Ενοικίαση αυτοκινήτου στο εξωτερικό

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταράκτες Ιγκουασού
Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να το κάνω από Πολωνία;
Το αν μπορείς ναι ...
Το αν το "δηλώσεις" ... ένα θα πω ...
Έχω νοικιάσει άπειρες φορές αυτ/το απο μια χώρα και έχω επισκεφθεί 2-3 ... όποτε επιχείρησα να τους το δηλώσω τους ήταν αδιάφορο ... (ήταν θέμα εταιρίας ? δεν ξέρω ... Συνήθως νοικιάζω απο AVIS και 1 φορά απο Interrent ..)
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Παιδιά μια βοήθεια εαν γνωρίζει κάποιος.... Έκανα μια κράτηση στην Europcar για παραλαβή Γερμανία (Μόναχο) η μόνη επιλογή που μου έδινε ήταν το pay later. Έλεγε δωρεάν ακύρωση έως 48 ωρες κτλ. Μπαίνω μέσα στο λογαριασμό την κράτηση την βλέπω κανονικά, αλλά πουθενά δεν βρίσκω να μπορώ να την ακυρώσω εάν θέλω. Επίσης ενώ πχ από το pc μπαίνω κανονικά στο λογαριασμό μου από την εφαρμογή δεν λέει να μπει με τίποτα. Όλο λάθος στοιχεία μου λέει.... Έχει νοικιάσει κάνεις από εκεί? Ή καμιά παρόμοια εμπειρία?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Παιδιά μια βοήθεια εαν γνωρίζει κάποιος.... Έκανα μια κράτηση στην Europcar για παραλαβή Γερμανία (Μόναχο) η μόνη επιλογή που μου έδινε ήταν το pay later. Έλεγε δωρεάν ακύρωση έως 48 ωρες κτλ. Μπαίνω μέσα στο λογαριασμό την κράτηση την βλέπω κανονικά, αλλά πουθενά δεν βρίσκω να μπορώ να την ακυρώσω εάν θέλω. Επίσης ενώ πχ από το pc μπαίνω κανονικά στο λογαριασμό μου από την εφαρμογή δεν λέει να μπει με τίποτα. Όλο λάθος στοιχεία μου λέει.... Έχει νοικιάσει κάνεις από εκεί? Ή καμιά παρόμοια εμπειρία?

Θέλεις να ακυρώσεις την κράτηση?? Την ενοικίαση την έκανες από την εταιρεία απ'ευθείας ή από μεσάζοντα??
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Θέλεις να ακυρώσεις την κράτηση?? Την ενοικίαση την έκανες από την εταιρεία απ'ευθείας ή από μεσάζοντα??
Βασικά δεν θέλω να ακυρώσω αυτή τη στιγμή θέλω να δω πως γίνεται η ακύρωση ή η αλλαγή. Ναι την κράτηση την έκανα απευθείας στο site τους. Απλώς οπότε πηγαίνω και βλέπω την κράτηση μου μέσω του site δεν έχει κάπου modify or cancel.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
screenshot-www.europcar.com-2022.06.05-18_50_02.png

Αν μπεις στην αρχική σελίδα και κατέβεις πιο κάτω θα δεις να λέει About your booking,
Από εκεί μπορείς να τροποποιήσεις η να ακυρώσεις την κράτηση σου.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
View attachment 394985
Αν μπεις στην αρχική σελίδα και κατέβεις πιο κάτω θα δεις να λέει About your booking,
Από εκεί μπορείς να τροποποιήσεις η να ακυρώσεις την κράτηση σου.
Σε ευχαριστώ πολύ. Το είδα αυτό όταν βάζω τα στοιχεία μου, μου βρίσκει την κράτηση μου την εμφανίζει αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά το modify or cancel. Μου εμφανίζει μόνο το online ckeck in is activated. Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό επειδή έκανα σήμερα την κράτηση και αύριο πχ να την εμφανίζει κανονικά?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό επειδή έκανα σήμερα την κράτηση και αύριο πχ να την εμφανίζει κανονικά?
Ίσως. Οι Γερμανοί πολλές φορές χρησιμοποιούν ένα ΄ημιαυτόματο' σύστημα κρατήσεων.
Άστο 2-3 ημέρες (την Δευτέρα είναι του αγίου πνεύματος στην Γερμανία) και το ξαναβλέπεις από Τετάρτη.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
καλημερα.Με αγχωνει για καποιο λόγο επειδη πρωτη φορα νοικιαζουμε αμαξι στο εξωτερικο.Εχω κλεισει με Buchbinder μεσω rentalcars απο Στουτγκαρδη .
1)ΦΤανουμε 17.45 και εχω βαλει παραλαβη 18.30 να το βαλω αργοτερα? γιατι ειδα οτι αν δεν εισαι εγκαιρως στο γκισε της εταιρειας μπορει να δημιουργηθει προβλημα .Φτανουμε στο Terminal 2 και θα πρεπει να παμε στο Terminal 3 και να παραλαβουμε και βαλιτσες
2)θα εχουμε 2 παιδια 6 χρονων και 1,5 χρονων.Εχω βαλει καθισματακι μονο για το 1,5 χρονων πρεπει υποχρεωτικα και για τον 6χρονο η όχι?
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.301
Tι λεει ο νομος στη Γερμανια; Εμεις μεχρι και τα 8 (πχ: στην Ιταλια το 2018) κουβαλουσαμε καρεκλακι. Λεω κουβαλουσαμε γιατι εγω το ταληρο+ τη μερα με στη Goldcar δεν εδινα. Ειχαμε ενα πτυσομενο για παιδια απο 6 και πανω, πρπ σαν αυτο https://www.amazon.co.uk/dp/B01H5VJ...721dccab688dc05e8cd23d0f&tag=thefamilyvoya-21

Δλδ καθισμα booster. Αλλες φορες οταν πηγαινε η γυναικα στο τοπο της, της δανειζανε ενα οι φιλοι και οι αδελφοι. Καμμια φορα βγανει φτηνοτερο απο το Γερμανικο μπακαλομαγαζο, στην Βορεια/Κεντρικη Ευρωπη εχουν και οn line sales η κανα μαγαζι τυπου τζαμπο εκει παρα να νοικιαζεις μια! Μιλαμε για booster, οχι καθισμα πληρες!
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Tι λεει ο νομος στη Γερμανια; Εμεις μεχρι και τα 8 (πχ: στην Ιταλια το 2018) κουβαλουσαμε καρεκλακι. Λεω κουβαλουσαμε γιατι εγω το ταληρο+ τη μερα με στη Goldcar δεν εδινα. Ειχαμε ενα πτυσομενο για παιδια απο 6 και πανω, πρπ σαν αυτο https://www.amazon.co.uk/dp/B01H5VJ...721dccab688dc05e8cd23d0f&tag=thefamilyvoya-21

Δλδ καθισμα booster. Αλλες φορες οταν πηγαινε η γυναικα στο τοπο της, της δανειζανε ενα οι φιλοι και οι αδελφοι. Καμμια φορα βγανει φτηνοτερο απο το Γερμανικο μπακαλομαγαζο, στην Βορεια/Κεντρικη Ευρωπη εχουν και οn line sales η κανα μαγαζι τυπου τζαμπο εκει παρα να νοικιαζεις μια! Μιλαμε για booster, οχι καθισμα πληρες!
ωραιο αυτο,θατο ψαξω!Ευχαριστω.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Χωρις να κανω ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ!
ULTIMATE SPEED® Kindersitzerhöhung, anatomisch geformt…
Και αμα παρεις και την πιο κηριλε την κουβαλας και πισω ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ η ΚΑΡΕΚΛΑ να σου κανουν τη ζωη δυσκολη!
ωωω Ευχαριστω και θα ειμαστε νομιμοι.καμια ιδεα για την ωρα αφιξης?Να βαλω αργοτερα παραλαβη σε περιπτωση που αργησουμε?εχω διαβασει διαφορα με το θεμα αμαξι και εχω αγχωθει γενικως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom