Ενοικίαση αυτοκινητου σε αεροδρομια

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εχω την εντυπωση οτι τα προπληρωνεις ετσι;; δεν πληρωνεις οταν πας εκει;;;

anyway, εγω επειδη εχω οδικη βοηθεια της ADAC, ως μελος αυτης, η hertz εχει ξεχωριστο τιμολογιο και εκτπωσεις (και καποιες αλλες εταιρειες). Ειδικα στα χιονολαστιχα (οταν πας χειμωνα) η διαφορα στην τιμη ειναι πανω απο 50% ενω και η αρχικη τιμη χωρις τα εξτρα ειναι αρκετα χαμηλοτερη...


οποτε δεν εψαξα αλλες εταιρειες.
 

saroco

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
ενοικίαση αυτοκινητου.

Γεια σε όλους θα ηθελα να ξερω εαν μπορω να νοικιασω αυτοκινητο απο Ιταλια για να παω νοτια Γαλλια και εαν ναι, αν χρειαζεται καποια εξτρα ασφαλεια?

ευχαριστω
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μπορείτε οι γνώστες να δείτε το holidayautos.com να μου πείτε τη γνώμη σας; Για Ζιμπάμπουε ενδιαφέρομαι, βγάζει πολύ καλή τιμή 4 μέρες, συν 16 δολάρια σύνολο για το excess. Λέει απεριόριστα χλμ κλπ κλπ.
Επίσης, ρώτησα αν κάνει το ελληνικό δίπλωμα για οδήγηση εκεί και είπαν ότι κάνει και για να βεβαιωθώ ρώτησα την europcar με τους οποίους είπαν ότι συνεργάζονται στους Victoria falls και είπαν και εκείνοι ότι είναι οκ. Να κάνω κράτηση;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σε όλους θα ηθελα να ξερω εαν μπορω να νοικιασω αυτοκινητο απο Ιταλια για να παω νοτια Γαλλια και εαν ναι, αν χρειαζεται καποια εξτρα ασφαλεια?

ευχαριστω
ναι μπορείς, αρκεί να το επιτρέπει η εταιρεία ενοικιάσεως. διάβασε τους όρους. όταν επιτρέπεται δεν χρειάζεται τπτ παραπάνω.
 

christosalonk

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
pros latiniki ameriki....
εχω μονο Prepaird card μπορω να κλεισω αμαξι απο την ιταλια? ( Ρωμη) αν ναι , απο ποια εταιρεια?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
με Prepaird εχω ακουσει καποιους που δεν εχουν προβλημα, και καποιους που εχουν προβλημα.
Αν εχεις χρονο γιατι δεν βγαζεις μια κανονικη πιστωτικη να εισαι 100% ησυχος;;;
το πολυ πολυ μετα την βαζεις φωτια και την καις που λεει ο λογος
 

Sweetchild

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ρώμη - Βενετια - Ουντινε Οδικως

Καλησπερα!
Στις 16/2 θα ταξιδεψουμε οδικως 7 ατομα απο Ρωμη προς Ουντινε (με σταση για λιγο Βενετια). Εχω ψαξει σε πολλα site για ενοικιαση mini van 7-9 ατομων χωρις κατι ικανοποιητικο. Θελουμε κατι φθηνο κυριως. Επισης δεν διαθετει κανενας μας πιστωτικη. Υπαρχει δυνατοτητα να το 'κλεισουμε' με αλλο τροπο?
Παρατηρησα επισης στους κανονισμους τους οτι δηλωνεται μονο ενας οδηγος και για να μπορει να οδηγησει και καποιος αλλος θα πρεπει να πληρωσουμε παραπανω. Τι ισχυει γι αυτο? Σκεφτομασταν να οδηγουσαμε ανα μια ωρα και αλλος οδηγος για να μην κουραζεται.

Ευχαριστω εκ των προτερων!!:D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Οι περισσότερες εταιρείες ενοικιάσεως αν όχι όλες (ειδικά στην Ευρώπη) σου ζητούν πιστωτική κάρτα και χωρίς αυτή πολύ φοβάμαι οτι δεν θα μπορέσετε να νοικιάστε αυτοκίνητο. Τώρα όσο αφορά τα μινι βαν είναι συνήθως αρκετά τσουχτερές οι τιμές τους, πάντως δε νομίζω οτι χρειάζεται να είστε πολλοί οδηγοί και ένας την κάνει τη διαδρομή με λίγο υπομονή άντε δύο και το κόστος για έναν έξτρα οδηγό δεν είναι μεγάλο αν και να μην τον δηλώσετε δε νομίζω να έχετε πρόβλημα εκτός και σας συμβεί κάποιο ατύχημα...Έχετε πάντως σκεφτεί τη λύση του τρένου να έχετε και το κεφάλι σας ήσυχο? 5,5 ωρίτσες είναι... Επίσης από οτι καταλαβαίνω πάτε για τον ΠΑΟΚ (εύχομαι με το διπλό....) αν δεν είστε ήδη Ρώμη μήπως συμφέρει να πάτε Βενετία κατευθείαν και από εκεί Ούντινε? βέβαια δεν ξέρω τι τιμές παίζουν αεροπορικά...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θελουμε κατι φθηνο κυριως. Επισης δεν διαθετει κανενας μας πιστωτικη. Υπαρχει δυνατοτητα να το 'κλεισουμε' με αλλο τροπο?
Τι ισχυει γι αυτο? Σκεφτομασταν να οδηγουσαμε ανα μια ωρα και αλλος οδηγος για να μην κουραζεται.
φθηνό και χωρίς πιστωτική και πολλοί οδηγοί..πολλά ζητάς, αλλά όλα γίνονται. γκουγκλάρισε, στείλε email και ρώτα.
http://www.autonoleggio-roma.info/auto/noleggio-auto-senza-carta-di-credito-roma
 

Sweetchild

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Mμμμ...μαλιστα! Δεν ξερω αν μπορεσουμε να βρουμε πιστωτικη. Αν παμε εκει λες να βρουμε ευκολα? Στο αεροδρομιο του ciampino θα υπαρχουν εταιρειες ενοικιασεων? Ειπαμε να το κανουμε οδικως.Θα σκεφτουμε κ το τρενο, αλλα νομιζω οτι οικονομικα συμφερει πιο πολυ το βαν. Με 7 ατομα μοιραζονται αρκετα τα εξοδα! Ειναι κ το θεμα περιπετειας...:lol:
Χαχαχαχα καλα καταλαβες! Για την παοκαρα και το διπλο!
Εχουμε κλεισει ηδη αεροπορικα για ρωμη. ηταν η πιο φθηνη περιπτωση για να παμε. Δυστυχως και για μιλανο κ για βενετια τα εισιτηρια ηταν πανακριβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom