Ινδία Εμπειριες απο Ινδια?

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ευχαριστω πολυ για την αμεση και γεματη ουσια απαντηση σου.Το ταξειδι ειναι οργανωμενο με γκρουπ και το προγραμμα λεει,Νεο Δελχι,Αγκρα,Τζαιπουρ,Βαρανασι,Φατεχπουρ Σικρι,Ορτσα,Αμπανιερι.Θελω τη γνωμη σου για το συγκεκριμμενο προγραμμα
Μάλλον Νεο Δελχι,Τζαιπουρ,Φατεχπουρ Σικρι, Αγκρα,Όρτσα,Βαρανασι είναι η σειρά που θα το κάνετε. Κλασσικό πρόγραμμα, βλέπετε τα βασικά της πρώτης φοράς, υποθέτω θα το κάνετε μέσα σε 2 βδομάδες. Για μένα, που πήγα φέτος για πρώτη φορά, η Όρτσα ήταν η ευχάριστη έκπληξη του ταξιδιού μου. Ό,τι κι αν γίνει (γιατί πολλά απρόοπτα μπορεί να τύχουν) μην τη χάσετε! Για τα υπόλοιπα μπορείς να διαβάσεις πολλά και σ'αυτό το φόρουμ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ό,τι είπε ο @babaduma είναι γκαραντί.
Οι δε σκληρές εικόνες, αν τις έχεις πάρει τόσο στραβά από τώρα, μάλλον δε θα είναι και τόσο αναπάντεχα σκληρές. Αν είσαι ανυποψίαστος σοκάρεσαι πολύ περισσότερο.
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ιραν η Μεξικο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
Μάλλον Νεο Δελχι,Τζαιπουρ,Φατεχπουρ Σικρι, Αγκρα,Όρτσα,Βαρανασι είναι η σειρά που θα το κάνετε. Κλασσικό πρόγραμμα, βλέπετε τα βασικά της πρώτης φοράς, υποθέτω θα το κάνετε μέσα σε 2 βδομάδες. Για μένα, που πήγα φέτος για πρώτη φορά, η Όρτσα ήταν η ευχάριστη έκπληξη του ταξιδιού μου. Ό,τι κι αν γίνει (γιατί πολλά απρόοπτα μπορεί να τύχουν) μην τη χάσετε! Για τα υπόλοιπα μπορείς να διαβάσεις πολλά και σ'αυτό το φόρουμ.
Το TRAVEL PROVIO που μου προτεινεις,το λαμβανεις προληπτικα απο την πρωτη ημερα,η οταν υπαρξει προβλημα;
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
156
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru
Το TRAVEL PROVIO που μου προτεινεις,το λαμβανεις προληπτικα απο την πρωτη ημερα,η οταν υπαρξει προβλημα;
Προβιοτικά είναι αυτα σου πρότεινε ο babaduma να πάρεις, για να ενιςχύςεις την εντερική μικροχλωρίδα. Δεν ειναι θεραπεία, ειναι πρόληψη. Μπορεις να τα ξεκινήσεις πριν το ταξίδι σου και να τα παίρνεις και κατα την διάρκεια του. Και τα actimel που βρίσκεις στα ψυγεια των σουπερ μαρκετ έχουν παρόμοιο αποτέλεσμα http://www.danone.gr/index.php/proionta/actimel
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Προβιοτικά είναι αυτα σου πρότεινε ο babaduma να πάρεις, για να ενιςχύςεις την εντερική μικροχλωρίδα. Δεν ειναι θεραπεία, ειναι πρόληψη. Μπορεις να τα ξεκινήσεις πριν το ταξίδι σου και να τα παίρνεις και κατα την διάρκεια του.
Έτσι ακριβώς! Έτοιμη σε βρίσκω... ;)
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Βαρανάσι ειδικά θα δεις σκληρές εικόνες κατά την καύση των νεκρών και αν σε πάνε βαρκάδα μη βάλεις κάνα χεράκι στον ποταμό και γενικά μπορεί να δεις κάτι να επιπλέει. Δε σ'το λέω για να σε αποθαρρύνω, ψάχνω χρόνια παρέα για να πάω με γκρουπ όπως εσύ και διαβάζοντας ότι ετοιμάζεσαι να πας χαίρομαι και ζηλεύω!!! (Με το καλό!!) Κάνε και μια έρευνα για το τι καλό έχει κάθε μέρος απ' όπου θα σας πάνε ώστε να είσαι ενήμερος. Κρίμα θα'ναι να γυρίσεις και να σου έχει ξεφύγει κάτι που θα ήθελες να δεις.
 

erodios

Member
Μηνύματα
77
Likes
196
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ηλία, την ίδια ημερομηνία μ' εσένα φεύγω κι εγώ για Ινδία μαζί με την κόρη μου. Διαβάζοντας παλιότερες αφηγήσεις στο travelstories με προβλημάτισε κι εμένα ως προορισμός, αλλά με "ιντρίγκαρε" κι όλας. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι μια μοναδική εμπειρία. Ταξιδεύουμε κι εμείς με γκρουπ και πηγαίνουμε στα ίδια μέρη αλλά χωρίς την Όρτσα. Κρίμα, γιατί όπως αναφέρει ο babaduma η Όρτσα ήταν γι' αυτόν μια ευχάριστη έκπληξη. Αν τελικά είμαστε στο ίδιο γκρουπ σίγουρα θα γνωριστούμε, αν είμαστε σε διαφορετικό μπορεί να συναντηθούμε. Όπως και να 'χει καλά να περάσουμε και Καλές Γιορτές!
Γιώργος
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ιραν η Μεξικο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
Ηλία, την ίδια ημερομηνία μ' εσένα φεύγω κι εγώ για Ινδία μαζί με την κόρη μου. Διαβάζοντας παλιότερες αφηγήσεις στο travelstories με προβλημάτισε κι εμένα ως προορισμός, αλλά με "ιντρίγκαρε" κι όλας. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι μια μοναδική εμπειρία. Ταξιδεύουμε κι εμείς με γκρουπ και πηγαίνουμε στα ίδια μέρη αλλά χωρίς την Όρτσα. Κρίμα, γιατί όπως αναφέρει ο babaduma η Όρτσα ήταν γι' αυτόν μια ευχάριστη έκπληξη. Αν τελικά είμαστε στο ίδιο γκρουπ σίγουρα θα γνωριστούμε, αν είμαστε σε διαφορετικό μπορεί να συναντηθούμε. Όπως και να 'χει καλά να περάσουμε και Καλές Γιορτές!
Γιώργος
Γιωργο Ορτσα δυστυχως δεν υπαρχει τελικα ουτε στο δικο μου προγραμμα.Λαθος πληροφορηση ειχα . Νομιζω οτι ειμαστε στο ιδιο γκρουπ,με Πυραμις Τραβελ.Χαιρομαι πολυ που θα σας γνωρισω.Καλα Χριστουγεννα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Δεν πειράζει παιδιά, πηγαίνετε τώρα με τα πρακτορεία να πάρετε την πρώτη σας γεύση κι αν σας αρέσει, ξαναπάτε ... και τότε βάζετε και την Όρτσα μέσα. Εγώ παρ'όλο που είχα πάει ήδη 3 φορές στο ... μακρύ παρελθόν - όλες χωρίς οργανωμένο γκρουπ, μόλις τώρα, την τέταρτη, κατάφερα και πήγα! (και να σκεφτείτε ότι κι αυτό έγινε λόγω αναποδιάς, ακύρωσης αεροπορικού εισιτηρίου και υποχρεωτικής μετακίνησης με αυτοκίνητο - αλλά δεν βγήκε άδικα η παροιμία "κάθε εμπόδιο για καλό"!).
 

erodios

Member
Μηνύματα
77
Likes
196
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γιωργο Ορτσα δυστυχως δεν υπαρχει τελικα ουτε στο δικο μου προγραμμα.Λαθος πληροφορηση ειχα . Νομιζω οτι ειμαστε στο ιδιο γκρουπ,με Πυραμις Τραβελ.Χαιρομαι πολυ που θα σας γνωρισω.Καλα Χριστουγεννα.
Ναι, Ηλία, τελικά είμαστε στο ίδιο γκρουπ. Ωραία! Απλώς επειδή είμαι καινούργιος στο forum δεν ήξερα αν μπορούμε να αναφερόμαστε σε ταξιδιωτικά γραφεία. Θα τα πούμε από κοντά!
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Ιραν η Μεξικο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικος
Ναι, Ηλία, τελικά είμαστε στο ίδιο γκρουπ. Ωραία! Απλώς επειδή είμαι καινούργιος στο forum δεν ήξερα αν μπορούμε να αναφερόμαστε σε ταξιδιωτικά γραφεία. Θα τα πούμε από κοντά!
ΙΝΔΙΑ. Γυριζω σημερα.Εντυπωσεις ; Πολιτισμικο Σοκ.Η θρησκεια επραξε και εδω τον Σκοταδιστικο της Ρολο.Κριμα γι αυτον τον λαο που τον συμπαθησα απο την πρωτη στιγμη.Πανεμορφα μνημεια,αλλα Ινδια δεν θα ξαναπαρω.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
ΙΝΔΙΑ. Γυριζω σημερα.Εντυπωσεις ; Πολιτισμικο Σοκ.Η θρησκεια επραξε και εδω τον Σκοταδιστικο της Ρολο.Κριμα γι αυτον τον λαο που τον συμπαθησα απο την πρωτη στιγμη.Πανεμορφα μνημεια,αλλα Ινδια δεν θα ξαναπαρω.
Θα ήταν ενδιαφέρον - αν ήθελες - να μας πεις λίγα παραπάνω πράγματα για τις εντυπώσεις σου και γι αυτά που σ' ενόχλησαν περισσότερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom