Εντυπώσεις από ένα διήμερο στο Βόλο - Πήλιο

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ίσως να μην είναι για όλους. Ίσως να "τσιμπάει" λίγο...Το "ντεκαντάνς" όμως αποικιακό στυλ, το "αλλού" φαγητό του, τα κοκτέιλς του, το (φρι-λαρτζ) φιλικό σέρβις του....κλπ., το κάνουν για μένα ΜΑΧ επιλογή: http://www.climax.gr/MainGr.html
Η τεράστια (αεράτη) αμμουδιά των Ποτιστικών και τα καταπληκτικά νερά της, είναι ....το ΕΞΤΡΑ ΜΠΟΝΟΥΣ!!!
Τα άλλα που λέτε...κλασσικές ομορφιές...υποκλίνομαι....αλλά εγώ "φτάνει"...
(λαικά προσκυνήματα)
το λινκ μου βγαζει ερορ...
Climax @ Ποτιστικά Ξυνόβρυση | πηλιο ξενοδοχεία, ξενοδοχεία πήλιο, διαμονη πηλιο, πηλιο, ξενώνας πήλιο, Πήλιο αρχοντικά
αλλα για αυτο κατι ηταν..καλα κοκτειλ!

θα συμφωνησω οτι η παραλια ειναι υπεροχη(αν και προτιμω τη βουτια μου να τη ριχνω στη μελανη) και ειναι και πιο κοντα απο Βόλο σε σχεση με τις πιο βορειες (μυλοπόταμος κ.τλ)

ai44.tinypic.com_2zhjj8l.jpg
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
το λινκ μου βγαζει ερορ...
Climax @ Ποτιστικά Ξυνόβρυση | πηλιο ξενοδοχεία, ξενοδοχεία πήλιο, διαμονη πηλιο, πηλιο, ξενώνας πήλιο, Πήλιο αρχοντικά
αλλα για αυτο κατι ηταν..καλα κοκτειλ!

θα συμφωνησω οτι η παραλια ειναι υπεροχη(αν και προτιμω τη βουτια μου να τη ριχνω στη μελανη) και ειναι και πιο κοντα απο Βόλο σε σχεση με τις πιο βορειες (μυλοπόταμος κ.τλ)

ai44.tinypic.com_2zhjj8l.jpg
Συγνώμη ...λάθος. Το σωστό link είναι:
Climax Bar Restaurant
(που συμπτωματικά ανανεώθηκε μόλις χθες!!!)
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Εχει παει κανεις στο Πηλιο στις παραλιες Νταμουχαρη και Μυλοποταμο; Αξιζει;
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Ο Μυλοπόταμος είναι πανέμορφος, αν τον πετύχεις χωρίς κύμα..Η Νταμούχαρη είναι ένα λιμανάκι με μία όμορφη παραλία από πίσω..Πολύ γραφική.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Έχε υπόψη σου πάντως ότι η παραλία της Νταμούχαρης είναι με μεγάλα βότσαλα (κροκάλες) δεν έχει αμμουδιά δηλαδή. Εννοείται ότι τα νερά είναι πεντακάθαρα (όταν δεν έχει κύμα) και το λιμανάκι όπως και ο οικισμός της Νταμούχαρης πανέμορφα (εκεί γυρίστηκε το τραγούδι dancing queen των abba από την ταινία mamma mia)
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Ευχαριστω για τις πληροφορίες. Συμφερει να παω στο Μυλοποταμο-Νταμουχαρη απο Βολο-Πορταρια-Χανια-Τσαγκαραδα ή απο Βολο-Καλα Νερα-Μηλιες-Τσαγκαραδα; Επισης για την παραλία Φακίστρα τι λέτε;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Για Τσαγκαράδα καλύτερα από Καλά Νερά-Μηλιές, έχει πολύ λιγότερες στροφές. Η Φακίστρα είναι φανταστική μικρή παραλία αλλά θέλει ποδαράτο όχι πολύ δύσκολο κανά τεταρτάκι. Εννοείται ότι ούτε και αυτή είναι προστατευμένη από το κύμα. (βασικά καμία παραλία του Πηλίου που βλέπει στο Αιγαίο δεν είναι προστατευμένη από τον βοριά)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
με μεγάλα κύματα και αέρα ΔΕΝ κολυμπάμε!!! Έχουν πνιγεί νέοι και ικανοί κολυμβητές.
Όσο για τις ακτές, που αναφέρετε παραπάνω: η μία καλύτερη απ' την άλλη!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.196
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom