Κούβα Εντυπώσεις από Κούβα

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
τις διαβασα ολες τις διαβασα σε αλλες σελιδες που ειμαι μελοςκαι τις διαβαζω χρονια πολλα....εδω να κανω μια παρενθεση δεν ειναι το τι γραφουμε ολοι εχουμε δικαιωμα να γραφουμε αλλοιμονο ουτε αφορα ολους εχει καποιες ιστοριες εντελως ταπεινες και χαμηλων τονων οπως ενα παλληκαρι νομιζω ΄΄ψηλος΄΄ ειναι το νικ του....ουτε καν τους μισους αφορα,ισως επειδη εγω στις ιστοριες μου ειμαι λιτος και απερριτος τους βλεπω λαθος...
Ας αφήσουμε τις ιστορίες που είναι σε άλλες σελίδες(φόρουμ ; ) ..Δεν μας αφορά εδώ..Επομένως κάποιες ιστορίες και κάποιες πληροφορίες πρέπει να είναι σωστές ακόμη και με τα δικά σου κριτήρια...Γράψε μας και εσύ την άποψη σου και θα κριθεί από τον καθένα μας ανάλογα.Τέλος και καλή συνέχεια.
 
Last edited:
D

Delmem39172

Guest
έτσι είναι έχουμε και κάτι πολύ καλά παιδιά ανάμεσά μας! έχει και κάτι "γλωσσούδες" σαν εμένα που γράφουν και γράφουν και τολμάμε να έχουμε και άποψη :shock:
Αλλά να σου πω κάτι; εμένα με έχει πειράξει πολύ περισσότερο όταν με έπιασαν κορόιδο μέσα στην Ελλάδα/ή με έστειλαν σε ταβέρνα κουμπάρου κι έφαγα πλαστική μπριζόλα που την πλήρωσα φιλέτο....παρά αν έβγαλε κανένας ταλαίπωρος κανά χαρτζιλίκι στην πλάτη μου (ή αλλού)

Είμαστε όλοι εντελώς εκτός θέματος...
Εύχομαι ολοι να είσαστε καλά αλλες προθεσεις είχα αλλου φτασαμε, δεν πειράζει συμβαινουν αυτά, χάλασα το φόρουμ και ουσια μηδεν,σας χαιρετώ και σας αποχαιρετώ άφησα ότι άφησα εδώ μέσα και είναι αρκετά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Από εδώ Κούβα - Εντυπώσεις από Κούβα και κάτω τα μηνύματα έχουν μεταφερθεί από άλλο νήμα στα οποία ήταν εκτός θέματος. Μπορεί να τα βλέπετε λίγο σαλάτα, αλλά δεν πειράζει :p
 
D

Delmem39172

Guest
ντόπιοι στην Αβάνα μου έλεγαν ότι αυτά τα παίρνουν με ένα πέσο νασιονάλ.
Αυτό είναι άλλο είδος πούρου που δεν φέρει σήμανση δαχτυλίδια,δεν είναι απαραίτητα κακό και ειναι καλύτερο από όσα πωλούνται στον δρομο απλά ειναι για τους ντοπιους.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
Καθε φορα όταν διαβάζω το σχόλιο σας , εχω την εντύπωση οτι εσάς στέλνω ταξιδι και οχι τον εαυτό μου. Μήπως να μου πείτε και που να ψάξω τη διαμονή;

🤣

Το 810 γίνεται από 2χ405 (404,3 για την ακρίβεια) επειδή μετακίνησα λίγο τις ημερομηνίες και βρήκα και πιο φτηνό fare.

Το 220 προκύπτει απο το 110χ2. 🤣

Και εμενα μου αρέσει η business class Emirates, αλλά δεν έχω ουσιαστικό λόγο να την παίρνω, η αεροπορική για μένα είναι μονο μέσον και θα προτιμήσω την διαφορά να την φάω άλλου ή να τη δώσω σε κάποιον που το χρειάζεται και όχι στους κεφαλαιούχους τέτοιων εταιρειών.

Και δεν με ενοχλεί καθόλου εσείς να κάνετε το αντίθετο επειδή με αυτόν τον τρόπο καλύπτετε κάποιες ψυχολογικές και μη ανάγκες.

Οπότε, να μην σας ενοχλούν και οι δικές μου.

Πιστεύω πως κάπου εδώ τελειώνει και η κουβέντα μας επειδή δεν μ αρέσει το ύφος και η ύπαρξη της.
 
D

Delmem39172

Guest
Καθε φορα όταν διαβάζω το σχόλιο σας , εχω την εντύπωση οτι εσάς στέλνω ταξιδι και οχι τον εαυτό μου. Μήπως να μου πείτε και που να ψάξω τη διαμονή;

🤣

Το 810 γίνεται από 2χ405 (404,3 για την ακρίβεια) επειδή μετακίνησα λίγο τις ημερομηνίες και βρήκα και πιο φτηνό fare.

Το 220 προκύπτει απο το 110χ2. 🤣

Και εμενα μου αρέσει η business class Emirates, αλλά δεν έχω ουσιαστικό λόγο να την παίρνω, η αεροπορική για μένα είναι μονο μέσον και θα προτιμήσω την διαφορά να την φάω άλλου ή να τη δώσω σε κάποιον που το χρειάζεται και όχι στους κεφαλαιούχους τέτοιων εταιρειών.

Και δεν με ενοχλεί καθόλου εσείς να κάνετε το αντίθετο επειδή με αυτόν τον τρόπο καλύπτετε κάποιες ψυχολογικές και μη ανάγκες.

Οπότε, να μην σας ενοχλούν και οι δικές μου.

Πιστεύω πως κάπου εδώ τελειώνει και η κουβέντα μας επειδή δεν μ αρέσει το ύφος και η ύπαρξη της.
Δεν βλέπω κάτι προσβλητικό στα γραφόμενα μου ,ερωτήσεις έκανα από απορία και είπα και την γνώμη μου ,ούτε σας πρότεινα κάτι ουτε σας επέβαλα κάτι, δεν ξέρω τι ύφος μου λέτε και περί ύπαρξης,βέβαια θα ήθελα να γράψετε τις εντυπώσεις σας μόλις γυρισετε από την εκδρομή σας και λογικά θα το κάνετε οπότε τα λέμε σε λιγες ημέρες.....
 

Gambino

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Αυτο που πρεπει να προβληματιζει οσους θελουν να πανε στο νησι ειναι οι διακοπες ρευματος εκτος αν πανε με γκρουπ και μενουν σε ξενοδοχεια.
Στην Αβανα οχι και τοσο αλλα στις αλλες πολεις η κατασταση ηταν απο ανυποφορη εως δραματικη.
Ετσι ηταν μεχρι 1 Σεπτεμβριου που επεστρεψα,προχθες που μιλησα μου ειπαν οτι εχει βελτιωθει η κατασταση αλλα ποτε δεν ξερεις....
Το ευρω εχει φτασει 150 πεσος στον δρομο.
 
D

Delmem39172

Guest
Αυτο που πρεπει να προβληματιζει οσους θελουν να πανε στο νησι ειναι οι διακοπες ρευματος εκτος αν πανε με γκρουπ και μενουν σε ξενοδοχεια.
Στην Αβανα οχι και τοσο αλλα στις αλλες πολεις η κατασταση ηταν απο ανυποφορη εως δραματικη.
Ετσι ηταν μεχρι 1 Σεπτεμβριου που επεστρεψα,προχθες που μιλησα μου ειπαν οτι εχει βελτιωθει η κατασταση αλλα ποτε δεν ξερεις....
Το ευρω εχει φτασει 150 πεσος στον δρομο.
Τιποτα δεν βελτιώθηκε αγαπητέ οι διακοπές πλέον γίνονται ανά 6ωρο ,6 έχεις και 6 δεν έχεις και στην Αβάνα εχει διακοπές,το ευρώ σήμερα στην μαύρη στα 140.ευτυχως έχω γεννήτρια και έχω ρεύμα παντα αλλα δεν βρίσκω ευκολα βενζίνη...φεύγω ομως σε λίγο για ταξιδι και αν μετά την λήξη του ταξιδιού δεν φτιάξουν τα πράγματα θα επιστρέψω ελλαδα ισως και για μόνιμα.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ με την σειρά μου θα πω πως με την μη ύπαρξη βασικών δεν υπάρχει λόγος να πας Κούβα προς το παρόν, μέχρι να γίνουν τα πράγματα ομαλά.
Και σε επίπεδο υγείας, νοσοκομειακής περίθαλψης πως είναι;
Αν συμβεί κάτι σε τουρίστα μπορούν να αντεπεξέλθουν άραγε;
 
D

Delmem39172

Guest
Εγώ με την σειρά μου θα πω πως με την μη ύπαρξη βασικών δεν υπάρχει λόγος να πας Κούβα προς το παρόν, μέχρι να γίνουν τα πράγματα ομαλά.
Και σε επίπεδο υγείας, νοσοκομειακής περίθαλψης πως είναι;
Αν συμβεί κάτι σε τουρίστα μπορούν να αντεπεξέλθουν άραγε;
ου μπλεξεις αγαπητε,νομιζω η κουβα μας αφησε για πολλα πολλα χρονια.οποιος προλαβε τον κυριο ειδε με λιγα λογια....ειναι και το συστημα ρευστο και ανα πασα στιγμη μπορει να ξεσπασουν επεισοδια με απροβλεπτες συνεπειες ,υπαρχει μεγαλο μισος στον λαο και πολλα απωθημενα .ιδεα δεν εχετε.δεν θα ηθελα να ζησω κατι τετοιο ουτε να βρεθω εν μεσω ταραχων και αιματοκυλισματος.... κοιτα ο μεσος ορος τουριστα ειτε τωρα παει ειτε μετα ειτε πριν θα μεινει στην ονειροπαγιδα των διηγησεων των διαφημησεων τουριστικων και της λανθασμενης ιδεας που εχει για την κουβα,οποτε αστους να πανε και να μπαινουν να μας λενε ιστοριες.....εγω αρχισα να την βρισκω με ολες αυτες τις ιστοριες που διαβαζω για την κουβα εδω μεσα σε σημειο που κοντευω να πιστεψω οτι ειναι ετσι....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom