Επιβραβεύσεις booking.com

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
1) Σε κράτηση μέσω "πορτοφολιού" μπορείς να χρησιμοποιήσεις προηγούμενη επιβράβευση για "πίστωση σε ταξίδι" μαζί με προσφορά για κέρδος επιβράβευσης απο την νέα διαμονή;

2) Όταν με το "πορτοφόλι", χρησιμοποιήσεις προηγούμενη επιβράβευση "πίστωση σε ταξίδι", για να κλήσεις νέα διαμονή, το ποσό αφαιρείται άμεσα όταν κάνεις τη κράτηση ή μετά το πέρας της διαμονής;
 
Last edited:

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
211
Likes
1.109
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
1) Σε κράτηση μέσω "πορτοφολιού" μπορείς να χρησιμοποιήσεις προηγούμενη επιβράβευση για "πίστωση σε ταξίδι" μαζί με προσφορά για κέρδος επιβράβευσης απο την νέα διαμονή;

2) Όταν με το "πορτοφόλι", χρησιμοποιήσεις προηγούμενη επιβράβευση "πίστωση σε ταξίδι", για να κλήσεις νέα διαμονή, το ποσό αφαιρείται άμεσα όταν κάνεις τη κράτηση ή μετά το πέρας της διαμονής;
Όταν επιλέγεις να πληρώσεις με πορτοφόλι,σου ζητάει αμεση πληρωμη,αφαιρώντας το εν λόγω ποσό επιτόπου.Αν επιδέχεται δωρεάν ακύρωσης και ακυρώσεις,τότε το ποσό επιστρέφει στο πορτοφόλι σου την επόμενη ημέρα.(Απο προσωπική εμπειρία)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όταν επιλέγεις να πληρώσεις με πορτοφόλι,σου ζητάει αμεση πληρωμη,αφαιρώντας το εν λόγω ποσό επιτόπου.Αν επιδέχεται δωρεάν ακύρωσης και ακυρώσεις,τότε το ποσό επιστρέφει στο πορτοφόλι σου την επόμενη ημέρα.(Απο προσωπική εμπειρία)
Μόλις διάβασα, πηγαίνοντας προς τα πίσω σε αυτό το νήμα, οτι αν κάνεις κράτηση με δωρεάν ακύρωση δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη "πίστωση σε ταξίδι" απο προηγούμενη επιβράβευση. Πρέπει να υπάρχει προπληρωμή του καταλύματος....Αυτό καταλαβαίνω και απο τη δική σου απάντηση.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
211
Likes
1.109
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Μόλις διάβασα, πηγαίνοντας προς τα πίσω σε αυτό το νήμα, οτι αν κάνεις κράτηση με δωρεάν ακύρωση δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη "πίστωση σε ταξίδι" απο προηγούμενη επιβράβευση. Πρέπει να υπάρχει προπληρωμή του καταλύματος....Αυτό καταλαβαίνω και απο τη δική σου απάντηση.
[/Εγώ την έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές,διότι ακυρώθηκε το ταξίδι και επανατοποθέτησα χρονικά την κράτηση.Ήταν δωρεάν η ακύρωση και πήρα τα λεφτά πίσω,όπως και την επιβράβευση στο πορτοφόλι.Τι να σου πω,δε ξέρω αν άλλαξε η πολιτική τους.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@ANASTAPAP Εγώ όμως δεν έκανα καμία προπληρωμή. Εσύ μου λες οτι είχες πληρώσει, αφού πήρες χρήματα πίσω. Εκεί είναι η διαφορά νομίζω.
Και δεν πιστεύω οτι παίζει ρόλο ο νέος εκπτωτικός κωδικός που χρησιμοποίησα για να πάρω άλλη επιβράβευση. Άλλωστε θα συνέφερε τη booking να χρησιμοποιήσω το πορτοφόλι σε αυτή τη περίπτωση.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ θα ήθελα οδηγίες... Δεν βρίσκω το wallet. Ευχαριστώ!
Μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο booking πατάς με ένα αριστερό κλίκ πάνω δεξιά στο όνομα (username) του λογαριασμό σου και σου εμφανίζει κάποιες επιλογές. Μία απο αυτές είναι η "Επιβραβεύσεις & Πορτοφόλι"
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο booking πατάς με ένα αριστερό κλίκ πάνω δεξιά στο όνομα (username) του λογαριασμό σου και σου εμφανίζει κάποιες επιλογές. Μία απο αυτές είναι η "Επιβραβεύσεις & Πορτοφόλι"
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή καθόλου... Μήπως πρέπει να αποθηκεύσω την πιστωτική πρώτα?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δυστυχώς δεν μου βγάζει αυτή την επιλογή καθόλου... Μήπως πρέπει να αποθηκεύσω την πιστωτική πρώτα?
Τι εννοείς οτι δεν στο βγάζει; Απο κινητό μπαίνεις ή απο η/υ; Τι επίπεδο είσαι στο booking;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και από κινητό και από την εφαρμογή και από υπολογιστή. 2ο επίπεδο genius
Δεν ξέρω γιατί δεν το βλέπεις....κανονικά θα έπρεπε να το έχεις στο μενού όπως φαίνεται παρακάτω (από κινητό πχ) :
_20210825_231652.JPG
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Δεν ξέρω γιατί δεν το βλέπεις....κανονικά θα έπρεπε να το έχεις στο μενού όπως φαίνεται παρακάτω (από κινητό πχ) :
Από αυτό το μενού, μου λείπει μόνο το "επιβραβεύσεις & πορτοφόλι". Δεν πειράζει. Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ πολύ!
View attachment 366944
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom