Εορταστικη εξορμηση για τα πενταχρονα του Travelstories!

Ποιο καταλυμμα προτιματε για την εκδρομη στο Ελατοχωρι

  • ΣΕΜΕΛΗ

    Votes: 0 0,0%
  • ΠΙΕΡΙΩΝ ΜΟΥΣΕΣ

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μια ακομη ενδιαφερουσα προταση είναι και το ξενοδοχείο Μυθος ΜΥΘΟΣ - ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΞΕΝΩΝΑΣ - ΕΛΑΤΟΧΩΡΙ ΠΙΕΡΙΑΣ - MYTHOS - MOUNTAIN RESORT - ELATOCHORI PIERIA (απο τα πρωτα που έγιναν στην περιοχη).Μας δινει τιμή για τα 28 δωματια του στα 50 ευρό και επιδειξη κρασιών στο κελλαρι του ξενοδοχείου.Επισης αν κάνουμε την συνάντηση μας εκεί (το βραδυ του Σαββατου) μας δινει τιμή γευματος 15 ευρο/ατομο και με εμφιαλωμενο κρασι δικό του και 3-4 επιλογες κυριως πιατου (αναμεσα τους και κοτσι).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εύγε toumpiotis! :clap:

Έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά. Όλες οι επιλογές δείχνουν πολύ ενδιαφέρουσες. Χωρίς να έχω επισκεφθεί ή να γνωρίζω οποιαδήποτε, τείνω να καταλήξω ότι η τελευταία προσφέρει το best-value-for-money και την ψηφίζω.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Εύγε toumpiotis! :clap:

Έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά. Όλες οι επιλογές δείχνουν πολύ ενδιαφέρουσες. Χωρίς να έχω επισκεφθεί ή να γνωρίζω οποιαδήποτε, τείνω να καταλήξω ότι η τελευταία προσφέρει το best-value-for-money και την ψηφίζω.
Και εγω νομιζω πως καλυτερα ειναι να ειμαστε ολοι μαζι .
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Βαγγελη ευχαριστω προσωπικα που μπηκες στον κοπο να ρωτησεις για τα ξενοδοχεια που μας δεχονται..

Εμενα παλι, το best value for money μου φαινεται το Σεμελη, στο οποίο για να μεινει κανεις απο το επομενο σκ της συναντησης και για ολο το χειμωνα, πρεπει να πληρωσει τα διπλα ! και εχει μεγαλη γκαμα τιμων και δωματιων..
Επισης εχω ακουσει τα καλυτερα για ποιοτητα διαμονης, πρωινου κλπ
Γι αυτο και ψηφιζω ΣΕΜΕΛΗ για διαμονη
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Το Σεμελη ειναι οντως καλυτερο απο το Μυθος αλλά στην τιμη των 60 μας δινει μονο 6 δωματια και μετα έχει αρκετα με 80-85 ευρό.
Οι υπόλοιποι τι λέτε ?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Λέμε ότι δειλά δειλά θα δηλώσω κι εγώ συμμετοχή..... Όχι πολλές οι πιθανότητες να στραβώσει το πράγμα αλλά υπαρκτές.. θα δούμε....
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Το Σεμελη ειναι οντως καλυτερο απο το Μυθος αλλά στην τιμη των 60 μας δινει μονο 6 δωματια και μετα έχει αρκετα με 80-85 ευρό.
Οι υπόλοιποι τι λέτε ?
Δε ξέρω αλλά το Μύθος δεν μου έκατσε καλά, ίσως λόγω design..
Από τα άλλα μέχρι στιγμής το Atrion και το Amadrias τα οποία και προτιμώ, είδα ότι έχουν ωραία δωμάτια και με τζακούζι και οι τιμές τους λογικότατες και είναι και δίπλα-δίπλα.
Το Σέμελη πολύ ωραίο αλλά δεν μου αρέσει που δεν είναι κοντά με τα άλλα.
Τώρα για τις τιμές 20 ευρώ πάνω κάτω εμένα δεν με απασχολεί για 1 διανυκτέρευση.
Πάντως για μια άλλη φορά να ομολογήσω ότι είσαι χαρισματικός στο θέμα οργάνωσης εκδρομών, αδικείσαι...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δε ξέρω αλλά το Μύθος δεν μου έκατσε καλά, ίσως λόγω design..
Ε, αν πιεις λίγο κρασάκι, ίσως σου κάτσει λίγο καλύτερα! :haha:

Σοβαρά τώρα, το γεγονός ότι μπορεί να μας φιλοξενήσει όλους το συγκεκριμένο, καθώς και κάποια συγκριτικά πλεονεκτήματα για φαγητό/ποτό το βράδυ, νομίζω ότι του δίνουν μερικούς πόντους (ανεξαρτήτως της τιμής). Εννοείται, το επαναλαμβάνω, ότι δεν κάνω promo κανενός, προσωπική γνώμη εκφράζω.
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Ε, αν πιεις λίγο κρασάκι, ίσως σου κάτσει λίγο καλύτερα! :haha:

Σοβαρά τώρα, το γεγονός ότι μπορεί να μας φιλοξενήσει όλους το συγκεκριμένο, καθώς και κάποια συγκριτικά πλεονεκτήματα για φαγητό/ποτό το βράδυ, νομίζω ότι του δίνουν μερικούς πόντους (ανεξαρτήτως της τιμής). Εννοείται, το επαναλαμβάνω, ότι δεν κάνω promo κανενός, προσωπική γνώμη εκφράζω.
Σ'αυτό δεν έχεις και άδικο έτσι και αλλιώς τούρνα θα γίνω από το κρασάκι...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Δειλά-δειλά να πω και γω ότι το σκέφθομαι :D
.... αρκεί να ξεμπερδέψω από κάτι τρεχάματα που έχω και επιπλέον να συντονιστεί η αθηναϊκή συμμορία :roll:..........
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Αδελφια,Αδελφια προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος,θα πούμε όλοι την αποψη μας και απο αυτούς που ειναι σιγουροι οτι θα ερθουν θα αποφασιστει οτι πει η πλειονοτητα.Απο τα ξενοδοχεια που εχω επικοινωνησει, προκυπτουν ουσιαστικά 4 προτασεις:
1)Μυθος
2)Σεμελη
3)Atrion και Αμαδρυας
4)Πιεριων Μουσες
Το καθε ενα εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του.
1)Το Σεμελη ειναι το πιο πολυτελειας και οι τιμες του στα 60(6 δωμ)και 80 ευρο (τα υπολοιπα πλην σουιτων)και απεχει 5 περιπου χιλ απο το Ελατοχωρι (10 λεπτα οδικως)
2)ο Μυθος δινει ολα τα δωματια στην ιδια τιμή (50 ευρο) και ειναι 2 χιλ αποσταση απο το Ελατοχωρι (2 λεπτα απο το Ελατοχωρι).
3)Ta Ατριον και το Αμαδρυας (με τιμες στα 70-80 ευρο)ειναι πιο μικρα γιαυτο θα χρειαστεί να κλειστουν και τα δυο μαζι (ειναι διπλα το ενα στο αλλο) αλλα θα χρειαστεί να γινει το γευμα σε ταβερνα κοντινη (πχ Τζιβαερι).
4)Το Πιεριων Μουσες μας χωραει ολους (και οι τιμες του ειναι στα 70-80 ευρο -10% πλην σουιτων) και εδω θα πρεπει το γευμα να γινει εκτος (ειναι κοντα στο κεντρο του παλιου χωριου).
Απο την άλλη αν υπαρχει διαφωνία για το ξενοδοχειο μπορει να κλεισει ο καθενας οπου θελει και κανουμε την συνάντηση σε μια ταβερνα.
Προτεινω να βαλει η Ερση ψηφοφορια των προτασεων ωστε να δουμε τι θελει η πλειοψηφια .
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.561
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom