Ενοικιαση αυτοκινητου χωρις πιστωτικη.

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στη Ρουμανία είχαμε νοικιάσει με χρεωστική κάρτα από την carpro.ro
Δυστυχώς δεν είχα δει το μήνυμά σου νωρίτερα ώστε να σε βοηθήσω @valia*

Επίσης η Hertz δέχεται χρεωστικές κάρτες σε Ιταλία, Γαλλία, Γερμανία, ηπειρωτική Ισπανία, Ηνωμένο Βασίλειο, Βέλγιο, Ολλανδία, Λουξεμβούργο, Τσεχία και Σλοβακία.
https://www.hertz.com/p/europe-debit-card-information
Και η εγγύηση πόσο κοστίζει στην Hertzh με την χρεωστική κάρτα?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.042
Likes
1.583
Και η εγγύηση πόσο κοστίζει στην Hertzh με την χρεωστική κάρτα?
Όσο και με την πιστωτική, απλά αντί για προέγκριση πίστωσης κάνουν δέσμευση του ποσού από τον λογαριασμό. Υπόψη η αποδέσμευση αργεί καμιά εβδομάδα από το τέλος της κράτησης.
Το ποσό εξαρτάται από την χώρα και την κατηγορία του οχήματος. Χωρίς SCDW είναι συνήθως 1000€ στις Α, Β, G, H , 2000€ στις C, E και 3000€ στις υπόλοιπες κατηγορίες. Τα γράφει στους όρους στο τελευταίο βήμα της κράτησης, πάτα να δεις τι ισχύει στην χώρα που ενοικιάζεις πριν τσεκάρεις ότι συμφωνείς.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
500
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
καλησπερα Ενοικιαση Ιχ για Σικελια με φουλ ασφαλιση θελω να χρησιμοποιησω την χρεωστικη καρτα REVOLUT μου γιατι η πιστωτικη μου εχει μικρο οριο μου ζηταει πανω απο 1000 ευρω η Εταιρεια...Εχει χρησιμοποιησεις κανεις Revolut σε Ευρωπη - ( ΙΤΑΛΙΑ θελω) διχως κανενα προβλημα?
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Στην Ολλανδία, στη Sixt στη Χάγη νοικίασα αυτοκίνητο με χρεωστική κάρτα απλά τα χρήματα ήταν μέσα ώστε να δεσμεύσουν την εγγύηση!
 
Μηνύματα
6
Likes
4
Για Ολλανδία τι ξέρουμε; Θα πάω το Φεβρουάριο αλλά δεν έχω πιστωτική ούτε εγώ ούτε ο φίλος μου... Τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα, γνωριζει κάποιος αν υπάρχει εταιρεια για ενοικιαση αυτοκινητου στη Ρώμη που να μην απαιτει πιστωτικη?Εχουμε μονο χρεωστικες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom