ΗΠΑ Ενοικίαση αυτοκινητου

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Έκλεισα με την Easycar με 159 ευρό για 4 μέρες intermediate απο LV σε SF όταν η Avis και η National μου ζητούσαν 321 ευρό και 345 δολαρια αντίστοιχα .Η Traveljigsaw μου το χρέωνε στα 202 ευρό.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εισαι σιγουροs? ειxε βγει ανακοινωση του ΥΜΕ οτι η αντικατασταση γινεται μονο απο 1/4. η εκδοση νεων αδειων μονο, γινεται απο τον Ιανουαριο, γι αυτο ειπα για δηλωση απωλειαs.αν βιαζεται δηλ.
- Prefecture of Athens

η αντικατασταση διπλωματος;;
εγω το εκανα καπου οκτωβριο...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Εγω που εχω το καινούριο διπλωμα και θα παω Ιταλία Γαλλια χρειάζομαι και το χαρτί της ΕΛΠΑ? δεν εχω καταλάβει καλα.
οχι βεβαια...το καινουργιο διπλωμα ειναι με λατινικους χαρακτηρες (και ελληνικους) συμφωνα με τα δεδομενα της ΕΕ
αν κινηθεις ΜΟΝΟ εντος ΕΕ δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα...
 

GtC

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Παιδιά οι τιμές που αναφέρετε πιο πάνω τί ασφάλεια περιλαμβάνουν?
Γιατί στη Hertz Που μπήκα έχασα λίγο τη μπάλα
Εγώ λέω να πάρω full, αν παρέχεται δηλαδή και μικτή
Με κλοπή τί γίνεται??
Επίσης αν θέλω να κλείσω κάνα πιο μουράτο σπορ ή κάμπριο αμαξάκι παίζει τίποτα ή όχι?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Παιδιά οι τιμές που αναφέρετε πιο πάνω τί ασφάλεια περιλαμβάνουν?
Γιατί στη Hertz Που μπήκα έχασα λίγο τη μπάλα
Εγώ λέω να πάρω full, αν παρέχεται δηλαδή και μικτή
Με κλοπή τί γίνεται??
Επίσης αν θέλω να κλείσω κάνα πιο μουράτο σπορ ή κάμπριο αμαξάκι παίζει τίποτα ή όχι?
Η Easycar με 7 ευρό την ημέρα χρεώνει την zero risk ασφάλεια με την οποία καλύπτεσαι απο οποιαδήποτε ζημιά γίνει υπαιτιότητα σου (μέχρι ενός ποσού)
για περισσότερες πληροφορίες του zero risk option :
https://www.easycar.com/nossl/ExcessReimbursementInsuranceTsAndCs.aspx
 

GtC

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Δεν χρειαζεται να δηλωσεις απωλεια....βγαζεις ενα παραβολο των 30 ευρω και περνεις καινουργιο διπλωμα με λατινικους χαρακτηρες και chip οπως ειναι στις ΗΠΑ (στο περιπου....δηλαδη...)
Πριν ένα μήνα έκανα αίτηση για αντικατάσταση λόγω φθοράς . Ακόμα περιμένω να μου έρθει το καινούριο δίπλωμα αλλά να ξέρετε ότι τώρα το παράβολο έχει ανέβει στα 80 ευρώ για αντικατάσταση σε φθορά ενώ αν πρόκειται για απώλεια τότε το παράβολο είναι πιο ακριβό
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

Μετά απο όλα αυτα που έχω διαβάσει θα νοικιασουμε και μεις αυτοκίνητο στο Λος Αντζελες. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι δεν έχουμε πιστωτική κάρτα, θα πρέπει σίγουρα να κρατάω ενα ποσό πάνω μου για να τα δώσω σαν εγγύηση??
 

Bosporos

Member
Μηνύματα
131
Likes
191
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη Καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Στην Αμερική χωρίς πιστωτική κάρτα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Έχω την εντύπωση μάλιστα ότι μπορεί να σε θεωρούνε και ύποπτο για διάφορα. Εμείς στην Ελλάδα δεν τις χρησιμοποιούμε πολύ, αλλά στην Αμερική μας φάνηκα πάρα πολύ χρήσιμες.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Αν και έχω μπει στα περισσότερα σαιτ για ενοικιάσεις υπάρχει κάποια εταιρεία που στο ΛΑ να μη χρεώνει τον οδηγό που είναι μεταξύ 21-24?

Κ βασικά δεν το καταλαβαίνω αυτό απο τα 18 μπορείς να νοικιασεις αλλά αν δεν εισαι 25 πρέπει να δίνεις το λιγότερο 25 δολλαρια την ημέρα επιπλέον. Εγω που ειμαι 24 δεν θα κάνει τα στραβά ματια ε??? Μα για ενα χρόνο?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αν και έχω μπει στα περισσότερα σαιτ για ενοικιάσεις υπάρχει κάποια εταιρεία που στο ΛΑ να μη χρεώνει τον οδηγό που είναι μεταξύ 21-24?

Κ βασικά δεν το καταλαβαίνω αυτό απο τα 18 μπορείς να νοικιασεις αλλά αν δεν εισαι 25 πρέπει να δίνεις το λιγότερο 25 δολλαρια την ημέρα επιπλέον. Εγω που ειμαι 24 δεν θα κάνει τα στραβά ματια ε??? Μα για ενα χρόνο?
Κοίταξε στην ιστοσελίδα : www.easycar.com με μία πρόχειρα ματιά που του έριξα και για Los Angeles δεν μου ζήτησε ηλικία οδηγού (πιθανόν να το έχει στους όρους ενοικίασης).
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Όοοπς άκυρον ,μόλις είδα πως δεν περιλαμβάνεται στην τιμή η χρέωση για νέο οδηγό.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Δυστυχώς είναι στους όρους... την κοιταξα πρώτα επείδη έκλεισες απο κει.. Αλλά είναι πλέον σίγουρο.. απλα πρέπει να το κοιτάξω γιατι η κάθε εταιρεία έχει άλλες τιμές..τραγικο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom