ΗΠΑ Εγγραφα και εισιτηρια για Νεα Υορκη

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
τώρα είδα ότι το site είναι το pamediakopes.gr...είναι μεγάλο το ταξίδι γι'αυτό δυσανασχέτησα λίγο...αλλά μάλλον δεν θα πάω οπότε :roll:
Το προβλημα το εχεις με την τουρκικη η με το pamediakopes?Δεν βοηθας...δεν βοηθας!;)Τι σκεφτεσαι....?
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
Ή αν κάνεις ερώτησεις στο www.travelstories.gr :bleh:


Πρέπει να είσαι ακριβώς όπως στην φωτογραφία του διαβατηρίου. Ουτε πιο λίγα ούτε πιο πολλά μαλλιά. Αλλιώς σε στέλνουν πίσω.

Κοιτα αν είσαι οργανωμένος, πχ εχεις εισητηριο επιστροφής, κλεισμένο ξενοδοχείο και δεν το παίζεις κάπως δεν θα έχεις πρόβλημα.
στην φωτογραφια του διαβατηριου σιγουρα δεν εχω μακρια μαλλια.ειναι πιο παλια.λες να μην πιστεψουν την φατσα μου?
τωρα αγχωθηκα πολυ και εκλεισα τα εισιτηρια 590 πηγαινε ελα.
δεν θελω να κουρευτω να παρει.
τι παιζει σε παρον διαβατηριο μπορω να αλλαξω απλως την φωτογραφια?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
στην φωτογραφια του διαβατηριου σιγουρα δεν εχω μακρια μαλλια.ειναι πιο παλια.λες να μην πιστεψουν την φατσα μου?
τωρα αγχωθηκα πολυ και εκλεισα τα εισιτηρια 590 πηγαινε ελα.
δεν θελω να κουρευτω να παρει.
τι παιζει σε παρον διαβατηριο μπορω να αλλαξω απλως την φωτογραφια?
...παιρνεις ενα ψιλο νυστερακι...και σιγα,σιγα την βγαζεις...:D!!(χιουμορακι!!)
Εγω προσωπικα δεν εχω ξανακουσει να μπορει να αλλαχτει η φωτογραφια.
Αποφασισε η νεο διαβατηριο η κουρεμα!Μου αρεσει οτι σκεφτεσαι να μην κανεις το ταξιδι σου λογω των μαλλιων:D
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
...παιρνεις ενα ψιλο νυστερακι...και σιγα,σιγα την βγαζεις...:D!!(χιουμορακι!!)
Εγω προσωπικα δεν εχω ξανακουσει να μπορει να αλλαχτει η φωτογραφια.
Αποφασισε η νεο διαβατηριο η κουρεμα!Μου αρεσει οτι σκεφτεσαι να μην κανεις το ταξιδι σου λογω των μαλλιων:D
παντα ηθελα να χω μακρια μαλλια.
δεν ξερω μπορει να βγαλω και αλλο.
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
επειδη πανε χρονια πλεον διαβατηριο βγαζεις στο αστυνομικο τμημα του τοπου διαμονης σου?
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
ρε παιδια ξερει κανενας σιγουρα οτι θα παιχτει προβλημα στην αμερικη αμα δουν το ιδιο προσωπο με μακρια μαλλια?
πανε πεντε χρονια θα του πω τι να κανω.
σιγουρα θα χει τυχει και σε αλλους,να χει περασει καιρος,δεν νομιζω να κουρευτηκε κανεις,ξερει κανενας σιγουρα να μου βαριεμαι να αντικαταστησω το διαβατηριο και δεν θελω οπωςδηποτε να κουρευτω.
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
ρε παιδια τι του λετε... αν ειναι δυνατον φιλε μου να μην περασεις λογο μαλλιων...
ειναι το τελευταιο πραγμα που θα προσεξουν πιστευω, εαν εισαι ειλικρινης το πολυ πολυ να σε πριξουν λιγο πιο πολυ στον ελεγχο.
Για μενα κανε το ταξιδι και μην αγχωνεσαι αδικως..
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
δηλαδη τωρα που το σκεφτομαι αν ειχες μακρια μαλλια στην φωτογραφια και τα κουρευες τι επρεπε να κανεις να βαλεις εξτενσιον η να κοψεις τον λαιμο σου?
δηλαδη φιλε mchrisober λες να μην ανυσηχω εισαι σιγουρος η να αντικαταστησω το διαβατηριο.
γιατι εκλεισα τα εισιτηρια και τα πληρωσα και εχω αγχωθει πολυ.
επισης δειχνω πιο μικρος με κοντα μαλλια ξεχασα να πω γιατι το διαβατηριο το βγαλα το 8 και ημουν 19 ακριβως
δεν ξερω τι να κανω.
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
κοιτα να δεις φιλε μου πως εχει το πραγμα, εαν σου περισσεουν 85 ευρο και εχεις σκοπο να κανεις κι αλλο ταξιδι που απαιτει διαβατηριο, πηγαινε βγαλε ενα καινουργιο.
Ειδαλλως για μενα τα μαλλια δεν παιζουν κανεναν ρολο για το εαν θα σε περασουν στον ελεγχο διαβατηριων ή οχι.
Σιγουρος οτι θα σε περασουν δεν μπορει να ειναι κανενας και οποιος το πει λεει βλακειες. Εαν εισαι πειστικος στις ερωτησεις που θα σου κανουν και το πιο σημαντικο οτι δεν ψαχνεις για δουλεια εκει, κατα 99% θα περασεις το ελεγχο.
Μην αγχωνεσαι αδικως στο ξαναλεω.
 
Μηνύματα
266
Likes
119
κοιτα να δεις φιλε μου πως εχει το πραγμα, εαν σου περισσεουν 85 ευρο και εχεις σκοπο να κανεις κι αλλο ταξιδι που απαιτει διαβατηριο, πηγαινε βγαλε ενα καινουργιο.
Ειδαλλως για μενα τα μαλλια δεν παιζουν κανεναν ρολο για το εαν θα σε περασουν στον ελεγχο διαβατηριων ή οχι.
Σιγουρος οτι θα σε περασουν δεν μπορει να ειναι κανενας και οποιος το πει λεει βλακειες. Εαν εισαι πειστικος στις ερωτησεις που θα σου κανουν και το πιο σημαντικο οτι δεν ψαχνεις για δουλεια εκει, κατα 99% θα περασεις το ελεγχο.
Μην αγχωνεσαι αδικως στο ξαναλεω.
Τα καινούρια ελληνικά διαβατήρια μετά τα μέσα του 2009 έχουν και δακτυλικά αποτυπώματα πάνω, οπότε δεν είναι δύσκολη η εξακρίβωση αν είσαι το ίδιο πρόσωπο που αναγράφεται στο διαβατήριο.

Σχετικά με το τι γίνεται αν έχει αλλάξει λίγο η εμφάνιση σου... πρόσφατα είχα μιλήσει με κάποιον που ξύρισε το μουστάκι, και όταν έφτασε στις ΗΠΑ με αμερικανικό διαβατήριο (που δεν έχει δακτυλικά αποτυπώματα) τον πήγαν στο secondary inspection, και τον ρώταγαν ερωτήσεις όπως που μένεις στην αμερική, πιο λεωφορείο περνάει από το σπίτι σου και ποιον αυτοκινητόδρομο χρησιμοποιείς για να πας στη δουλειά σου...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.105
Likes
41.355
δηλαδη τωρα που το σκεφτομαι αν ειχες μακρια μαλλια στην φωτογραφια και τα κουρευες τι επρεπε να κανεις να βαλεις εξτενσιον η να κοψεις τον λαιμο σου?
δηλαδη φιλε mchrisober λες να μην ανυσηχω εισαι σιγουρος η να αντικαταστησω το διαβατηριο.
γιατι εκλεισα τα εισιτηρια και τα πληρωσα και εχω αγχωθει πολυ.
επισης δειχνω πιο μικρος με κοντα μαλλια ξεχασα να πω γιατι το διαβατηριο το βγαλα το 8 και ημουν 19 ακριβως
δεν ξερω τι να κανω.
Ε, ξέρεις τι λένε: κάνε έναν ωραίο κότσο τα μαλλιά σου να φανεί η αρχοντιά σου...:D
Πάντως γνωρίζω άτομο που δεν αντικατέστησε διαβατήριο μετά από πλαστική επέμβαση στο πρόσωπο, αν σε βοηθάει αυτό.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Τα καινούρια ελληνικά διαβατήρια μετά τα μέσα του 2009 έχουν και δακτυλικά αποτυπώματα πάνω, οπότε δεν είναι δύσκολη η εξακρίβωση αν είσαι το ίδιο πρόσωπο που αναγράφεται στο διαβατήριο.

Σχετικά με το τι γίνεται αν έχει αλλάξει λίγο η εμφάνιση σου... πρόσφατα είχα μιλήσει με κάποιον που ξύρισε το μουστάκι, και όταν έφτασε στις ΗΠΑ με αμερικανικό διαβατήριο (που δεν έχει δακτυλικά αποτυπώματα) τον πήγαν στο secondary inspection, και τον ρώταγαν ερωτήσεις όπως που μένεις στην αμερική, πιο λεωφορείο περνάει από το σπίτι σου και ποιον αυτοκινητόδρομο χρησιμοποιείς για να πας στη δουλειά σου...
Ο φιλος μας ειπε οτι το διαβατηριο του ειναι απο το 2008,αρα δεν εχει δακτυλικα αποτυπωματα.Θα εχει καποιο προβλημα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.257
Μηνύματα
885.314
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom