Εκπομπή Travelstories - επεισόδιο 4 - ο εξωγήινος

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Τρελή τηλεθέαση το 4ο επεισόδιο, έχει ήδη πάνω από 110 ώρες συνολικού χρόνου προβολής :xalara:

O @Yorgos το πήρε πάνω του τώρα και μου ζητάει παραγωγές χόλυγουντ.

Τουλάχιστον όμως θα κάνουμε ένα ακόμα επεισόδιο μαζί. Προετοιμαστείτε. 👾
Ωχ.. πρόσεχε τον μην πάρουν τα μυαλά του αέρα και μας τον πάρει κανένα National Geografic και μετά οι προτάσεις του θα είναι διαμονή όχι κάτω απο Ritz, φαγητό μόνο στου Maxim και εννοείται αν είναι χαλασμένο το learjet άντε ας είναι μια business class πτήση..
 

Krekouzas

Member
Μηνύματα
218
Likes
4.800
Επόμενο Ταξίδι
Darjeeling.
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΡαπαΝουι,BurningMan Fest.
Τρελή τηλεθέαση το 4ο επεισόδιο, έχει ήδη πάνω από 110 ώρες συνολικού χρόνου προβολής :xalara:

O @Yorgos το πήρε πάνω του τώρα και μου ζητάει παραγωγές χόλυγουντ.

Τουλάχιστον όμως θα κάνουμε ένα ακόμα επεισόδιο μαζί. Προετοιμαστείτε. 👾

Εεεε ας κουρευτεί και λίγο πριν... :bleh::haha::haha::haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αναμενόμενη η τηλεθέαση με τον Yorgos, αφού σκεφτόμουν να του κάνω κι εγώ συνέντευξη ( θα μιλούσε χωρίς μπλούζα και με στυλ Ρουβά) και να την προβάλλω όταν γίνουν 1000 οι συνδρομητές στο κανάλι μου, αλλά φοβάμαι τι ποσό θα μου ζητήσει!
Εγώ μια αιώρα έχω όλη κι όλη (δεν υπάρχει σμάιλι με αιώρα! Το καταγγέλω!)

Συμφωνώ, κι εγώ ψηφίζω 10900km και dimkyr! Θα ήθελα και τον γκιούλιβερ μόνο του να μας πει τι έχει τραβήξει ο ταλαίπωρος :p
Και φυσικά κι άλλο επεισόδιο με traveller - είναι η συμπάθεια του γιου μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αναμενόμενη η τηλεθέαση με τον Yorgos, αφού σκεφτόμουν να του κάνω κι εγώ συνέντευξη ( θα μιλούσε χωρίς μπλούζα και με στυλ Ρουβά) και να την προβάλλω όταν γίνουν 1000 οι συνδρομητές στο κανάλι μου, αλλά φοβάμαι τι ποσό θα μου ζητήσει!
Εγώ μια αιώρα έχω όλη κι όλη (δεν υπάρχει σμάιλι με αιώρα! Το καταγγέλω!)

Συμφωνώ, κι εγώ ψηφίζω 10900km και dimkyr! Θα ήθελα και τον γκιούλιβερ μόνο του να μας πει τι έχει τραβήξει ο ταλαίπωρος :p
Και φυσικά κι άλλο επεισόδιο με traveller - είναι η συμπάθεια του γιου μου.
Εγώ έχω ζητήσει εκπομπή παρέα με τον 10.900km με θέμα τα χειρότερα που μας συνέβησαν.

Επιπλέον @taver vs @Samion για αεροπορικές εταιρείες

Και εντάξει το @paefstra vs @North66 νομίζω είναι πανελλαδική απαίτηση.

Τώρα που το σκέφτομαι κι ένα @Traveller vs @tripakias με θέμα που να φάω στο Παρίσι θα είχε και εκπαιδευτικό ενδιαφέρον.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγώ έχω ζητήσει εκπομπή παρέα με τον 10.900km με θέμα τα χειρότερα που μας συνέβησαν.
Αν καταφέρεις να βγάλεις τον Δημήτρη στο γυαλί εγώ αναλαμβάνω να βρω σπόνσορα :bleh:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Και εντάξει το @paefstra vs @North66 νομίζω είναι πανελλαδική απαίτηση.
Όχι βρε Γιώργο. Γιατί νομίζω θα φύγουν οι συνδρομητές που έχουμε μέχρι στιγμής! Είδαμε και πάθαμε να ηρεμήσει επιτέλους το τοπικ για τον κορονοιο! Μη το μεταφέρουμε και στις οθόνες!

Προτιμώ τις άλλες προτάσεις σου!
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
519
Likes
2.566
Iσλανδία, η υπερεκτιμένη. Από αυτά που γίνονται μόδα στην Ελλάδα χωρίς ιδιαίτερο λόγο και χωρίς κανείς να μπορεί να εξηγήσει επαρκώς το γιατί. Γιατί πάνε όλοι.
Κούβα, το ιδεολογικό απωθημένο των Ελλήνων που ακόμα πενθούν για την πτώση της ΕΣΣΔ. Την παρουσιάζουν ως τον επί γης παράδεισο -με τόνους ψέματα και μύθους- αλλά στον οποίο ποτέ δεν θα πήγαιναν να ζήσουν τη δική τους ζωή.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Είμαι και εγώ υπέρ του να γίνει και άλλη εκπομπή-ες με Γιώργο. Συνδυάζει εμπειρίες,γνώσεις,πολύ καλή διατύπωση σκέψης και χωρίς αλαζονεία. Τον περίμενα μεγαλύτερο να πω την αλήθεια. Πότε πρόλαβε και τα έζησε όλα αυτά που μας έχει περιγράψει; Από τα 18 ξεκίνησε;
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Είμαι και εγώ υπέρ του να γίνει και άλλη εκπομπή-ες με Γιώργο. Συνδυάζει εμπειρίες,γνώσεις,πολύ καλή διατύπωση σκέψης και χωρίς αλαζονεία. Τον περίμενα μεγαλύτερο να πω την αλήθεια. Πότε πρόλαβε και τα έζησε όλα αυτά που μας έχει περιγράψει; Από τα 18 ξεκίνησε;
Ο Γκαγκαριν ειναι ο πρωτος που ειδε την γη απο μακρια, ο Γιωργος ο πρωτος που την ειδε απο κοντα. Τωρα απο ποτε ξεκινησε δεν ξερω. :)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Iσλανδία, η υπερεκτιμένη. Από αυτά που γίνονται μόδα στην Ελλάδα χωρίς ιδιαίτερο λόγο και χωρίς κανείς να μπορεί να εξηγήσει επαρκώς το γιατί. Γιατί πάνε όλοι.
Αυτό είναι μια άποψη. Η άλλη είναι ότι έχει απίθανη φύση, ένα διαφορετικό τρόπο ζωής και φιλοσοφίας, είναι τρομερά συμπαγής με φοβερές εναλλαγές, ασφαλής, έχει μερικά από τα καλύτερα τρεκ στον κόσμο, δραστηριότητες από πτήση πάνω από ενεργά ηφαίστεια και snowmobile μέχρι παρατήρηση φαλαινών και ομορφιά που ξεπερνάει το εξωφρενικό. Μόδα στην Ελλάδα δεν είναι ιδιαίτερα, οι αριθμοί επισκεψιμότητας από την Ελλάδα είναι πάρα πολύ χαμηλά, δεν πρέπει να είναι ούτε στο τοπ-30 των επισκεπτόμενων χωρών, οι δε Έλληνες δεν είναι καν μέσα στις πρώτες 32 εθνικότητες που επισκέπτονται το νησί (υποψιάζομαι ότι δεν είναι ούτε στις 40) :
https://www.ferdamalastofa.is/en/recearch-and-statistics/numbers-of-foreign-visitorsΠροσωπικά για αυτούς τους λόγους τη βάζω τόσο ψηλά, έχοντας επισκεφθεί 120 χώρες. Σαν τοπία την έβαλα πάνω από την Ανταρκτική π.χ.
Κούβα, το ιδεολογικό απωθημένο των Ελλήνων που ακόμα πενθούν για την πτώση της ΕΣΣΔ. Την παρουσιάζουν ως τον επί γης παράδεισο -με τόνους ψέματα και μύθους- αλλά στον οποίο ποτέ δεν θα πήγαιναν να ζήσουν τη δική τους ζωή.
Η Κούβα είναι ένα φοβερό μάθημα ιστορίας, μια χώρα με εξωφρενικά μοναδικό τρόπο ζωής (όχι πάντα για το καλύτερο), τις πιο όμορφες πόλεις στην αμερικάνικη ήπειρο, την πιο ιδιαίτερη σχέση λαού με το χορό και τη μουσική, η πιο ασφαλής χώρα στη Λατινική Αμερική, έχει κλίμα που αναζητούν νεόνυμφοι κλπ ακόμη και μέσα στο καταχείμωνο και μια μοναδική περίπτωση κοινωνίας από θρησκευτικής και πολιτικής άποψης. Εγώ που υποδέχομαι Έλληνες εδώ και πάνω από μια δεκαετία, ως νοσταλγούς της ΕΣΣΔ βλέπω να είναι λιγότερο από το 10% των επισκεπτών από την Ελλάδα, έως πολύ λιγότερο. Περισσότερο για τη σάλσα, τον ήλιο, την ομορφιά της και τη διαφορετικότητά της έρχονται.

[/QUOTE]
Αν καταφέρεις να βγάλεις τον Δημήτρη στο γυαλί εγώ αναλαμβάνω να βρω σπόνσορα :bleh:
Mε τίποτα δε βγαίνει, όντως. Προσπαθώ να τον πείσω για ραδιοφωνικό. Ή με κουκούλα, full face του ΠΑΟΚ, δεν ξέρω, βοηθήστε κι εσείς. @Defkalion Δε γίνεται να τον έχουμε με θολό το πρόσωπο όπως γίνεται με τους μάρτυρες στην τηλεόραση;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πότε πρόλαβε και τα έζησε όλα αυτά που μας έχει περιγράψει; Από τα 18 ξεκίνησε;
Λίγο πιο πριν, αλλά έχω και τη χρονική δυνατότητα να ταξιδεύω μερικούς μήνες το χρόνο, που οι περισσότεροι δεν έχουν. Ευχαριστώ για τα καλά λόγια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom