Ενοικίαση αυτοκινητου σε αεροδρομια

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ψάχνω για ενοικίαση αυτοκινήτου στην Ισπανία για έναν γνωστό και βρήκα αυτό εδώ το site
Car hire Malaga airport | Cheap car rental in Malaga, Alicante, Mallorca Spain

που σου νοικιάζει αυτοκίνητο για 3 ημέρες από 36,30?.Είναι δυνατόν να γίνεται κάτι τέτοιο;
Μήπως εννοεί την ημέρα;

Βρήκα και αυτό εδώ επίσης

Cheap Car hire in Spain: Rent a vehicle with Rentspain
οι τιμές τους είναι πολύ καλύτερες πάντως σε σχέση με τις διεθνείς εταιρίες ενοικίασης αυτοκινήτων...
 

saroco

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
καλησπερα στο travelstories και στην παρεα του.
Τον περασμενο Νοεμβριο ημουν Ιταλια Μιλανο και χρειαστηκαμε αυτοκινητο για 10 μερες για να μην κουραζω εκλεισα απο europcar. θα ξανακανω το ιδιο μαλλον, μηπως γνωριζει κανεις καμια πιο οικονομικη εταιρια στην Ιταλια με απεριοριστα χιλιομετρα;
Ευχαριστω!
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
καλησπερα στο travelstories και στην παρεα του.
Τον περασμενο Νοεμβριο ημουν Ιταλια Μιλανο και χρειαστηκαμε αυτοκινητο για 10 μερες για να μην κουραζω εκλεισα απο europcar. θα ξανακανω το ιδιο μαλλον, μηπως γνωριζει κανεις καμια πιο οικονομικη εταιρια στην Ιταλια με απεριοριστα χιλιομετρα;
Ευχαριστω!
Καλησπέρα,

Θα σου προτεινα είτε να μπεις σε καποιo site που έχει πολλες εταιριες η να πας σε τουριστικό γραφείο! Στην ιταλία γίνονται πολλά παράξενα και υπάρχουν κρυφές χρεώσεις ακόμα και μέτα την ενοικίαση!!!!

Οσον αφορά την εταιρία ενοικίασεως κατα την γνώμη μου μην κοιτάς φτηνή και τοπική! το φθηνό πολλές φορες σου βγαίνει πιο ακριβό!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
τελικά παιδιά δεν βρηκα ποιο μελος ειναι αυτο που χρησιμοποιει μια ετησια ασφαλιση για car hire, εφαγα τον τοπο του forum :D, εχετε κατι να προτεινετε σε ΕΤΗΣΙΑ?
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
τελικά παιδιά δεν βρηκα ποιο μελος ειναι αυτο που χρησιμοποιει μια ετησια ασφαλιση για car hire, εφαγα τον τοπο του forum :D, εχετε κατι να προτεινετε σε ΕΤΗΣΙΑ?
Ένα ακόμα από τα μέλη που θυμάμαι να χρησιμοποιεί ετήσια ασφάλιση είναι ο turms.
Κάποιες πληροφορίες αναφέρει και μέσα στο παρόν θέμα.
Κάνε μια αναζήτηση στα μηνύματά του.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα στο φόρουμ κι από μένα, θέλω να ρωτήσω κι εγώ για ενοικίαση αυτοκινήτου γιατί έχω αγχωθεί λίγο με την ασφάλεια.
Κατ'αρχάς σε όλες τις γνωστές εταιρίες (Avis, Hertz, Europcar) βγάζει σχεδόν την ίδια τιμή (130-150 ευρώ για 7 μέρες). Η Autoeurope.com μου το βγάζει 85 ευρώ! Απ'ότι έχω διαβάσει σε προηγούμενα post είναι αξιόπιστη εταιρία (ο Samion συγκεκριμένα την προτείνει ανεπιφύλακτα). Έχω μπερδευτεί όμως με το excess και το CDW. Τί είναι ακριβώς και πώς πρέπει να το χειριστώ; Τί όριο πρέπει να έχω στην κάρτα μου για να είμαι καλυμμένη; Θέλω να κλείσω με την πιστωτική του άντρα μου αλλά έχει μόνο 900 ευρώ όριο, θα μπορέσω; Δε θέλω να οδηγάω πάλι εγώ!!!:(
Συγκεκριμένα γράφει το παρακάτω:

  • Rental includes Collision Damage coverage. Rental limits potential vehicle damage to an excess of approximately EUR 800.00.
  • Rental includes Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle loss to an excess of approximately EUR 1,200.00.
Ξέρω 'οτι μπορεί να έχουν ξαναειπωθεί αλλά δώστε άλλη μια βοήθεια παρακαλώ.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
filippia said:
Καλησπέρα στο φόρουμ κι από μένα, θέλω να ρωτήσω κι εγώ για ενοικίαση αυτοκινήτου γιατί έχω αγχωθεί λίγο με την ασφάλεια.
Κατ'αρχάς σε όλες τις γνωστές εταιρίες (Avis, Hertz, Europcar) βγάζει σχεδόν την ίδια τιμή (130-150 ευρώ για 7 μέρες). Η Autoeurope.com μου το βγάζει 85 ευρώ! Απ'ότι έχω διαβάσει σε προηγούμενα post είναι αξιόπιστη εταιρία (ο Samion συγκεκριμένα την προτείνει ανεπιφύλακτα). Έχω μπερδευτεί όμως με το excess και το CDW. Τί είναι ακριβώς και πώς πρέπει να το χειριστώ; Τί όριο πρέπει να έχω στην κάρτα μου για να είμαι καλυμμένη; Θέλω να κλείσω με την πιστωτική του άντρα μου αλλά έχει μόνο 900 ευρώ όριο, θα μπορέσω; Δε θέλω να οδηγάω πάλι εγώ!!!:(
Συγκεκριμένα γράφει το παρακάτω:


[*]Rental includes Collision Damage coverage. Rental limits potential vehicle damage to an excess of approximately EUR 800.00.
[*]Rental includes Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle loss to an excess of approximately EUR 1,200.00.

Ξέρω 'οτι μπορεί να έχουν ξαναειπωθεί αλλά δώστε άλλη μια βοήθεια παρακαλώ.
λογικα θα δεσμευτουν 800Ε. απο την autoeurope διαλεξε ΙΧ με αποζημιωση ποσου ευθυνης. πληρωνεις δηλ τα πρωτα 800Ε κ αποζημιωνεσαι απο την autoeurope. καθε ενοικιαση κ καθε ΙΧ εχει τους δικους της ορους αφου ειναι απο διαφορετικες εταιρειες. διαβασε τους καλα.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
καλησπερα στο travelstories και στην παρεα του.
Τον περασμενο Νοεμβριο ημουν Ιταλια Μιλανο και χρειαστηκαμε αυτοκινητο για 10 μερες για να μην κουραζω εκλεισα απο europcar. θα ξανακανω το ιδιο μαλλον, μηπως γνωριζει κανεις καμια πιο οικονομικη εταιρια στην Ιταλια με απεριοριστα χιλιομετρα;
Ευχαριστω!
το καλοκαίρι , χρησιμοποίησα την maggiore και έμεινα πολύ ευχαριστημένη απο το αυτοκίνητο, την εξυπηρέτηση και την τιμή.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτοκίνητο στη Μπολόνια

καλημέρα και πάλι.
Έχω κάνει μια κράτηση στην .... για την οποία δε μου ζήτησε αριθμό πιστωτικής κάρτας. Αυτό σημαίνει λογικά ότι η χρέωση θα γίνει εκεί, έτσι; Επίσης γράφει ότι έχει μικτή ασφάλιση με ποσό ευθύνης 850 ευρώ σε περίπτωση ζημιάς και 1700 σε περίπτωση κλοπής. Υπάρχει περίπτωση να δεσμεύσουν τόσα πολλά λεφτά;Αν έβαζα ασφάλεια μόνο για τις ζημιές ήταν 100 ευρώ παραπάνω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom