Τσεχική Δημοκρατία Εκδρομες απο Πραγα

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.740
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πολύ καλή ιδέα η Βοημική Ελβετία!
Δεν ξέρω αν το έχει γράψει κανείς, αλλά καρααξίζει και αυτό:
https://www.adventurous-travels.com/posts/adrspach-teplice-rock-town-in-czech-republic
Τι εντυπωσιακό τοπίο!!! Πρώτη φορά το βλέπω! Μοιάζει λίγο και με τα δικά μας Μετέωρα.
Όποιος πάει κανένα οδικό στην νότια Πολωνία, αξίζει μάλλον να το εντάξει στο πρόγραμμά του.
Μήπως ξέρεις εάν είναι εύκολη η πρόσβαση στον δρυμό ή έχει τίποτα περίεργους και επικίνδυνους δρόμους;
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Είναι απίστευτο από κοντά! Και εμείς τυχαία το ανακαλύψαμε αλλά ήταν η καλύτερη εκδρομή που κάναμε στην Τσεχία. Περνάς μέσα από φοβερά μονοπάτια δίπλα σε αυτούς τους γίγαντες. Σε μερικούς έχουν δώσει και ονόματα σύμφωνα με το σχέδιό τους.
Η πρόσβαση είναι πανεύκολη και οι δρόμοι είναι μια χαρά. Το μόνο "σπαστικό" είναι ότι περνάς μέσα από αρκετά χωριουδάκια (που πρέπει να κόψεις στα 40-50χλμ/ώρα). Μας πήρε περίπου 2.5 ώρες από Πράγα. Αλλά άξιζε ο δρόμος!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
854
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Αν δεν εχετε πάει karlovy vary
Καλή η Πράγα, το Καρλοβυ βαρυ αυτη η μικρογραφία της Καππαδοκίας που στείλανε κάποιοι (αυτοι οι Τσεχοι...τελικα ολο μικρογραφίες αλλων φτιάχνουν...πχ αιφελ κλπ) .... αλλα για εμένα ....αν κάποιος ψάχνει μονοήμερη περιοδο Χριστούγεννων απο Πραγα και καπου κοντά ΠΡΕΠΕΙ να επισκεφτει τη Δρεσδη. Ομοια Χριστουγεννιάτικη αγορα αυτη των Σαξονων, δεν εχω συναντήσει πουθενά και πραγματικα πανεμορφο κέντρο για περπατημα. Με Reggiojet students απο τερματικό λεωφορείων Πράγας με 22€ το ατομο, 1:45' διαδρομή περιπου 140 χλμ. Επισκεφτείτε την και θα με θυμηθείτε! (Ειδικά για Χριστούγεννα). Εχθες είμασταν
 

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Καλή η Πράγα, το Καρλοβυ βαρυ αυτη η μικρογραφία της Καππαδοκίας που στείλανε κάποιοι (αυτοι οι Τσεχοι...τελικα ολο μικρογραφίες αλλων φτιάχνουν...πχ αιφελ κλπ) .... αλλα για εμένα ....αν κάποιος ψάχνει μονοήμερη περιοδο Χριστούγεννων απο Πραγα και καπου κοντά ΠΡΕΠΕΙ να επισκεφτει τη Δρεσδη. Ομοια Χριστουγεννιάτικη αγορα αυτη των Σαξονων, δεν εχω συναντήσει πουθενά και πραγματικα πανεμορφο κέντρο για περπατημα. Με Reggiojet students απο τερματικό λεωφορείων Πράγας με 22€ το ατομο, 1:45' διαδρομή περιπου 140 χλμ. Επισκεφτείτε την και θα με θυμηθείτε! (Ειδικά για Χριστούγεννα). Εχθες είμασταν
Συμφωνώ αν και πήγα καλοκαίρι κ πάλι ήταν πολύ ωραία
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Είναι απίστευτο από κοντά! Και εμείς τυχαία το ανακαλύψαμε αλλά ήταν η καλύτερη εκδρομή που κάναμε στην Τσεχία. Περνάς μέσα από φοβερά μονοπάτια δίπλα σε αυτούς τους γίγαντες. Σε μερικούς έχουν δώσει και ονόματα σύμφωνα με το σχέδιό τους.
Η πρόσβαση είναι πανεύκολη και οι δρόμοι είναι μια χαρά. Το μόνο "σπαστικό" είναι ότι περνάς μέσα από αρκετά χωριουδάκια (που πρέπει να κόψεις στα 40-50χλμ/ώρα). Μας πήρε περίπου 2.5 ώρες από Πράγα. Αλλά άξιζε ο δρόμος!

@PhysioDuck πως πήγατε εκεί; με λεωφορείο ή είχατε δικο σας μεταφορικό μέσο??
 

ntintikα

Member
Μηνύματα
34
Likes
32
Καλησπέρα ξέρετε κάποιο πρακτορείο να μπορούμε να κλείσουμε μονοήμερη εκδρομή στη νομική Ελβετία;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Δεν χρειάζεσαι πρακτωρίο, μιας και μπορείς να το κάνεις μόνος σου το ταξίδι προς τα εκεί
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι είναι η νομική Ελβετία; Νέο κράτος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom