Ιταλία Επίσκεψη στην Galleria Ferrari

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν μίλησα για οδήγηση στο δρόμο πουθενά.Τόνισα ότι δεν αξίζουν 98? δεκαπέντε λεπτάκια στην Ποσειδώνος στο ρελαντί.

Αυτό που λέω είναι ότι στα Βρετανικά π.χ. πρότυπα (πολύ μπροστά στην αυτοκίνηση οι άνθρωποι) θα μπορούσες να πηγαίνεις σε μια πίστα να νοικιάζεις ένα γρήγορο αυτοκίνητο αν δεν θες να βάλεις το δικό σου (η οδήγηση σε πίστα καταπονεί τόσο πολύ ένα καθημερινό αυτοκίνητο παραγωγής που θα χρειάζονταν αλλαγή τα μισά και πλέον εξαρτήματα μετά το event) ή επειδή γουστάρεις να οδηγήσεις κάτι δυνατό και πανάκριβο, και βάσει συγκεκριμένων κανονισμών με ενα λογικό κόστος να κάνεις την κ@ύλα σου.

Δεν νομίζω ότι όλοι αυτοί που τις Κυριακές ξεχύνονται σε τόσες πίστες της Βρετανίας είναι ο Ayrton Senna.Αλλά και το κέφι τους κάνουν και αποκτούν νοοτροπία.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν θέλω να πάω στις Σέρρες,πρώτον.

Επίσης κάνω μια γενικού περιεχομένου τοποθέτηση κι όχι ντε και καλά ότι θέλω να μπω σε μια πίστα.Επίσης δεν νομίζω ότι σε καμία πίστα της Ελλάδας νοικιάζουν έτοιμα στημένα αυτοκίνητα.Πρέπει να βάλεις και να σπάσεις το δικό σου.Και δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ ούτε τα λεφτά για να αλλάζω τετράδες λάστιχα και φρένα έχω,ούτε και το κατάλληλο "εργαλείο" για να το βάλω σε πίστα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
[.

Να σου θυμίσω ότι το κατ'εξοχήν σύμβολο του καπιταλισμού,το πούρο,το κάπνιζαν κάτι μουσάτοι στα βουνά της Sierra Maestra.[/quote]


και σημερα οι χωρικοι στη Κουβα καπνιζουν πουρα γιατι ειναι ή τσαμπα αν τα φτειαχνουν οι ιδιοι ή φθηνα .
και εγω παω σε ενα καπνοπωλειο ή ακομα και περιπτερο και αγοραζω ενα πουρο , Ferrari ομως γιατι δεν μπορω να αγορασω άραγε ;
Μην τα ισοπεδωνουμε ολα ...

κατά τα άλλα η ιστορια σου ειναι ωραια και χαιρομαι με τη χαρά σου που βρεθηκες εκει .
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν επέλεγα προορισμούς με βάση την ιδεολογία ούτε τουαλέτα δεν θα πήγαινα.

Θεϊκή ατάκα!!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ρε παιδιά,εν τέλει αν κάτι ήθελα να τονίσω με αυτά που λέω στη συζήτηση επί της απορίας περί "ναού του καπιταλισμού" του Χρήστου,είναι ότι όλα αυτά δεν είναι παρά σαχλά τσιτάτα.

Όπως επίσης ότι έχει διαφορά να είσαι ιδεολόγος απ'το να είσαι αρνητής της ιστορίας της ίδιας.Και στο Obersalzberg θέλω να πάω,αυτό με κάνει Ναζί;

Ή μήπως όσοι πάνε στο μαυσωλείο του Λένιν και του Μάο είναι των αντίστοιχων ιδεολογιών.

Μη τρελαινόμαστε λοιπόν για τα περί ιδεολογιών και μη ξεχνάμε όλοι μας ότι το φόρουμ έχει βασικό σκοπό το ταξίδι.Το λέω γιατί εμού συμπεριλαμβανομένου,οι περισσότεροι τρώμε τον περισσότερο χρόνο στο social τον τελευταίο καιρό.Και δε λέω,ασφαλώς και θα σχολιάσουμε αυτά που συμβαίνουν για παράδειγμα στην Μ.Ανατολή,αλλά ώρες-ώρες νομίζω πως όλοι το παρακάνουμε σε κάποια σημεία.


υ.γ. Που πήγανε τόσες φωτογραφίες που είχα επισυνάψει;Λείπουν σχεδόν οι μισές.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Στο αρχικό και στο #7.Ευχαριστώ εγώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom