπου 20 μερες πριν την πτηση μου εστειλαν ενα email για να σημπληρώσω ESTA και διαφορα αλλα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Καλημέρα!
Κι εγώ ψάχνω για Νέα Υόρκη για το Μάιο και έχω βρεί 595 ευρώ με επιστροφή στο travelplanet24.com αλλά είναι με την Turkish Airlines και δεν ξέρω ακόμη... :roll:
καλυτερο από αυτήν την τιμή δε θα βρεις
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Παω να κανω την διαδικασια για το esta και μου ζηταει αριθμο πτησης και εισιτηριων.
Πηρα τηλεφωνο στην Αμερικανικη πρεσβεια αλλα μου ειπαν δεν ξερουν τι πρεπει να κανω.
Τα στοιχεία πτήσης και εισιτηρίων είναι προαιρετικά. Η αμερικανική πρεσβεία είναι εντελώς αναρμόδια για την λειτουργεία του ESTA που είναι κάτω από το US Customs and Border Protection / Department of Homeland Security.
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
τωρα ηθελα να κανω θεμα και ευτυχως βρηκα αυτο μην φωρτωνω την σελιδα.
κανονισα πριν καμια βδομαδα με εναν οικογενειακο φιλο να παμε νεα υορκη τον τελη Μαρτη με αρχες Απριλη.
Θελω να ρωτησω η βιζα καταργηθηκε και εγινε το εστα τι παιζει με αυτο?μονο on line γινεται η αιτηση απο πουθενα αλλου?
Βρηκα 3 σαιτ για αιτηση αυτα εδω

https://usa-travel-services.com/apply-for-esta/?gclid=CJvo-8TK3rQCFTDMtAodrx4AKA

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

https://www.usatravelvisa.net/application.html

ειναι κανενα απο τα τρια επισημο και αξιοπιστο γνωριζει κανεις?
καπου ειδα οτι κοστιζει 14 δολαρια η αιτηση ισχιει?αυτο μετα που κανεις την αιτηση τι παιζει στο αεροδρομιο σου ζητανε κανεναν αριθμο?πρεπει να κρατας τιποτα μαζι σου που ξερεις μετα που κανεις on line την αιτηση δεν θα υπαρξει κανα μεγα θεμα στο αεροδρομιο,και δεν σε αφησουν να πεταξεις και ετσι απλα καψεις τα 700+ που πληρωσες για το εισιτηριο,ποιος μπορει να μου το εξασφαλισει αυτο?

επισης

Απο οτι ειδα που εψαξα δεν υπαρχει πλεον απευθειας πτηση Αθηνα-Νεα Υορκη μονο μεσω απο πολλες χωρες τις Ευρωπης ευτυχως,αλλα με τεραστιες ωρες αναμονης 5 ωρες συν απο οτι ειδα,και λιγες λιγο στο διορο μονο της turkish airlines,αλλα δεν ξερω αλλα δεν την εμπιστευομαι για υπερτλαντικο ταξιδι τι λετε παιδια?
Τεσπα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι κατα την διαρκεια της αναμονης προβλεπεται κανεις να βγει απο το αεροδρομιο,και να παει ενα γρηγορο μινι τουρ στην πολη,και να γυρισει για την πτηση?

Επισης εχω ενα διαβατηριο που ληγει 30 Δεκεμβρη 2013 υπαρχει θεμα να μην με αφησουν να πεταξω πρεπει να το ανανεωσω μηπως ειναι παλιου τυπου διαβατηριο τι παιζει?

Χιλλια συγνωμη αν σας κουρασα.

Αυτες ειναι οι αποριες μου αλλα το μονο που με αγχωνει πιο πολυ ειναι το esta....

αδερφε σορρυ αν σου χαλασα λιγο το θεμα,αλλα πιστευω οτι καλια να τα γραψω στο δικο σου παρα να ανοιγα νεο θεμα για τον ιδιο λογο,τεσπα αμα ειναι να μου πει ενας admin τι να κανω αν ανοιξω νεο θεμα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλησπερα σε ολους.
Σχεδιαζω να κανω ενα ταξιδι στη Νεα Υορκη. Οταν παω να βγαλω εισητηρια στο airtickets μου ζηταει αριθμο esta.
Παω να κανω την διαδικασια για το esta και μου ζηταει αριθμο πτησης και εισιτηριων.
Πηρα τηλεφωνο στην Αμερικανικη πρεσβεια αλλα μου ειπαν δεν ξερουν τι πρεπει να κανω.
Γνωριζει κανεις ποια ειναι ακριβως η διαδικασια γιατι σκοπευω να οαω μονος μου, οχι με γραφειο.
Παρεπιπτοντως, υπαρχει κανενα αλλο site να κοιταξω για εισιτηρια για Αμερικη;
Ευχαριστω. ;)
Οπως σου ειπε ο diavatirio δεν χρειαζεται να βαλεις την πτηση.Βαλε τα υπολοιπα.Ποιο βασικο ειναι να βαλεις τον αριθμο της πιστωτικης σου να σε χρεωσουν τα 14 $.Κανε και την εκτυπωση να την εχεις μαζι σου(εγω την εκτυπωσα και στα αγγλικα)
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Καλημέρα!
Κι εγώ ψάχνω για Νέα Υόρκη για το Μάιο και έχω βρεί 595 ευρώ με επιστροφή στο travelplanet24.com αλλά είναι με την Turkish Airlines και δεν ξέρω ακόμη... :roll:
Και ποιο είναι το κακό που είναι με την Turkish airlines; :shock:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Για ko-ve
αυτα που γνωριζω,η τουρκικη μια χαρα εταιρια ειναι.Πηγα,ηρθα Αμερικη,μια χαρα.Και πολλοι εδω την χρησιμοποιουν τακτικα.Με την εκτυπωση της esta μαζι με το διαβατηριο πετας σιγουρα μεχρι Νεα Υορκη.Το αν θα μπεις στην Αμερικη ειναι στα χερια του τελωνειακου.Θα σε ρωτησει καποια πραγματακια,θα σε παρει 2 φωτογραφιες και αυτο ειναι!Απλο...Εμενα,προσωπικα,ποιο πολλες ερωτησεις μου εκανε ο τουρκος αστυνομικος παρα ο αμερικανος.Παντως εχει συζητηθει αυτο το θεμα πολλες φορες,στο φορουμ.
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Σας ευχαριστω ολους θερμα για τις απαντησεις.
ko-ve δεν υπαρχει προβλημα.
Εγιναν οι αιτησεις esta ιντερνετικα, πληρωσαμε και τα 14$ ανα ατομο,
και τωρα ειμαστε στο ψαξιμο εισητηριων.
Βρηκα μια καλη προσφορα στο airtickets,(με Turkish Airlines) αλλα επειδη ειναι λιγο αργα το ταξιδι, επιφυλλασομαι, διοτι κατοπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας με την εταιρια, μου ειπαν πως αν ακυρωσω τα χανω τα χρηματα.
Τεσπα αυτα τα πραγματα εχουν και το αναλογο ρισκο.
Γνωριζετε κανενα αλλο παρομοιο site για εισητηρια;
Και παλι σας ευχαριστω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.197
Μηνύματα
883.593
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom