Γενικά Ενοικίαση αυτοκινήτου

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Το μονο που να προσεξεις ειναι να εχεις "υπολοιπο" στην πιστωτική σου για την εγγυηση. Στο Μιλάνο (δεν θυμαμαι την εταιρια) που ειχαμε νοικιασει θελαν και ενα ποσο της ταξης των 300 ευρω να δεσμευσουν απο την καρτα. Το ποσο αυτο αποδεσμευτηκε μολις επιστρεψαμε το αυτοκινητο.Ισως να ξερεις ολη αυτη τη διαδικασια αλλα αν δεν το ξερεις αγχώνεσαι καπως!!!
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
φίλε σκουμπρί αυτό με την πιστωτική το ξέρω. Μάνο την είδα και την EuropCar αλλά οι τιμές της autoeurope είναι πολύ καλύτερες . να ρωτήσω κάτι ακόμη. η autoeurope είναι εταιρεία ενοικίασης ή μεσάζων?σόρρυ αν ρωτώ βλακεία αλλά από που θα πάρω το αυτοκίνητο? στην κράτηση θα αναφέρεται η εταιρεία? Και κάτι τελευταίο μέσω του travelstories (κρατήσεις αυτοκινήτων) έχει νοικιάσει κάποιος? ευχαριστώ
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Βέβαια μιλάμε για high season περίοδο και υπάρχει ο κίνδυνος οι εταιρείες να έχουν πολύ περιορισμένη έως καθόλου διαθεσιμότητα. /quote]
....ΚΑΘΟΛΟΥ!!! το πέτυχες...
Κλείνεις οπωσδήποτε από εδώ. Την έχω πάθει, νύχτωνε, την άλλη το πρωί είχα ραντεβού στα 250 χλμ. μου ερχότανε να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο....Όσο για την αutoeuropa, δικά της είναι τα αμάξια. Και σαν εταιρεία μη φοβάσαι ... 99,99% είναι ΟΚ. δεν σε "ρίχνει" με το similar που λέει, όλες έτσι το λένε. Καλύτερο μπορεί να σου δώσουν, γιατί δεν έχουν στο segment που ζήτησες, χειρότερο ...ποτέ!!!
(εγώ, βέβαια, έπεσα στο 0,01%, αλλά όλα στη ζωή ...είναι στατιστική).
Καλά να περάσεις
 

houmy

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα σας.. Θα ήθελα να ενοικιάσω αυτοκίνητο στην Τοσκάνη (Ιούλιο μήνα) για να γυρίσω τα χωριουδακια που υπάρχουν..Το θέμα είναι οτι δεν έχω πιστωτική κάρτα αλλά μόνο χρεωστική..και έχω ακούσει οτι δεν την δέχονται..τι να κάνω τελικά?? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω την κράτηση απο το internet ή να το ενοικιάσω απο εκει?? Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
1.Να βγάλεις πιστωτική.
2.Καλυτερα απο το ιντερνετ, δεν θα χασεις εκει το χρονο σου για να μαζευεις προσφορες.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
θεωρείτε απαραιτητο το gps για το ιδιο ταξιδι?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
απο προσανατολισμο τα παμε καλα,εμπειρια σε road trips υπαρχει,ιταλικα μιλαμε και η τιμη του gps ειναι αλλα τοσα απ οσο κοστιζει το αμαξι,λες αξιζει?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
απο προσανατολισμο τα παμε καλα,εμπειρια σε road trips υπαρχει,ιταλικα μιλαμε και η τιμη του gps ειναι αλλα τοσα απ οσο κοστιζει το αμαξι,λες αξιζει?
Υπο τις προϋποθεσεις που γραφεις οχι, αν το εχεις ήδη το παιρνεις μαζι σου με μηδενικο κοστος, αν προκειται να πληρωσεις κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
εχω gps αλλα αμελησα να ψαχτω για χαρτες ιταλιας και τωρα δεν προλαβαινω,οποτε θα το ρισκαρω οπως με συμβουλευεις και ελπιζω να μην βρεθουμε στη γαλλια:bleh: σ ευχαριστω!
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
210
Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια (φθηνη) εταιρια ενοικιασης αυτοκινητων? Φτανουμε 26 Απριλιου στη 13.00 στο Μπεργκαμο και θελουμε να παμε κατευθειαν στη Βενετια. Στο Rome2Rio λεει οτι θα κανουμε 2 ωρες να φτασουμε στο Μεστρε οπου θα μεινουμε, αλλα εμεις θα το νοικιασουμε για 3 ωρες καλου κακου. Μπορειτε λοιπον να μου προτεινετε καποια αξιοπιστη και παραλληλα φθηνη εταιρια? Γιατι η avis και hertz μου βγαζουν 140 ευρω για 3 ωρες ενοικιαση! δεν ειναι υπερβολικο? και μαλιστα βαζω κατηγορια α, αρα το ποσο μου φαινεται εξωφρενικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.396
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom