Ενα βιβλιο για την παραλια.

koyk

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Παρτε να διαβασετε με σειρα προτερεοτητας

1 το κλειδι ειναι κατω απο το γερανι, Χρονης Μισιος
2 ντοματα με γευση μπανανας,του ιδιου
3 στη σκια της πεταλουδας ,του Ισιδωρου Ζουργου
4 Αδονοπιτα ,του ιδιου
και για οποιν εχει σκυλο μαζι του να διαβασει το Μαρλευ ενας μεγαλος μπελας του Τζον Γκρογκαν εκδ. δρεπανια. Οποιος δεν περασει τις ποιο ομορφες διακοπες με αυτα τα βιβλια ας μου στειλει το λογαριασμο
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
Καθώς σκέφτομαι μυθιστορήματα, διηγήματα κλπ, προτείνω τη σειρά βιβλίων των εκδόσεων Μεταιχμιο: "Μια πόλη μέσα από τη λογοτεχνία"... όπου κανείς μεταβαίνει νοητικά σε άλλους τόπους, σε άλλες (ή τωρινές) εποχές.. Σμύρνη, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο, Ερμούπολη... you choose!
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια
αυτη την περιοδο διαβαζω το "Diplomatic Baggage the adventures of a trailing spouse" της Brigid Keenan. ιστοριες μιας συζυγου διπλωματη, με πολυ καλες περιγραφες, τρελλες εντυπωσεις απο τις χωρες οπου εζησε και πολυ χιουμορ.
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
το...ψάχνω ακόμη !
Θα το πάρω σίγουρα
Kαλημέρα.Επίσης,μία..δελεαστική πρόταση για διάβασμα,είναι και η "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ" του Ν.Θέμελη. Αλλα αυτό δοκίμασέ το,μετά τα..πορτοκάλια :)
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γυρος λατινικης αμερικης
Γιατί μόνο την "ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ"? Όλη η τριλογία είναι πολύ καλή. Εγώ μόλις τελείωσα την ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ (μέσα σε δύο μέρες) έτρεξα στο βιβλιοπωλείο και πηρα την ΑΝΑΛΑΜΠΗ και την ΑΝΑΤΡΟΠΗ για να συνεχίσω πριν βγω από το κλίμα!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Την έχω διαβάσει πολύ καλό βιβλίο αλλά πολύ βαρύ για διακοπές, από όλες τις απόψεις. Θέλω να διαβάσω κάποια στιγμή και τα υπόλοιπα 2 της τριλογίας. Αν σας αρέσουν τα ιστορικά σας προτείνω το "Ένα κομματάκι ουρανός" της Κατερίνας Ζαρόκωστα
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Συμφωνώ και επαυξάνω για ολόκληρη την τριλογία του Θέμελη!
Προτείνω ακόμη το "Σουέλ" της Καρυστιάνη (δε σε βαραίνει ψυχικά όπως προηγούμενά της, αντίθετα μάλιστα!) και το βιβλίο που πριν μέρες τέλειωσα κι ακόμα έχω μέσα μου: "Αχ, αυτές οι βασσίλισσες" του Χ. Ναούμ (1ο του μυθιστόρημα, από εκδ Καστανιώτη). Αλλοτε Ταχτσής, άλλοτε Αλμοδοβάρ και πολύ αληθινός. Μέσα από μια γλαφυρότατη και.. διαχρονική ελληνική γλώσσα, ζωντανεύει ήρωες της καθημερινότητας και όλων των..μειονοτήτων της Αθήνας μας. Τρυφερά, πικρά, σκωπτικά, αλλά ποτέ αλαζονικά. Με ένα γλυκό (στην κυριολεξία!!) τέλος!...
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κόσμος όλος.
ένα επίσης πολύ καλό βιβλίο είναι και το ''Μόνο η αγάπη είναι αληθινή'' του ψυχολόγου-ψυχίατρου Μπράιαν Βάινς.
Ο Μ.Β. παραθέτει πραγματικές συνεδρίες ασθενών του με σοβαρά προβλήματα κατάθλιψης που όμως ξεπεράστηκαν μέσα απο την δύναμη του μυαλού τους και απο τις αναδρομές μέσα στον χρόνο.
Πραγματικά δημιουργεί ένα αίσθημα φόβου και τεράστιας αγωνίας.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ειδικά στους λάτρεις του εσωτερισμού.
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Προτεινω το ''Η συλλογη της αμμου'' του Ιταλο Καλβινο
Με ταξιδευει αυτο το βιβλιο
Απο τα αγαπημενα μου
Το βιβλιο χωριζεται σε ενοτητες
Εχει και ενοτητα με σημειωσεις απο ταξιδια του Καλβινο
Εξαιρετικος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom