Επιλογή φωτογραφικής

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλά, Χρήστο, η πρώτη φωτό εξαιρετική ! Μπράβο και πάλι μπράβο. Μη δείξω την αντίστοιχη δική μου...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παιδες οτι μηχανη και να χρησιμοποιειτε σημασια δεν εχουν οι τεχνικες προδιαγραφες της μηχανης αλλα η σκηνη και το συναισθημα που μεταδιδει η φωτογραφια. Πολλες απο τις φωτογραφιες που θαυμαζουμε απο το παρελθον τραβηχτηκαν με μηχανες που ειναι πρωτογονες για τα σημερινα δεδομενα και παρολα αυτα συγκινουν ακομα.
Αρα το ζητουμενο δεν ειναι τι προδιαγραφες εχει η μηχανη γιατι ετσι θα καταληξουμε σε ενα ατελειωτο κυνηγι της τεχνολογιας με αντιστοιχο χρηματικο κοστος αλλα το να ψαχνομασε στην αποτυπωση των συναισθηματων που μας δημιουργει αυτο που μας εκανε να φωτογραφισουμε.
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ μόλις πήρα την Nikon D90 με το φακό 18-105mm, την εγκαινίασα στο πρώτο μου ταξίδι στο Παρίσι και εμείνα πάρα πολύ ικανοποιημένος. Αγόρασα και ένα μικρό σακιδιάκι της Tamrac το οποίο με βόλεψε πάρα πολύ γιατί το πέρναγα στη πλάτη μου, ξέχναγα την υπαρξή του και το θυμόμουν όταν ήθελα να τραβήξω φωτογραφία. Στην αρχή νόμιζα ότι σε ένα ταξίδι θα είναι δύσκολη στη μεταφορά της μία DSLR αλλά την συνηθίζεις και μετά το ... απολαμβάνεις.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ποια η γνωμη σας για τις ΝΙΚΟΝ 3100 και ΝΙΚΟΝ 5000???:xmas_biggrin:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ευχαριστω παρα πολυ αλλα εκει που τις συγκρινει δεν τις εχει :xmas_confused:
σου έστειλα τη σελίδα για να δεις τις γνώμες πιο ειδικών σε σχέση με τη φωτογραφία:xmas_biggrin:
αν θες σύγκριση τεχνικών χαρακτηριστικών εδώ:
Ψηφ. φωτογραφικές μηχανές Nikon - Skroutz.gr
ή εδώ:
Προϊόντα Nikon / Περίληψη / Δαμκαλίδης / Ελλάδα - Digital Cameras - SLR - Consumer
κοίτα και τη d90..
 

mobster21

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba
αν και εχω την D90 και μαλλον επρεπε να σου προτεινω κι εγω Nikon, σου λεω να ψαξεις να βρεις μεσα στο νετ πληροφοριες για την Pentax K-x και την Canon 500d, οι οποιες ειναι στο ιδιο ευρος τιμης με τα δυο ξαδελφακια της Nikon...

απο τις δυο παντως που ανεφερες, μαλλον θα κατεληγα στην D5000...

δες και απο κοντα παντως... μπορει η μια απο τις δυο να μην σου καθεται καλα στο χερι και να την απορριψεις αμεσως...

κι εγω οταν εψαχνα αναμεσα στην D90 και την 40d, η δευτερη μου φανηκε υπερβολικα μεγαλη για τα χερια μου και την αφησα για τα ματια της πρωτης...

ενα καλο site για διαβασμα ειναι το dpreview.com

δες κι εδω Pentax K-X ή Nikon D5000 ? - AVClub
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ηταν δωρο για τον μπαμπα κ τελικα αποφασιστηκε η 5000 σας υπερευχαριστω ολους:xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom