Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Υπάρχει μια στενότητα στις ενοικιάσεις.Καθυστερούν οι παραδόσεις νεων αυτοκινήτων λόγω έλλειψης στα τσιπ.
Μας έχει πάρει η μπάλα με τη στενότητα γενικώς ...μιλάμε για υπερδιπλασιασμο των τιμών...
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Μας έχει πάρει η μπάλα με τη στενότητα γενικώς ...μιλάμε για υπερδιπλασιασμο των τιμών...
Καλημέρα στο forum,ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος εμπειρία από προηγούμενη ενοικίαση αυτοκινήτου στις ΗΠΑ μέσω TURO.Οι τιμές είναι σε κάποιες των περιπτώσεων στο 1/3 αυτών στις γνωστές πλατφόρμες.Κάθε συμβουλή/άποψη δεκτή..
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
παιδια αν γνωριζει καποιος αμπου νταμπι νοικιαζω αυτοκινητο μονο με ελληνικο διπλωμα τυπου πιστωτικης το τελευταιο?????????ευχαριστω
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδια μια ερωτηση Ξερει κανεις αν μπορω να νοικιασω ΙΧ (αντι μετακινησης λεωφορειου κλπ) απο Αεροδρομιο Γερμανιας Memingen και να το παραδωσω την επομενη σε αεροδρομιο Ζυρίχης (Ελβετια)?
Με Συμφερει? δεδομενου οτι βρισκω τραινο 65 ευρω για 2 ατομα ειναι καμια 200 χλμ!!!
 
D

Delmem38110

Guest
Παιδια μια ερωτηση Ξερει κανεις αν μπορω να νοικιασω ΙΧ (αντι μετακινησης λεωφορειου κλπ) απο Αεροδρομιο Γερμανιας Memingen και να το παραδωσω την επομενη σε αεροδρομιο Ζυρίχης (Ελβετια)?
Με Συμφερει? δεδομενου οτι βρισκω τραινο 65 ευρω για 2 ατομα ειναι καμια 200 χλμ!!!
δεν νομίζω να είναι εφικτή η παράδοση οχήματος από μια χώρα σε άλλη. αλλά και να είναι θα υπερβαίνει κατά πολύ τα 65 ευρώ....
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
δεν νομίζω να είναι εφικτή η παράδοση οχήματος από μια χώρα σε άλλη. αλλά και να είναι θα υπερβαίνει κατά πολύ τα 65 ευρώ....
γνωριζεις μηπως αν νοικιασω μιας ημερας ΙΧ μπορει να βγει απο Ελβετια να παει Γερμανια και να επιστρεψει παραδοτεο στην αρχική χώρα?

Το ειχαμε κανει καποτε με mini van 8 θεσιο και μαλιστα οδηγουσαμε 3 οδηγοι διασχιζοντας ολα τα βαλκανια μεχρι Σλοβενια (Ελλαδα, Βουλγαρια, Σερβία, Κροατια, Σλοβενια)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
τι εννοεις ακριβως? Ελβετια - Γερμανια - Ελβετια? αυτο γινεται
και να το αφησεις σε αλλη χωρα ισως γινεται αλλα το κοστος θα εινα πολυ μεγαλο
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
τι εννοεις ακριβως? Ελβετια - Γερμανια - Ελβετια? αυτο γινεται
και να το αφησεις σε αλλη χωρα ισως γινεται αλλα το κοστος θα εινα πολυ μεγαλο
εννοω το λαμβανει ο συνεπιβατης - παρεα μου απο Ζυριχη με ξεφορτωνει 200 χλμ που ειναι το αεροδρομιο μου Γερμανια και βρισκω 1/10 της τιμης εισητηριου απο Ελβετια και επιστρεφει στην πολη του που το παρελαβε την ιδια μερα ή επομενη.... αλλα 200 χλμ πισω!
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.056
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
εννοω το λαμβανει ο συνεπιβατης - παρεα μου μου απο Ζυριχη με ξεφορτωνει 200 χλμ που ειναι το αεροδρομιο μου Γερμανια και βρισκω 1/10 της τιμης εισητηριου απο Ελβετια και επιστρεφει στην πολη του που το παρελαβε την ιδια μερα ή προηγουμενη.... αλλα 200 χλμ πισω!
Και παλι πληρωνεις γυρω στα 50 € cross border fee, εκτος και δεν πεις τιποτα στο γραφειο και παρεις το ρισκο ....
 
D

Delmem38110

Guest
εννοω το λαμβανει ο συνεπιβατης - παρεα μου απο Ζυριχη με ξεφορτωνει 200 χλμ που ειναι το αεροδρομιο μου Γερμανια και βρισκω 1/10 της τιμης εισητηριου απο Ελβετια και επιστρεφει στην πολη του που το παρελαβε την ιδια μερα ή επομενη.... αλλα 200 χλμ πισω!
αυτό νομίζω γίνετε αλλά πρέπει να συνεννοηθείς με την εταιρία ενοικίασης για το πόσο είναι εφικτό και το επιπλέον κόστος αν υπάρχει.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
γινεται...αλλα σιγα μην ειναιι κατω απο 65 ευρω
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Μια ερώτηση εαν κατάλαβα καλά. Δλδ εαν νοικιάσω αυτοκίνητο σε μια χώρα και θέλω να ταξιδέψω σε άλλη χώρα σαν roadtrip και γυρίσω όμως στην αρχική χώρα, χρεώνουν κάτι παραπάνω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom