Κούβα Εισιτήρια για Κούβα

D

Delmem38110

Guest
Όσον αφορά τα ξενοδοχεία ,θα έρθουμε με πρακτορείο στην Αβάνα ειναι το Nacional και στο βαραδερο το Melia Varadero All Inclusive. Ποια η γνώμη σας ?
Ταξιδεύω με Αir France από Παρίσι Αβάνα πρώτη φορά κάνω υπερατλαντικό ταξίδι είναι καλή εταιρία ?
νασιονάλ.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μια χαρά εταιρεία είναι, εξαρτάται κ τι περιμένεις.
Το φαγητό τρωγόταν, ταινίες καλές είχε, ελεύθερα ποτά σε όλη την πτήση, wifi δωρεάν έστω κ σερνάμενο....στην ώρα της ήταν...ε τι άλλο να ζητήσει κανείς;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια χαρά είναι. Πάρε κανένα βιβλίο, δες καμία ταινία, έχει και 2 άλμπουμ των guns n roses, offspring κλπ, περνάει η ώρα. Το φαητο νορμάλ, μπορείς να σηκώνεσαι να πηγαίνεις να πίνεις κανένα ποτάκι ή να παίρνεις σαντουιτσακι (το λέω γιατί πολλοί δεν το ξέρουν, το μαθαίνουν μετά την πτηση).
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μια χαρά είναι. Πάρε κανένα βιβλίο, δες καμία ταινία, έχει και 2 άλμπουμ των guns n roses, offspring κλπ, περνάει η ώρα. Το φαητο νορμάλ, μπορείς να σηκώνεσαι να πηγαίνεις να πίνεις κανένα ποτάκι ή να παίρνεις σαντουιτσακι (το λέω γιατί πολλοί δεν το ξέρουν, το μαθαίνουν μετά την πτηση).
Εμένα δεν με άφηναν, λόγω covid λέει απαγορευόταν τα σούρτα φέρτα, μόνο για τουαλέτα μπορούσες να σηκωθείς.
Να πάθουμε δηλαδή θρόμβωση τόσες ώρες καθηλωμένοι!
Τα παράλογα των μέτρων....δεν κοιτούσαν που είμασταν παστωμένοι ο ένας πάνω στον άλλον.
Εγω πάντως κυκλοφορούσα όση ώρα ήμουν ξύπνια κι ας γκρίνιαζαν.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα δεν με άφηναν, λόγω covid λέει απαγορευόταν τα σούρτα φέρτα, μόνο για τουαλέτα μπορούσες να σηκωθείς.
Να πάθουμε δηλαδή θρόμβωση τόσες ώρες καθηλωμένοι!
Τα παράλογα των μέτρων....δεν κοιτούσαν που είμασταν παστωμένοι ο ένας πάνω στον άλλον.
Εγω πάντως κυκλοφορούσα όση ώρα ήμουν ξύπνια κι ας γκρίνιαζαν.
9 υπερατλαντικα με την AF τους τελευταίους 9 μήνες έχω κάνει, πρώτη φορά ακούω τέτοια μπούρδα. Και στον πηγαιμό και στο γυρισμό είχατε τέτοιους περιορισμούς;
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
9 υπερατλαντικα με την AF τους τελευταίους 9 μήνες έχω κάνει, πρώτη φορά ακούω τέτοια μπούρδα. Και στον πηγαιμό και στο γυρισμό είχατε τέτοιους περιορισμούς;
Ε τι να σου πω....το πήγαινε θυμάμαι περισσότερο στο γύρνα είχα ξεραθεί μάλλον
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Πιο παλιά που πηγαινα τακτικά Κουβα μετά απο φόλες με IBERIA και μετριοτητα απο AirCanada
διαλεγα παντα AIRFRANCE.
Καλές ανταποκρίσες στο Παρίσι , τέλειες μπαγκέτες ( με τονοσαλατα κορυφαία! )στο αεροδρόμιο και ευκολη προσβαση εξω για καπνισμα.Στις πτήσεις συμπαθητικο φαγητό , ωραίο κρασί ολα μια χαρά.
και σνακς ελευθερα γλυκά και αλμυρά τα οποία και τους αλλαζα τα φωτα καθότι καπνιστρια.
Κάποια στιγμη πριν 3-4 χρόνια ειχε ρίξει τις τιμες , εβγαζα εισιτηρια για φιλους με 500 ευρώ.
Τι άλλο να ζητησει κάποιος ;

Τωρα τι γίνεται δεν ξερω, ελπιζω τα ίδια .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
να περιμένουμε και φέτος κάτι αντίστοιχο ?
Πολύ χλωμό. Η συχνότητα των πτήσεων έχει μειωθεί τόσο που οι τιμές είναι στο Θεό. Αρκεί να σου πω πως μεγάλα ελληνικά πρακτορεία που η AirFrance τους έχει κάνει άγαλμα στα γραφεία της στην Αθήνα δε βρήκαν εισιτήρια για Ιούλιο. Τώρα, αν είναι να πας ξέρω γω το Σεπτέμβριο (ο πιο νεκρός μήνας της χρονιάς), ίιιισως βγει κάτι καλό, αλλά σε καμία περίπτωση στα 420, δεν το βλέπω με τέτοιες τιμές καυσίμων, μέσα θα μπει η εταιρεία που θα το πουλήσει. Δεν είμαι και κανένας γκουρού των εισιτηρίων, αλλά ό,τι έβλεπα κάτω από τα 700 θα το έπαιρνα και θα έλεγα κι ευχαριστώ.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Πολύ χλωμό. Η συχνότητα των πτήσεων έχει μειωθεί τόσο που οι τιμές είναι στο Θεό. Αρκεί να σου πω πως μεγάλα ελληνικά πρακτορεία που η AirFrance τους έχει κάνει άγαλμα στα γραφεία της στην Αθήνα δε βρήκαν εισιτήρια για Ιούλιο. Τώρα, αν είναι να πας ξέρω γω το Σεπτέμβριο (ο πιο νεκρός μήνας της χρονιάς), ίιιισως βγει κάτι καλό, αλλά σε καμία περίπτωση στα 420, δεν το βλέπω με τέτοιες τιμές καυσίμων, μέσα θα μπει η εταιρεία που θα το πουλήσει. Δεν είμαι και κανένας γκουρού των εισιτηρίων, αλλά ό,τι έβλεπα κάτω από τα 700 θα το έπαιρνα και θα έλεγα κι ευχαριστώ.
σε ευχαριστώ πολύ....με κάλυψες !!
απο θέμα κλίματος/καιρού/δυνατότητα για μπάνιο στη θάλασσα οι μήνες Ιανουάριος-Φεβρουάριος πώς ειναι στη Κούβα ?
με airfrance που κοιτάω για εκέινη τη περίοδο γύρω στα 875 € τα βρίσκω . (σαφώς και υπάρχει καλύτερος συνδυασμός πτήσεων/ημερών , αλλα λόγω δουλειάς και αδειών περιορίζομαι στο σάββατο με σάββατο, ώστε Κυριακή βράδυ να είμαι πίσω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom