Ρουμανία Ενοικίαση αυτοκινήτου Ρουμανία

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μια ερωτηση ακομα. Μεσα Νοέμβρη θα ειναι ασφαλες να οδηγήσουμε για το μπρασοβ και το καστρο του κόμη δρακουλα;
Καλημέρα! Εμεις είχαμε πάει Φλεβάρη και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αν και δεν είχε χιόνια! Όμως όλα τα αυτοκίνητα που δίνουν είναι με χειμερινά λάστιχα και φυσικά θα το ρωτήσετε πριν κάνετε την κράτηση! Επίσης η δρόμοι, μας φάνηκαν αρκετά καλοί μπορουμε να πούμε!
 

Valedinakar

Member
Μηνύματα
8
Likes
11
Καλημέρα! Εμεις είχαμε πάει Φλεβάρη και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα αν και δεν είχε χιόνια! Όμως όλα τα αυτοκίνητα που δίνουν είναι με χειμερινά λάστιχα και φυσικά θα το ρωτήσετε πριν κάνετε την κράτηση! Επίσης η δρόμοι, μας φάνηκαν αρκετά καλοί μπορουμε να πούμε!
Καλησπέρα. Έγινε ακριβως οπως μου τα ειπες με την klasswagen. Με καλεσαν οι ιδιοι μολις τωρα. Ευχαριστώ ξανααα
 

Ninasam

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα travelstorianοι φίλοι μου καλώς σας βρήκα!!επειδή είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο forum και λογικά θα έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση μου αλλά αν κάποιος γνωρίζει ποσα χρήματα θα μου δεσμεύσει η autoeurope για ένα μικρό αυτοκίνητο στη Ρουμανία (δεν βρίσκω κάποια σχετική πληροφορία στη σελίδα τους)θα με βοηθούσε πολύ!!
 

Christinamer

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΣΡΙ ΛΑΝΚΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημέρα travelstorianοι φίλοι μου καλώς σας βρήκα!!επειδή είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο forum και λογικά θα έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση μου αλλά αν κάποιος γνωρίζει ποσα χρήματα θα μου δεσμεύσει η autoeurope για ένα μικρό αυτοκίνητο στη Ρουμανία (δεν βρίσκω κάποια σχετική πληροφορία στη σελίδα τους)θα με βοηθούσε πολύ!!
εμένα μου είχαν κρατήσει 200 ευρώ στην πιστωτική τα οποία φυσικά δεν αφαιρέθηκαν ποτέ,έχε υπόψιν η πιστωτική πρέπει να είναι στο όνομα του οδηγού.Συνήθως είναι 200 με 300 ευρώ και σχεδόν όλες οι εταιρίες ζητάνε πιστωτική.

Επίσης σου προτείνω rentalcars έμεινα πολύ ευχαρηστημένη ,χρειάστηκε να ακυρώσω την κράτηση και να κάνω νέα κράτηση και μου επιστρέψαν άμεσα τα λεφτά και η γραμμή εξυπηρέτησης ήταν άψογη!επίσης είναι πιο οικονομικά γιατί έχει όλες τις εταιρίες.
 
Last edited by a moderator:

Christinamer

Member
Μηνύματα
14
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΣΡΙ ΛΑΝΚΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Υπάρχει κάποια εταιρεία για να ενοικιάσω αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική κάρτα?[/QU


Hertz μέσω rentalcars δέχεται και πιστωτική και χρεωστική κάρτα!μόνο η συγκεκριμένη εταιρία δέχεται χρεωστική
 

Dorito

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαλί
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!
Εύχομαι σε όλους υπέροχα και ασφαλή ταξίδια!
Λοιπόν, θα ταξιδέψουμε τον Φεβρουάριο στην Ρουμανία 5 άτομα. Αν κατάλαβα καλά απο τις αναρτήσεις που διαβασα, δεν μπορούμε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο χωρίς πιστωτική. Έχω πιστωτική στο όνομα μου αλλά με μικρό όριο (περίπου 600 ευρώ). Επίσης ο κύριος οδηγός θα είναι ο αντρας μου και εγώ δευτερη οδηγός γιατι ζητάνε όριο απο 30 χρονων και πανω και ειμαι 27. Θα αντιμετωπίσουμε λέτε πρόβλημα? Ευχαριστώ!
 

michael24gr

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Παιδιά στο rentalcars βλέπω η klasswagen μαζί με full insurance 21-25 φεβρουαρίου 83,44 €, κρύβει κάποια παγίδα αυτό?
 

Ninasam

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
εμένα μου είχαν κρατήσει 200 ευρώ στην πιστωτική τα οποία φυσικά δεν αφαιρέθηκαν ποτέ,έχε υπόψιν η πιστωτική πρέπει να είναι στο όνομα του οδηγού.Συνήθως είναι 200 με 300 ευρώ και σχεδόν όλες οι εταιρίες ζητάνε πιστωτική.

Επίσης σου προτείνω rentalcars έμεινα πολύ ευχαρηστημένη ,χρειάστηκε να ακυρώσω την κράτηση και να κάνω νέα κράτηση και μου επιστρέψαν άμεσα τα λεφτά και η γραμμή εξυπηρέτησης ήταν άψογη!επίσης είναι πιο οικονομικά γιατί έχει όλες τις εταιρίες.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου θα κοιτάξω και εκεί ☺
 
Last edited by a moderator:

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.114
  • για ενοικίαση μίνιβαν τύπου Renault trafic με 9 θέσεις,θεωρείτε καλή τιμή 136€ την ημέρα? 684 σύνολο για 5 ημέρες με δεύτερο οδηγό και πλήρη ασφάλιση,το κοιτάζω από την rentalcars και καλύτερη τιμή βρίσκω στην sixt . Η περίοδος ενοικίασης είναι μέσα Ιουλίου
  • Επίσης έχω το παλίο τρίπτυχο δίπλωμα με το σήμα της ευρωπαικής ένωσης. Γνωρίζει κάποιος αν είμαι οκ με αυτό?
 
Last edited:

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
  • για ενοικίαση μίνιβαν τύπου Renault trafic με 9 θέσεις,θεωρείτε καλή τιμή 136€ την ημέρα? 684 σύνολο για 5 ημέρες με δεύτερο οδηγό και πλήρη ασφάλιση,το κοιτάζω από την rentalcars και καλύτερη τιμή βρίσκω στην sixt . Η περίοδος ενοικίασης είναι μέσα Ιουλίου
  • Επίσης έχω το παλίο τρίπτυχο δίπλωμα με το σήμα της ευρωπαικής ένωσης. Γνωρίζει κάποιος αν είμαι οκ με αυτό?
για το διπλωμα, ισως αντιμετωπισεςις προβλημα, ξερω φιλο που δεν του εδιναν το αυτοκινητο... αν δεν προφθαινεις να βγαλεις νεο, βγαλε διεθνες απο ΕΛΠΑ για ενα χρονο
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
για το διπλωμα, ισως αντιμετωπισεςις προβλημα, ξερω φιλο που δεν του εδιναν το αυτοκινητο... αν δεν προφθαινεις να βγαλεις νεο, βγαλε διεθνες απο ΕΛΠΑ για ενα χρονο
το νεο διπλωμα βγαινει και ψηφιακα... εγω το εβγαλα ψηφιακα μεσα σε 20 μερες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom