Εξοικονόμηση, προσφορές, τσιγκουνιές

paefstra

Member
Μηνύματα
13.229
Likes
41.733
Εγω το χρησιμοποιησα παρα πολυ, νομιζω θα ξανακανω (η περσινη ηταν η δωρεαν).
Μονο απο τα παραφαρμακευτικα, με συμφερει. Αλλα τεραστια αυξηση στους ορους, μεχρι κ το βαρος εριξαν.
Αγοραζοντας καλλυντικα απο συμβεβλημενα καταστηματα με το προγραμμα bonus εβγαλα ενα εισιτηριο bonus για εξωτερικο 200 ευρω. Γενικα δεν θα μου λειψει καθολου.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
616
Likes
2.536
Αγοραζοντας καλλυντικα απο συμβεβλημενα καταστηματα με το προγραμμα bonus εβγαλα ενα εισιτηριο bonus για εξωτερικο 200 ευρω. Γενικα δεν θα μου λειψει καθολου.
Αυτα τα καταστηματα δεν εχουν πολυ υψηλοτερες αρχικες τιμες σε σχεση με τα online?
Aς πουμε ενα παραφαρμακο που παιρνω κανει σε φαρμακειο 20 ευρω ποσοτητα ενος μηνα και online 11-13. Eιναι μεγαλη η εξοικονομηση ετησιως κ με το κερδος παιρνεις τικετ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.229
Likes
41.733
Αυτα τα καταστηματα δεν εχουν πολυ υψηλοτερες αρχικες τιμες σε σχεση με τα online?
Aς πουμε ενα παραφαρμακο που παιρνω κανει σε φαρμακειο 20 ευρω ποσοτητα ενος μηνα και online 11-13. Eιναι μεγαλη η εξοικονομηση ετησιως κ με το κερδος παιρνεις τικετ.
Δεν χρησιμοποιω παραφαρμακευτικα πολυ και τα λιγα που παιρνω τα παιρνω σε ποσοτητα για 1 χρονο απο τον Hondo πχ οταν εχει τρελη προσφορα μιλιων. Ας πουμε 100 ευρω τον χρονο Η εξοικονομηση απο ενα εισιτηριο εξωτερικου ειναι μεγαλυτερη. Σε καμια περιπτωση δεν με συμφερει η συνδρομη για 1 αγορα τον χρονο.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.229
Likes
41.733
Μια που λεμε για εξοικονομηση, τα δεδομενα μου για το 2024 ειναι οτι εβγαλα 10 εισιτηρια με μιλια η bonus και εξοικονομησα 1750 ευρω σε σχεση με τις τιμες τους. Το να δωσω 100 στον Hondo αντι για 70 σε σκρουτζομαγαζο συν 25 συνδρομη και να χασω παρα πολλα μιλια δεν με εξυπηρετει. Ειδικα φετος που τα εισιτηρια ειναι φωτια και λαυρα, τα bonus εχουν μεγαλυτερη αξια σε σχεση με περσι.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
616
Likes
2.536
Εγω παλι εχω μεγαλη καταναλωση στα παραφαρμακα (οχι καλλυντικου τυπου) που σιγουρα δεν μπορω να κανω bulk μια φορα ετησιως. Noμιζω οτι αγοραζω μεσω σκρουτζ σχεδον τα παντα (απο παπουτσια μέχρι βιβλια, μικροσυσκευες, ειδη σπιτιου, βρωσιμα, ότι ακυρο χρειαστω π.χ. ορθοπεδικο ναρθηκα, θερμος κτλ). Επομενως η συνδρομη με συμφερει αν το δω ετησιως και λογω των μεταφορικων και λογω των χαμηλοτερων τιμων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.792
Μέλη
39.003
Νεότερο μέλος
Emalin

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom