Ιαπωνία Εισιτήρια για Ιαπωνία

L33T

Member
Μηνύματα
59
Likes
98
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Λοιπόν, τελείως τυχαία λίγο μετά που διάβασα την ερώτηση σου, βλέπω στο fly4free για ταξίδια Μάρτιο με Ιούνιο, από Μιλάνο για διάφορες πόλεις της Ιαπωνίας, από 428 ευρώ. Με air china
Θένκς φορ δάτ!

Θα το κοιτάξω να δώ τι μπορώ να κάνω , ή έστω να το έχω κατά νου (δεν ήξερα το fly4free) , τώρα άμεσα δεν το προλαβαίνω καθότι σίγουρα το οικονομικό δεν έχει μαζευτεί φούλ ( καθότι πάω να μείνω για 1 μήνα, αν εγκριθεί και η άδεια μου) .

Αλλά ,ναι... θα το κοιτάξω γιατί η διαφορά είναι στο μισό!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Θένκς φορ δάτ!

Θα το κοιτάξω να δώ τι μπορώ να κάνω , ή έστω να το έχω κατά νου (δεν ήξερα το fly4free) , τώρα άμεσα δεν το προλαβαίνω καθότι σίγουρα το οικονομικό δεν έχει μαζευτεί φούλ ( καθότι πάω να μείνω για 1 μήνα, αν εγκριθεί και η άδεια μου) .

Αλλά ,ναι... θα το κοιτάξω γιατί η διαφορά είναι στο μισό!
Δε ξέρω πόσο ευελικτ@ είσαι με το πότε θα πας αλλά το συγκεκριμένο site νομίζω έχει και push up notifications να σου έρχονται δλδ ειδοποιήσεις στο κιν όταν "σκάει" καποια προσφορά για Ιαπωνία ...Αλλιώς και στο search μπορείς να τσεκαρεις συνεχεια...Βγαίνουν συχνά πάντως,σήμερα για παράδειγμα βλέπω Τορινο-Οσακα με Air France. Πρόσφατα είχαν βγει για Ιαπωνία,μεταξυ άλλων,λίγο μετα το Πάσχα από Βιέννη πολύ δυνατές προσφορές ..
 

L33T

Member
Μηνύματα
59
Likes
98
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Δε ξέρω πόσο ευελικτ@ είσαι με το πότε θα πας αλλά το συγκεκριμένο site νομίζω έχει και push up notifications να σου έρχονται δλδ ειδοποιήσεις στο κιν όταν "σκάει" καποια προσφορά για Ιαπωνία ...Αλλιώς και στο search μπορείς να τσεκαρεις συνεχεια...Βγαίνουν συχνά πάντως,σήμερα για παράδειγμα βλέπω Τορινο-Οσακα με Air France. Πρόσφατα είχαν βγει για Ιαπωνία,μεταξυ άλλων,λίγο μετα το Πάσχα από Βιέννη πολύ δυνατές προσφορές ..
ευέλικτος είμαι φούλ δεν υπάρχει θέμα σε αυτό καθόλου. Μπορώ να το οργανώσω όποτε θέλω εγώ, αρκεί να έχει μαζευτεί το οικονομικό και μιλάμε για 1 μήνα να μείνω εκεί .
Σε ευχαριστώ για αυτό που μου είπες δεν το ήξερα ότι μπορώ να έχω και notifications...guess who pressed it now :D
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Λοιπόν, τελείως τυχαία λίγο μετά που διάβασα την ερώτηση σου, βλέπω στο fly4free για ταξίδια Μάρτιο με Ιούνιο, από Μιλάνο για διάφορες πόλεις της Ιαπωνίας, από 428 ευρώ. Με air china
Το θέμα είναι αν το ταξίδι ξεκίνα από Ελλάδα και όχι από Μιλάνο,πόσο πραγματικά θα κόστιζε το εισιτήριο αν προσθέσεις τις έξτρα πτήσεις Αθήνα Μιλάνο και πιθανή διαμονή εκεί. Επίσης δεν υπάρχει καμία κάλυψη σε περίπτωση καθυστέρησης μίας πτήση μιας και το εισιτήριο δεν θα είναι ενιαίο.
Αν στο σύνολο η διαφορά τιμής είναι μικρή, θα πρέπει να συνυπολογιστει η επιπλέον κούραση και το ρίσκο του μη ενιαίου εισιτηρίου.
 

L33T

Member
Μηνύματα
59
Likes
98
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Το θέμα είναι αν το ταξίδι ξεκίνα από Ελλάδα και όχι από Μιλάνο,πόσο πραγματικά θα κόστιζε το εισιτήριο αν προσθέσεις τις έξτρα πτήσεις Αθήνα Μιλάνο και πιθανή διαμονή εκεί. Επίσης δεν υπάρχει καμία κάλυψη σε περίπτωση καθυστέρησης μίας πτήση μιας και το εισιτήριο δεν θα είναι ενιαίο.
Αν στο σύνολο η διαφορά τιμής είναι μικρή, θα πρέπει να συνυπολογιστει η επιπλέον κούραση και το ρίσκο του μη ενιαίου εισιτηρίου.
Ναι, και αυτα τα λαμβάνω ΦΟΥΛ υπόψη. Είχα μιλήσει και με etihad τις προάλλες και μου είχαν πει στο τσάτ ότι αν περιμένω τελευταίο λεπτό , πριν την πτήση, και έχω κλείσει οικονομική θέση ,μπορώ να "ποντάρω" κάποια λεφτά, και να γίνω Upgrade σε business οπότε ένα ταξίδι 800-900€ να βγεί 1200-1300€ και να ταξιδέψω και "άνετα" χωρίς να πάρουμε την μέση μας στα χέρια μας...αχαχαχα
 

L33T

Member
Μηνύματα
59
Likes
98
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
ποσο υπολογιζεις περιπου το κοστος για αυτο το διαστημα;
5000-6000 ευρώ, που και πάλι είναι ανάλογο με το τι ζωή θες να κάνεις εκεί, εστιατόρια κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom