Ιαπωνία Εισιτήρια για Ιαπωνία

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
ενδεχομενως να κανατε κρατηση οταν ακομη υπηρχε προβλημα με τον κοβιντ και να ειχε ακομη χαμηλες τιμες, τωρα σε νορμαλ πτησεις ξεκιναει απο χιλιάρικο απότι βλέπω
Εμείς κλείσαμε τον Φεβρουάριο για τον Νοέμβριο με 660€
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και απότι βλέπω πολυ καλά κάνατε
 

Anna Pro

Member
Μηνύματα
21
Likes
160
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Καλημέρα σας! Έχει ταξιδέψει κάποιος με την Air China?
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
Καλημέρα σας! Έχει ταξιδέψει κάποιος με την Air China?
Μια χαρά είναι. Αν φύγεις από δω πρέπει να έχουν Α330. Απολαμβάνεις τυχόν προνόμια που μπορεί να έχεις, γιατί είναι στην δικιά μας συμμαχία. Αν αγοράσεις με μίλια έχει ακριβούς φόρους, εκτός και αν άλλαξε κάτι.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Γεια σας! Βρισκω εισιτηρια με την Etihad για Οκτωβριο στα 715ε μεσω Αμπου Νταμπι, αφιξη Οσακα και αναχωρηση απο Τοκιο. Στο λιγο καιρο που παρακολουθω τα εισιτηρια μου φαινεται εξαιρετικη τιμη κα σιγουρα η χαμηλοτερη που εχω βρει. Οι εμπειροι ας με πληροφορησουν αν υπαρχει περιπτωση να πετυχω καλυτερη τιμη, ειδαλλως να τα κλεισω οσο προλαβαινω.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Γεια σας! Βρισκω εισιτηρια με την Etihad για Οκτωβριο στα 715ε μεσω Αμπου Νταμπι, αφιξη Οσακα και αναχωρηση απο Τοκιο. Στο λιγο καιρο που παρακολουθω τα εισιτηρια μου φαινεται εξαιρετικη τιμη κα σιγουρα η χαμηλοτερη που εχω βρει. Οι εμπειροι ας με πληροφορησουν αν υπαρχει περιπτωση να πετυχω καλυτερη τιμη, ειδαλλως να τα κλεισω οσο προλαβαινω.
Η εταιρία είναι καλή, θα γλυτώσεις και εσωτερική μετακίνηση αφού είναι επιστροφή από άλλη πόλη. Αν είναι και τα transfer λογικής διάρκειας θα τα έκλεινα.
Με την Scoot έχεις δει τι τιμές παίζει μέσω Σιγκαπούρης? Ή δεν σε ενδιαφέρει η low cost?
Προ covid είχα πετύχει 500€ το άτομο με την aeroflot, για την τότε εποχή ήταν καλή τιμή. Για την σημερινή εποχή όμως καλή τιμή φαίνεται και η δικιά σου. Βέβαια σε αυτό παίζει ρόλο και πόσα άτομα είστε ώστε να αυξάνεται το κέρδος σε περίπτωση που βρεις 100€ φτηνότερο εισιτήριο.
 

themischar

Member
Μηνύματα
490
Likes
4.580
Επόμενο Ταξίδι
Έλα (μου) ντε
Γεια σας! Βρισκω εισιτηρια με την Etihad για Οκτωβριο στα 715ε μεσω Αμπου Νταμπι, αφιξη Οσακα και αναχωρηση απο Τοκιο. Στο λιγο καιρο που παρακολουθω τα εισιτηρια μου φαινεται εξαιρετικη τιμη κα σιγουρα η χαμηλοτερη που εχω βρει. Οι εμπειροι ας με πληροφορησουν αν υπαρχει περιπτωση να πετυχω καλυτερη τιμη, ειδαλλως να τα κλεισω οσο προλαβαινω.
Καλησπέρα,
Για σύνολο πτήσης +20 ώρες θα βρεθεί κάτι φθηνότερο ασυζητητί, όμως για σύνολο πτήσης -20 ώρες πολύ αμφιβάλλω αν θα βρεθεί κάτι -πραγματκά- καλύτερο.
Κοινή διαπίστωση πλέον, πως έχουν ανέβει οι τιμές γύρω από τα ταξίδια (π.χ το Japan Rail Pass).
Με το καλό & καλή οργάνωση …
 

Anna Pro

Member
Μηνύματα
21
Likes
160
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Γεια σας! Βρισκω εισιτηρια με την Etihad για Οκτωβριο στα 715ε μεσω Αμπου Νταμπι, αφιξη Οσακα και αναχωρηση απο Τοκιο. Στο λιγο καιρο που παρακολουθω τα εισιτηρια μου φαινεται εξαιρετικη τιμη κα σιγουρα η χαμηλοτερη που εχω βρει. Οι εμπειροι ας με πληροφορησουν αν υπαρχει περιπτωση να πετυχω καλυτερη τιμη, ειδαλλως να τα κλεισω οσο προλαβαινω.
Καλησπέρα , και εμείς με αυτή την εταιρεία είχαμε κλείσει τον Σεπτέμβριο ακριβώς με το ίδιο δρομολόγιο!
Πολλή καλή η τιμή για Ιαπωνία και ωραίος τρόπος για να την εξερευνήσετε φτάνοντας από την μια πόλη και φεύγοντας από άλλη.
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Η εταιρία είναι καλή, θα γλυτώσεις και εσωτερική μετακίνηση αφού είναι επιστροφή από άλλη πόλη. Αν είναι και τα transfer λογικής διάρκειας θα τα έκλεινα.
Με την Scoot έχεις δει τι τιμές παίζει μέσω Σιγκαπούρης? Ή δεν σε ενδιαφέρει η low cost?
Προ covid είχα πετύχει 500€ το άτομο με την aeroflot, για την τότε εποχή ήταν καλή τιμή. Για την σημερινή εποχή όμως καλή τιμή φαίνεται και η δικιά σου. Βέβαια σε αυτό παίζει ρόλο και πόσα άτομα είστε ώστε να αυξάνεται το κέρδος σε περίπτωση που βρεις 100€ φτηνότερο εισιτήριο.
Δεν κοιταω για τη scoot γτ εχει παρα πολλες ωρες ανταποκριση και επιπλεον δεν εχει μεγαλη διαφορα απτη φθηνοτερη, γενικα πανω απο 800ευρω τα βρισκω για 6+ μηνες μετα. Πεταξα με scoot για Ταυλανδη με 450 ευρω..τιμια! κανενα θεμα δεν ειχαμε. Αντιλαμβανομαι οτι μαλλον οι τιμες μετα κοβιντ ανεβηκαν κ αμφιβαλλω αν ξαναπεσουν..
 

L33T

Member
Μηνύματα
59
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Πιστεύω ότι ο τίτλος θα τα λέει όλα.
Προς όλο το κόσμο που έχει πάει στο παρελθόν αλλά και σε όλο το κόσμο , που έχει πάει πολλά περισσότερα ταξίδια από εμένα, αν έχει τύχει να πάτε πρόσφατα σε αυτόν τον προορισμό πως το καταφέρατε;

Προσπαθώ να βρω εισητήρια εδώ και 1 χρόνο (ταυτόχρονα με την αποταμιεύση) αλλά δεν βλέπω ακόμα και μήνες μπροστά κάτι κάτω από 900€-1000€ αν προσθέσεις και 2 βαλίτσες αντίστοιχα πάει στα 1100-1150€...

Ξεκίνημα , θα είναι από Θεσσαλονίκη,όταν έρθει η ώρα (και όχι Πολωνία που είμαι τώρα,παρότι ξέρω ότι η Βαρσοβία πετάει direct από εκεί ).

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κόλπο που χάνω;
Έχω δει skyscanner, kiwi , kayak ,κόλπα με εναλλαγή σε άλλη χώρα να την πέσω για 1 μέρα, ή να το βάλω ενδιάμεσα δηλαδή παράδειγμα τυχαίο ...

Θεσσαλονίκη - Σιγκαπούρη , 1 έως 30 του μήνα (έναν τυχαίο)
Σιγκαπούρη - Ιαπωνία , 2η μέρα (μετά την την πτήση της Θεσσαλονίκης και επιστροφή στο ίδιο σημείο στης 29 ) ώστε 30 να πετάξω πίσω...

Ακόμα και αυτό πάλι , το 1000€ το πιάνω που καταλήγει να είναι η Turkish αν όμως βάλω οτιδήποτε άλλο , μετά τρώω πολύ stand by 18-20-25 ώρες κτλ.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Πιστεύω ότι ο τίτλος θα τα λέει όλα.
Προς όλο το κόσμο που έχει πάει στο παρελθόν αλλά και σε όλο το κόσμο , που έχει πάει πολλά περισσότερα ταξίδια από εμένα, αν έχει τύχει να πάτε πρόσφατα σε αυτόν τον προορισμό πως το καταφέρατε;

Προσπαθώ να βρω εισητήρια εδώ και 1 χρόνο (ταυτόχρονα με την αποταμιεύση) αλλά δεν βλέπω ακόμα και μήνες μπροστά κάτι κάτω από 900€-1000€ αν προσθέσεις και 2 βαλίτσες αντίστοιχα πάει στα 1100-1150€...

Ξεκίνημα , θα είναι από Θεσσαλονίκη,όταν έρθει η ώρα (και όχι Πολωνία που είμαι τώρα,παρότι ξέρω ότι η Βαρσοβία πετάει direct από εκεί ).

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κόλπο που χάνω;
Έχω δει skyscanner, kiwi , kayak ,κόλπα με εναλλαγή σε άλλη χώρα να την πέσω για 1 μέρα, ή να το βάλω ενδιάμεσα δηλαδή παράδειγμα τυχαίο ...

Θεσσαλονίκη - Σιγκαπούρη , 1 έως 30 του μήνα (έναν τυχαίο)
Σιγκαπούρη - Ιαπωνία , 2η μέρα (μετά την την πτήση της Θεσσαλονίκης και επιστροφή στο ίδιο σημείο στης 29 ) ώστε 30 να πετάξω πίσω...

Ακόμα και αυτό πάλι , το 1000€ το πιάνω που καταλήγει να είναι η Turkish αν όμως βάλω οτιδήποτε άλλο , μετά τρώω πολύ stand by 18-20-25 ώρες κτλ.
Λοιπόν, τελείως τυχαία λίγο μετά που διάβασα την ερώτηση σου, βλέπω στο fly4free για ταξίδια Μάρτιο με Ιούνιο, από Μιλάνο για διάφορες πόλεις της Ιαπωνίας, από 428 ευρώ. Με air china
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.695
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom