Ελβετία Ελβετία 6 ημέρες 24/2 - 1/3 2009

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ευχαριστώ πολύ παιδιά... να πάτε και εσείς γιατί το μέρος είναι φανταστικό... εγώ είμαι σε φάση να ξανά παω... αλλα θα ήθελα να δω και τα λιβάδια... όταν πήγα είχε πολλά χιονια... οποτε κατά το πάσχα λέω πάλι... άνοιξη να είναι

βούρ λοιπον για ελβετία
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Οπως είπαν και όλοι οι άλλοι τα βιντεάκια τρομερά.Η μουσική επένδυση τρομερή.Η Ελβετία τρομερή.κ.λ.π
Εγώ πως θα ηρεμήσω μπορείτε να μου πείτε?
Είδα όλα τα βιντεάκια σου φίλε μου και παραλίγο να με χωρίσει η γυναίκα μου.Το μυαλό μου δεν είναι πλέον μαζί μου.
Είχα κλείσει ένα χρόνο από τότε που γύρισα από εκεί και τόσο καιρό έκανα αποτοξίνωση και έτσι στο ξαφνικά έπεσα πάνω στην τρομερή δουλειά σου.Και φτού και πάλι από την αρχή.....
Δεν με λυπάσαι!!!!!!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Οπως είπαν και όλοι οι άλλοι τα βιντεάκια τρομερά.Η μουσική επένδυση τρομερή.Η Ελβετία τρομερή.κ.λ.π
Εγώ πως θα ηρεμήσω μπορείτε να μου πείτε?
Είδα όλα τα βιντεάκια σου φίλε μου και παραλίγο να με χωρίσει η γυναίκα μου.Το μυαλό μου δεν είναι πλέον μαζί μου.
Είχα κλείσει ένα χρόνο από τότε που γύρισα από εκεί και τόσο καιρό έκανα αποτοξίνωση και έτσι στο ξαφνικά έπεσα πάνω στην τρομερή δουλειά σου.Και φτού και πάλι από την αρχή.....
Δεν με λυπάσαι!!!!!!
σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,
στο video έκανα ότι καλύτερο μπορούσα.
πολλές φορες κάθομαι και τα ξανά βλέπω μονος μου...

όσο για την ελβετία μας έχει μείνει αξέχαστη... τέλεια...
ξανά πήγαινα και του χρόνου άνετα. αλλα σε περίοδο με λιγότερα χιονια ώστε να χαζέψω από τα καταπράσινα λιβάδια...
σε πια μέρει πηγες εσύ?

σου εύχομαι να μπορέσεις να ξανά πας και να δεις ότι δεν είδες...:clap:
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,
στο video έκανα ότι καλύτερο μπορούσα.
πολλές φορες κάθομαι και τα ξανά βλέπω μονος μου...

όσο για την ελβετία μας έχει μείνει αξέχαστη... τέλεια...
ξανά πήγαινα και του χρόνου άνετα. αλλα σε περίοδο με λιγότερα χιονια ώστε να χαζέψω από τα καταπράσινα λιβάδια...
σε πια μέρει πηγες εσύ?

σου εύχομαι να μπορέσεις να ξανά πας και να δεις ότι δεν είδες...:clap:
Ευχαριστώ για την ευχή (να ξαναπάω) αλλά τέτοια ταξίδια δεν τα αντέχω οικονομικά κάθε χρόνο.Φέτος μένω εντός αλλά του χρόνου να είμαστε καλά θα φύγω.......
Αν δεν βαριέσαι διάβασε και τα δικά μου.

Ξ ΟΟŽΟ„ΞΏ ταξίδι στην Ξ•Ο…ΟΟŽΟ€Ξ·: ΕΛΛΑΔΑ - Ξ™Ξ?ΑΛΙΑ - ΕΛΒΕΞ?ΙΑ - Ξ‘Ξ?Ξ£Ξ?ΑΙΑ ΞΊΞ±ΞΉ πάλι πίσω
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ε καλά εσύ πηγες οδικός με μηχανή... το είχα προτείνει και εγώ να το κάνουμε αυτό με αυτοκίνητο αλλα δεν με ακολούθησε κανεις στην ιδέα μου χαχα
είναι όντως ξεχωριστό ταξίδι και αυτό. αλλα αυτά τα πλοία ηγουμενίτσας ιταλίας είναι πανάκριβα και πολλές ώρες.

περιμένω να ανοίξει ο δρόμος ελλάδας-αλβανίας-κροατίας για να μπαίνω ιταλία...
θα είναι σαν την εγνατία κάτι...
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Για να πω την αλήθεια οι ώρες του καραβιού είναι σπαστικές αλλά έχουν και την χάρη τους.Από τιμή 359 όλα(και οι δύο) σε καμπίνα πήγαινε έλα.
Τελικά αυτός ο δρόμος θα γίνει τώρα σύντομα ή ...στην άλλη ζωή?
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Για να πω την αλήθεια οι ώρες του καραβιού είναι σπαστικές αλλά έχουν και την χάρη τους.Από τιμή 359 όλα(και οι δύο) σε καμπίνα πήγαινε έλα.
Τελικά αυτός ο δρόμος θα γίνει τώρα σύντομα ή ...στην άλλη ζωή?
στην αλβανια απότι ξέρω έχει ξεκινήσει... αλλα όπου νάναϊ θα μπει και στην ΕΕ οποτε θα τελειώσει κάποτε. για την κροατία μου είπαν ότι γίνετε και εκεί... από δημοσιογράφους φίλους μου, μου είπαν σε 2.5-3 χρονια θα είναι έτοιμη.. τώρα αν γίνει όπως στην ελλάδα που από το 2004 θα ήταν έτοιμη και τελειωσε τώρα... δεν μπορώ να σου εγγυηθώ κάτι

πάντως πολύ ωραία η διαδρομή σου, τα σχολεια σου για την ελβετία πολύ ωραία. εσείς γυρίσατε zurich basel και st. moritz? δηλαδή κεντρο-βόρειο-ανατολικά έτσι? εγώ το αντίθετο.
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Επειδή η Ελβετία ήταν το σημείο που έσπασε η παρέα και έμεινα μόνος ζορίστηκα και παιδεύτηκα έτσι σαν αποτέλεσμα ήταν να μου αρέσει ποιο πολύ!!!!!!!Μαζόχας τι να κάνω.
Για να πω την αλήθεια επειδή ήταν η πρώτη μου φορά εξωτερικό και οδηγώντας συνάμα έπαθα λίγο ..πλάκα.Δεν φοβήθηκα για την διαδρομή αλλά για τυχόν βλάβη.Δεν είχα τίποτε gps,χάρτες και τα αγγλικά μου....της παραλίας.Χαμός!!!
Τώρα όμως όταν έρθει ο καιρός ...ξέρει ο παλιός!!!
Τα βιντεάκια με τι πρόγραμμα τα επεξεργάζεσαι?
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Επειδή η Ελβετία ήταν το σημείο που έσπασε η παρέα και έμεινα μόνος ζορίστηκα και παιδεύτηκα έτσι σαν αποτέλεσμα ήταν να μου αρέσει ποιο πολύ!!!!!!!Μαζόχας τι να κάνω.
Για να πω την αλήθεια επειδή ήταν η πρώτη μου φορά εξωτερικό και οδηγώντας συνάμα έπαθα λίγο ..πλάκα.Δεν φοβήθηκα για την διαδρομή αλλά για τυχόν βλάβη.Δεν είχα τίποτε gps,χάρτες και τα αγγλικά μου....της παραλίας.Χαμός!!!
Τώρα όμως όταν έρθει ο καιρός ...ξέρει ο παλιός!!!
Τα βιντεάκια με τι πρόγραμμα τα επεξεργάζεσαι?

ναι και εγώ στην αρχή που οδήγησα μου ήταν λίγο περίεργο, η σκέψη ότι πρέπει να σταματάω στις διαβάσεις μην πατήσω κανέναν με αγχωνε... πήγα να πατήσω έναν στο Thun αν είδες το video σε μα διάβαση πατάω απότομα το φρένο γιατί πετάχτηκε ένας παππούς....

βεβαια μετά από κάνα μισάωρο οδήγησης στην ζυρίχη προσαρμοστικά...
το άλλο παράξενο είναι ότι στους δρόμους τους το όριο τους είναι 120km αλλα δεν ειδα καμια πινακίδα να λέει όριο 120km, εβλεπα μονο πινακίδες με 100km αλλα όταν δεν είχε 100km μπορούσες να πας μέχρι 120km. εντύπωση μου έκαναν τα parking τους στην εθνική οδό που εκτος από στάθμευση είχε και τουαλέτες πεντακάθαρες και με ζεστό νερό...
όταν πήγαμε η θερμοκρασία ήταν από -5 έως 8-9 βαθμούς

τα βιντεάκια τα φτιάχνω με το Avid Media Composer Avid
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Κατέβασα το avid και πήγα να το δουλέψω αλλά μου φάνηκε ιδιόμορφο και το παράτησα.Δουλεύω το pinnacle που μου έρχεται πιό απλό.Ερασιτεχνικά πάντα.Φυσικά η δική σου δουλειά είναι πάρα πολύ καλή το ξαναλέω.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ναι είναι επαγγελματικό πρόγραμμα... θέλει ένα καλο manual και τον χρόνο του για να τo μάθεις...
αλλα με καλή θέληση όλα τα καταφέρνεις
και αν σου αρέσει σίγουρα
 

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
ναι είναι επαγγελματικό πρόγραμμα... θέλει ένα καλο manual και τον χρόνο του για να τo μάθεις...
αλλα με καλή θέληση όλα τα καταφέρνεις
και αν σου αρέσει σίγουρα
Μου αρέσει πάρα πολύ αλλά δεν υπάρχει ο χρόνος που χρειάζεται.Βλέπεις καλοκαίρι-οικογένεια-μπύρες το βράδυ!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom