ΗΠΑ Εγγραφα και εισιτηρια για Νεα Υορκη

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
λογικα οχι, το πολυ πολυ να περασει second inspection, θα δωσει τις εξηγησεις και καλο ταξιδι.
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.
ετσι και αλλιως αμα ξυριστω δειχνω ιδιος με το 08 παιδικη φατσα εχοω ακομα και εφτα 24.
για δουλεια δεν παω αδερφε,για τουρισμο παω θα τους το πω να το καταλαβουν.
80 τοσα ευρα δεν μου περισευουν τωρα,αν και θα χρειαστω ανανεωση στο τελος του χρονου ετσι και αλλιως.τον Απριλη εκλεισα τα εισιτηρια,αλλα ετσι και αλλιως δεν ξερω ποτε θα το ανανεωσω γιατι δεν εχω σκοπο να παω,ξανα καπου που να χρειαζομαι διαβατηριο,απο οτι ξερω σε ολη την Ευρωπη σχεδον πας απλα με την ταυτοτητα σου σωστα?
 

LunaDark

Member
Μηνύματα
93
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Γεια παιδια!Κανονιζω ταξιδακι τον Απριλη ΝΥ
Εχω 2 διαβατηρια, ενα ελληνικο(Με ισχυουσα βιζα) και ενα καναδικο, και τα δυο ληγμενα, ποιο να ανανεωσω για να μπω στην αμερικη?
*διαρκεια ταξιδιου σχεδον 2 μηνες
*δεν δουλευω στην ελλαδα, δεν εχω παιδια κλπ γενικα δεν εχω κατι να με κραταει πισω

παιζει να εχω προβλημα κατα την εισοδο στη χωρα?
αλλες 2 φορες που εχω παει ολα καλα
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Γεια παιδια!Κανονιζω ταξιδακι τον Απριλη ΝΥ
Εχω 2 διαβατηρια, ενα ελληνικο(Με ισχυουσα βιζα) και ενα καναδικο, και τα δυο ληγμενα, ποιο να ανανεωσω για να μπω στην αμερικη?
*διαρκεια ταξιδιου σχεδον 2 μηνες
*δεν δουλευω στην ελλαδα, δεν εχω παιδια κλπ γενικα δεν εχω κατι να με κραταει πισω

παιζει να εχω προβλημα κατα την εισοδο στη χωρα?
αλλες 2 φορες που εχω παει ολα καλα
Γενικά το καναδικό διαβατήριο έχει ορισμένα πλεονεκτήματα για είσοδο στις ΗΠΑ, αφού μπορείς να πας χωρίς βίζα (και χωρίς ESTA), συνήθως να μείνεις μέχρι έξι μήνες, και δεν γίνεται συλλογή βιομετρικών στοιχείων (δακτυλικών αποτυπωμάτων) για άτομα που έρχονται για επίσκεψη με καναδικό διαβατήριο.

Αλλά αν επιλέξεις να ανανεώσεις μόνο το καναδικό και όχι το ελληνικό, τότε καλό είναι να έχεις και ταυτότητα μαζί να δείξεις όταν επιστρέψεις στην ελλάδα. Επίσης ίσως το ελληνικό να είναι πιο χρήσιμο στο μέλλον σε ταξίδια στην ευρώπη.
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
761
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
παιδια εκανα αιτηση esta απο αυτη την σελιδα usatravelvisa.net.παιζει να ειναι απατη? κ ποσο χρεωθηκα? μηπως γνωριζει κανείς?
 
Μηνύματα
266
Likes
119
παιδια εκανα αιτηση esta απο αυτη την σελιδα usatravelvisa.net.παιζει να ειναι απατη? κ ποσο χρεωθηκα? μηπως γνωριζει κανείς?
Φυσικά και είναι απάτη, διότι σε παραπλανεί ότι πρόκειται για το επίσημο site. Είναι ενας μεσάζοντας που σε χρεώνει χωρίς να παρέχει κάποια υπηρεσία.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
παιδια εκανα αιτηση esta απο αυτη την σελιδα usatravelvisa.net.παιζει να ειναι απατη? κ ποσο χρεωθηκα? μηπως γνωριζει κανείς?
Απο οτι ειδα,το συγκεκριμενο πρακτορειο στο κειμενο του,που υπαρχει και στα ελληνικα,επεξηγει οτι αν το χρησιμοποιησεις για την εκδοση esta θα χρεωθεις 74 δολ.,αν ομως δεν θελεις σε παραπεμπει στην κρατικη σελιδα που ειναι μονο 14 δολ.Εσυ με ποιον τροπο εβγαλες esta?
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
761
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ
ευτυχ'ως εβαλα την χρεωστικη μου καρτα και δεν την δεχτηκ.μου εστειλε αμέσως μαιλ πως ακυρωθηκε η διαδικασία.εγω βέβαια για καλο και για κακό την ακυρωσα την κάρτα.74 δολάρια ειναι too much βρε παιδια.
οποτε απο δευτερα η εκδοση visas.
σε ένα μήνα φέυγω λετε να υπαρξει χρονικό πρόβλημα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.036
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom