Αλβανία Βοσνία-Ερζεγοβίνη Κροατία Μαυροβούνιο Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Εκδρομή στα Δυτικά Βαλκάνια-ερωτήσεις

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Επιστροφή μέσω Βόρειας Αλβανίας και Κοσόβου,ΠΓΔΜ με εκπληκτικούς δρόμους και κανένα πρόβλημα στα σύνορα.
Κόσοβο πέρασες με ταυτότητα ή διαβατήριο;
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κόσοβο πέρασες με ταυτότητα ή διαβατήριο;
Με διαβατήριο σε όλα για να είμαι άνετος. Το 5ευρω που φημολογείται ως μπιλιέτα οτι ζητάν εμένα προσωπικά δε το ζήτησαν.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Το Σαράγεβο πόσες μέρες θέλει;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.417
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το Σαράγεβο πόσες μέρες θέλει;
Δεν έχω πάει αλλά σκοπεύω να του αφιερώσω 3 και μια στο Μόσταρ. Αν νοικιάσουμε αυτοκίνητο θα κάνω και ένα πέρασμα από το γεφύρι του Δρινου. Αργεί ακόμα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το Σαράγεβο πόσες μέρες θέλει;
Εγω είχα μείνει 5, αλλά τη μια είχα βγει εκτός της πόλης. Θεωρώ 3 είναι το ιδανικό. Εγώ παραέκατσα, αλλά λάτρεψα την πόλη (όπως και όλα τα μέρη της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης που επισκέφτηκα).
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Το Σαράγεβο πόσες μέρες θέλει;
Οι 2 που πήγα φέτος, δε μου έφτασαν, οχι για να δω τα αξιοθέατα, δεν εχει και τόσα πολλά αλλωστε ,αλλά για να χορτάσω την ατμόσφαιρα της πολης ,το φαγητό της τη μοναδικότητα της. Γενικά 2 γεματες ομως νομίζω αρκούν, 3 μαζι με κάποια ημερήσια. Διάβασε για την ιστορία της πολης πριν πατε και κάντε το Sarajevo Free Walking Tour | Every day at 10:30 AM & 3 PM
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Οι 2 που πήγα φέτος, δε μου έφτασαν, οχι για να δω τα αξιοθέατα, δεν εχει και τόσα πολλά αλλωστε ,αλλά για να χορτάσω την ατμόσφαιρα της πολης ,το φαγητό της τη μοναδικότητα της. Γενικά 2 γεματες ομως νομίζω αρκούν, 3 μαζι με κάποια ημερήσια. Διάβασε για την ιστορία της πολης πριν πατε και κάντε το Sarajevo Free Walking Tour | Every day at 10:30 AM & 3 PM
Το Free Walking Tour στο Σαράγεβο είναι σίγουρα must, από τα καλύτερα που έχω κάνει!
Για μένα επίσης must είναι και η Frontpage - Galerija 11/07/95
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι 2 που πήγα φέτος, δε μου έφτασαν, οχι για να δω τα αξιοθέατα, δεν εχει και τόσα πολλά αλλωστε ,αλλά για να χορτάσω την ατμόσφαιρα της πολης ,το φαγητό της τη μοναδικότητα της. Γενικά 2 γεματες ομως νομίζω αρκούν, 3 μαζι με κάποια ημερήσια. Διάβασε για την ιστορία της πολης πριν πατε και κάντε το Sarajevo Free Walking Tour | Every day at 10:30 AM & 3 PM
Απορώ τι κάνατε. Τη Δευτέρα ήμουν εκεί όλη μέρα, περπάτησα ΟΛΗ την πόλη, και από κάποια στιγμή και μετά ήμουνα από καφέ σε καφέ κι από Cevapi σε Cevapi... (Δεύτερη επίσκεψη, βέβαια, αλλά και στην πρώτη τα ίδια πάνω κάτω έκανα, συν κάτι μουσεία εκτός κέντρου). Α, και το free walking τουρ είχε άλλα ωράρια λόγω Ραμαζανιού).

Υ.Γ. Η μισή πόλη είναι Κωνσταντινούπολη από τα Lidl, η άλλη μισή είναι Βιέννη από τα Lidl, και σε κάποια σημεία είναι λίγο ανάμεικτα. Έχει κάποιο ενδιαφέρον η Μίξη, αλλά ως εκεί.
 
Last edited:

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Απορώ τι κάνατε. Τη Δευτέρα ήμουν εκεί όλη μέρα, περπάτησα ΟΛΗ την πόλη, και από κάποια στιγμή και μετά ήμουνα από καφέ σε καφέ κι από Cevapi σε Cevapi... (Δεύτερη επίσκεψη, βέβαια, αλλά και στην πρώτη τα ίδια πάνω κάτω έκανα, συν κάτι μουσεία εκτός κέντρου). Α, και το free walking τουρ είχε άλλα ωράρια λόγω Ραμαζανιού).

Υ.Γ. Η μισή πόλη είναι Κωνσταντινούπολη από τα Lidl, η άλλη μισή είναι Βιέννη από τα Lidl, και σε κάποια σημεία είναι λίγο ανάμεικτα. Έχει κάποιο ενδιαφέρον η Μίξη, αλλά ως εκεί.
Το Σεράγεβο ειναι πλέον από τις αγαπημένες μου πολεις και θα το επισκεπτόμουν ξανα ανετα.
Τα γούστα ειναι διαφορετικά οπως και οι άνθρωποι. Σε άλλες πολεις κι εγω δεν βρήκα τον λογο να αφιερώσει κάποιος δεύτερη ημερα και θεωρούνται τοπ απο κάποιους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom